наи-доброто адаптирано мляко за бебе до 1м

  • 2 370
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 81
Понеже нямам достатъчно кърма, се налага да  дохранвам с адаптирано мляко нестле нан1, бихте ли ми споделили впечатления от други млека, и кое според вас е добро.Бебенцето ми е на 23 дена, и от първия ден го захранвам така. Мога ли да сменям млякото или по добре да си карам с едно и също.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не е препоръчителна честата смяна на млеката,добре е да става след съгласуване с педиатър и като му обясниш оплакванията от досегашното мляко,което използваш.
Иначе аз давам глас за Аптамил или Нутрилон.
Но ако сте си ок с НАН,продължавай си с него.

# 2
  • Мнения: 1 489
Аз хранех с Нутрилон,но много се запичаше.От НАН ни нямаше нищо .За Аптамила съм чувала хубави отзиви.Не е препоръчитлно да се сменя марката.Като започнеш с едно си караш с него,освен детето ако не го харесва или по други причини.

# 3
  • Мнения: 3 042
Ако бебчо няма проблем от приема на това мляко не го сменяй. Peace

# 4
  • Мнения: 81
ми има, колики след ядене но ми казаха че е нормално до третия месец, понеже млякото ставало на пяна в корема му, на 25-ти му е първия преглед при педиатъра, до тогава няма да го сменям. Благодаря ви за отговорите   bouquet

имам и още едно въпросче, колко време трябва да го държа на гърдата, защото незнам колко мляко пуска и след това му давам вече 75 мл адаптирано мляко, и ми казаха да го умеличавам до 100мл за месец   newsm78

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 21:29 от oktavia

# 5
  • Мнения: 27 524
Колики има от всяко едно мляко и от кърма,те са неизбежни,освен в редки случаи.

# 6
  • Мнения: 3 042
Коликите са си нормални за бебетата и дори и да смениш млякото, ако бебчо има колики за жалост пак ще си ги има.

# 7
  • Мнения: 81
уф аз май много питам, ама дано не ставам досадна  Praynig , какво да правя за да имам повече кърма, с помпичка пробвам за да видя колко излиза но тя не е повече от 20мл, знам че трябв да ям храни като орехи, лук, да пия боза или бира, нещо друго има ли  Thinking

# 8
  • Мнения: 27 524
уф аз май много питам, ама дано не ставам досадна  Praynig , какво да правя за да имам повече кърма, с помпичка пробвам за да видя колко излиза но тя не е повече от 20мл, знам че трябв да ям храни като орехи, лук, да пия боза или бира, нещо друго има ли  Thinking

Съветвам те да отидеш във форума Кърмене,там имат много опит,мамите са много отзивчиви и ще ти датат безценни съвети.Пусни смело тема там,питай всичко,което не знаеш или те притеснява.Това е най-доброто решение и е напълно постижимо.Успех и не се отказвай.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Привет и от мен!
Аз мога да те посъветвам  да смениш, ако искаш разбира се млякото с Нутрилон Омнео 1. По принцип обаче не е добре да се сменят млеката често.  Аз така направих от Фризолак на Нутрилон Омнео и съм страшно доволна, защото и Борис имаше много колики, но като сменихме млякото и те станаха чевствително по-слаби. Купих и чая на ХИПП против колики и капки Саб симплекс и така изакрахме.
Аз също дохранвах в нач. - държах го окло 10-15 мин. на гърдата и след това адаптето.
За увеличаване на лактацията си купи някакъв чай - има в аптеките. ХИПП също имат. Наистина за това попитай в кърмаческия форум.
Не на последно място - Честито ти бебе. Да ти е живо и здраво!   bouquet Hug

# 10
  • Мнения: 1 489
Коликите са си нормални за бебетата и дори и да смениш млякото, ако бебчо има колики за жалост пак ще си ги има.
Peace

# 11
  • Мнения: 1 259
По време на коликите давах Нутрилон Омнео и съм много доволна.После го смесвах с Нутрилон.Това мляко ни помогна и за запека,много е добро Peace

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
От всичко изпорбвано, най-добре му понесе Милумил-а

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако бебчо няма проблем от приема на това мляко не го сменяй. Peace



 Peace

# 14
  • Мнения: 1 881
Млякото не се сменя без причина, коликите не се повлияват от смяната на млякото, ако детето има такива, за съжаление. Ако не повръща, ако има разтройство или някаква друга причина, т.е, ако му понася добре, не изпробвай!!! Консултирай се с лекар!

# 15
  • Мнения: 678
И ние сме на Нутрилон Омнео 1,много съм доволна,не се запича бебка,ползваме капките Саб само вечер.Първия месец бяхме  на Нутрилон 1,но не наддаваше и минахме на Омнео1 и на 2 месец с 1.300 отгоре.

# 16
  • Мнения: 3 334
Аз ти препоръчвам Аптамил,но както пишат по-горе,ако бебчо няма проблеми не сменяй млякото.Ние от Нан се запичахме и затова  минахме на Аптамил.

# 17
  • Мнения: 429
Нашето педи не ме е спирала да сменям млякото, само казваше, че за да се види ефекта, трябва дасе ползва една седмица. От Нан сезапичаше бебка, пробвахме HA и  AR, сега сме на Аптамил AR - няма запек, нито колики.

# 18
  • Мнения: 2 028
за АМ - явно е много индивидуално. Огата от Аптамил се запече и не се нахранваше  #Crazy защото се будеше през нощта доста често. Сега минахме на Фризо 2, въпреки че се твърди че запича, бебчето ми ака от 1 седмица редовно, да чукна на дърво, и спинка през нощта...

за да увеличиш лактацията правилото е да държиш бебето колкото се може повече на гърдата, с помпичка гърдите не се изцеждат след кърмене, освен ако не чувстваш болка или тежест; иначе можеш да си докараш хиперлактация и е доста по-неприятно

аз лично съм доволна от чая за кърмачки на Хип, можеш също така да пиеш бирена мая, пий на всяко кърмене една чаша вода поне, плодове, зеленчуци

за тези неща обаче както са те посъветвали най-добре питай в кърмаческия форум  Peace

# 19
  • Мнения: 89
Аптамил1 - никакви проблеми. Наддаваме перфектно и до шестия месец мисля да давам само това мляко и чак след това да захранвам с кашичка. Е разбира се скоро ще мина на Аптамил2.

# 20
  • Мнения: 649
ми има, колики след ядене но ми казаха че е нормално до третия месец, понеже млякото ставало на пяна в корема му, на 25-ти му е първия преглед при педиатъра, до тогава няма да го сменям. Благодаря ви за отговорите   bouquet

имам и още едно въпросче, колко време трябва да го държа на гърдата, защото незнам колко мляко пуска и след това му давам вече 75 мл адаптирано мляко, и ми казаха да го умеличавам до 100мл за месец   newsm78

за коликите можеш от билкова аптека да си купиш чай против колики, аз си бях взела от БГ, но не си спомням точно как се казваше: нещо като резене беше билката. вариш една лъжичка от нея с вряла вода да кипне и оставяш още 5-10 мин, после цедиш. с този чай може да се прави и АМ, вместо с преварена вода.
а да суче от гърдата трябва към 15-20 мин от едната и после от другата, ако искаш да си увеличиш кърмата, а чак след това АМ. Аз като дохранвах му правех малко повечко и той си пиеше колкото иска, но трябва после остатъкът да го изхвърляш...

# 21
  • Мнения: 967
ми има, колики след ядене но ми казаха че е нормално до третия месец, понеже млякото ставало на пяна в корема му, на 25-ти му е първия преглед при педиатъра, до тогава няма да го сменям. Благодаря ви за отговорите   bouquet

имам и още едно въпросче, колко време трябва да го държа на гърдата, защото незнам колко мляко пуска и след това му давам вече 75 мл адаптирано мляко, и ми казаха да го умеличавам до 100мл за месец   newsm78
Защо даваш АМ след като кърмиш, по какво позна че кърмата не му е досатъчна. ПРедполага си наясно, че кърмата е най-добрата храна за толкова малко бебче. Ако дохранваш с АМ кърмата само ще намалява и ще се наложи да го отбиеш рано. Ако имаш желаниеда кърмиш детенцето е най-добре да му предлагаш по-често гърдата и постепенно да намаляваш количеството на добавката. Колкото по-често и повеч кърмиш. толкова повече ще се увеличи кърмата и в един момент ще можете да преминете изцяло на кърма. Повечеинформация за това можеш да получиш в съседния форум за кърмене - там има и библиотека с много полезна информация как да си увеличиш кърмата и да кърмиш успешно.
Като чета ти увеличаваш добавката, а не се стремиш да увеличиш кърмата. Ти си решаваш, но знаеш кое е най-доброто за бебето - опитай се да го кърмиш!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 80
Ние бяхме на Нутрилон омнео много е хубаво за стомахчето премахва коликите и повръщането, но пък не всички деца го харесват явно не е много добро на вкус. Изкарахме с него от 1 до 5 месец и после му давах нан 1 и 2. Ние бяхме на смесено хранене кърма + АМ. Вие само на АМ ли сте...

# 23
  • Ruse
  • Мнения: 390
Аз започнах да давам НАН когато Ели беше на 10 дена,но я запече а и почнаха едни зверски колики та за това си взех Нутрилон Омнио 1 и до сега сме на него и съм много доволна

# 24
  • Мнения: 425
И ние сме на Аптамил 2.Много е близко до кърмата.Пробвахме с НАН, ЦЕЛИЯ,ФРИЗОЛАК........и какво ли още не, но  не ни харесваше и от няколко месеца сме на Аптамил.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Намали добавката.На вашата възраст бебетата изяждат най-много 100 мл.Като увеличаваш добавката скоро ще го отбиеш,ако не искаш това разбира се.Оставай го да суче докато сам пусне цицата,ако ще цял час да цоца.Отиди в кърмаческия там ще те посъветват как да си увеличиш лактацията.Има чайове,хомеопатични лекарства.Помпата не показва колко мляко имаш реално,а показва дали умееш да си служиш с нея Peace

Общи условия

Активация на акаунт