Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

някъде там ...

Понеже нямам достатъчно кърма, се налага да  дохранвам с адаптирано мляко нестле нан1, бихте ли ми споделили впечатления от други млека, и кое според вас е добро.Бебенцето ми е на 23 дена, и от първия ден го захранвам така. Мога ли да сменям млякото или по добре да си карам с едно и също.Благодаря предварително.
Цитирай

Белгия/София

Не е препоръчителна честата смяна на млеката,добре е да става след съгласуване с педиатър и като му обясниш оплакванията от досегашното мляко,което използваш.
Иначе аз давам глас за Аптамил или Нутрилон.
Но ако сте си ок с НАН,продължавай си с него.
Цитирай

Пловдив

Аз хранех с Нутрилон,но много се запичаше.От НАН ни нямаше нищо .За Аптамила съм чувала хубави отзиви.Не е препоръчитлно да се сменя марката.Като започнеш с едно си караш с него,освен детето ако не го харесва или по други причини.
Цитирай

пред компютъра

Ако бебчо няма проблем от приема на това мляко не го сменяй. Peace
Цитирай

някъде там ...

ми има, колики след ядене но ми казаха че е нормално до третия месец, понеже млякото ставало на пяна в корема му, на 25-ти му е първия преглед при педиатъра, до тогава няма да го сменям. Благодаря ви за отговорите   bouquet

имам и още едно въпросче, колко време трябва да го държа на гърдата, защото незнам колко мляко пуска и след това му давам вече 75 мл адаптирано мляко, и ми казаха да го умеличавам до 100мл за месец   newsm78
« Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 21:29 от oktavia »
Цитирай

Белгия/София

Колики има от всяко едно мляко и от кърма,те са неизбежни,освен в редки случаи.
Цитирай

пред компютъра

Коликите са си нормални за бебетата и дори и да смениш млякото, ако бебчо има колики за жалост пак ще си ги има.
Цитирай

някъде там ...

уф аз май много питам, ама дано не ставам досадна  Praynig , какво да правя за да имам повече кърма, с помпичка пробвам за да видя колко излиза но тя не е повече от 20мл, знам че трябв да ям храни като орехи, лук, да пия боза или бира, нещо друго има ли  Thinking
Цитирай

Белгия/София

уф аз май много питам, ама дано не ставам досадна  Praynig , какво да правя за да имам повече кърма, с помпичка пробвам за да видя колко излиза но тя не е повече от 20мл, знам че трябв да ям храни като орехи, лук, да пия боза или бира, нещо друго има ли  Thinking

Съветвам те да отидеш във форума Кърмене,там имат много опит,мамите са много отзивчиви и ще ти датат безценни съвети.Пусни смело тема там,питай всичко,което не знаеш или те притеснява.Това е най-доброто решение и е напълно постижимо.Успех и не се отказвай.
Цитирай

Добрич

Привет и от мен!
Аз мога да те посъветвам  да смениш, ако искаш разбира се млякото с Нутрилон Омнео 1. По принцип обаче не е добре да се сменят млеката често.  Аз така направих от Фризолак на Нутрилон Омнео и съм страшно доволна, защото и Борис имаше много колики, но като сменихме млякото и те станаха чевствително по-слаби. Купих и чая на ХИПП против колики и капки Саб симплекс и така изакрахме.
Аз също дохранвах в нач. - държах го окло 10-15 мин. на гърдата и след това адаптето.
За увеличаване на лактацията си купи някакъв чай - има в аптеките. ХИПП също имат. Наистина за това попитай в кърмаческия форум.
Не на последно място - Честито ти бебе. Да ти е живо и здраво!   bouquet Hug
Цитирай

Пловдив

Коликите са си нормални за бебетата и дори и да смениш млякото, ако бебчо има колики за жалост пак ще си ги има.
Peace
Цитирай

В центъра на Стара Загора

По време на коликите давах Нутрилон Омнео и съм много доволна.После го смесвах с Нутрилон.Това мляко ни помогна и за запека,много е добро Peace
Цитирай

Paradise

От всичко изпорбвано, най-добре му понесе Милумил-а
Цитирай

на кой му пука, майна

Ако бебчо няма проблем от приема на това мляко не го сменяй. Peace

Peace
Цитирай

София, Младост 1

Млякото не се сменя без причина, коликите не се повлияват от смяната на млякото, ако детето има такива, за съжаление. Ако не повръща, ако има разтройство или някаква друга причина, т.е, ако му понася добре, не изпробвай!!! Консултирай се с лекар!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора