Форма за блат

  • 1 086
  • 8
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Момичета, имам нужда от съвета ви!Купих си форма за блат, но се опасявам, че съм взела малък размер.Пише 26см на 6,5см.Ако е малка, блатовете ще станат дебели, но може и да не е?!  ThinkingЗа това се допитвам до вас, имам възможност да я сменя, преди да съм я употребила.

# 1
  • Мнения: 27 524
Зависи за какво ти е.Ако е за гости - ще ти е малка.Ако си е за вас в къщи - ще ти е ок.И моята не е голяма и режа блатовете на 2 или 3,но после не е удобно за рязане,като сложа крем между тях.Та ако можеш да я смениш,вземи си малко по-голяма.

# 2
  • ново
  • Мнения: 5 952
Билянче, моята е 30 см., но преди ползвах 26 см. - просто ако рецептата е за 2 блата, пека 3, за да станат по-тънки  chef

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Билянче, нямаш проблем аз имам форма 28см. и с рецепта за пандишпан от 6 яйца, си ми става към 5-6см висок и го режа на три. При теб дори щe стане още по-висок.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз ползвам за торти дъното на електрическа тенджера.Тя е 25 см.  Hug
Обикновено правя в нея 1 блат който после разделям с конец на 3.

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 22:55 от Дамаянти

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много благодря за отговорите Heart Eyes  bouquet
 Мога ли да попитам с конец как се реже Embarassed И по-точно дали става с обикновен тънък конец?

# 6
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Реже се точно с тънък/но здрав конец/ . Позиционираш там където искаш да отрежеш , държиш конеца с двете ръце и режеш като с трион.
Как пък го обясних ....

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
Aз разрязвам първо с нож края.Съвсееем мъничко го разрязвам, колкото да влезе конеца.След това мушкам конеца и с двете ръце полека придърпвам от единия до другия край до като се разполови.По-удобно е ако има трета ръка  Laughing, да ти придържа блата - става по бързо.
Но наистина действието наподобява режене с трион (от тези с дръжки и в двата края)  Laughing

# 8
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз също режа блата в началото с нож - около 1-2 см. След това използвам здрав и тънък конец, но не режа като трион, а кръстосвам краищата на конецa и просто ги дръпвам на две различни страни, като гледам да държа краищата хоризонтално на разреза.

Общи условия

Активация на акаунт