Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

В неделя имахме питка (погача) и поверието било първите парчета от питката ( в нашия случай от двете питки), заедно парите се завързват в кърпа и се качват на високо. Та въпросът ми е знаете ли колко време "трябва" са вързани. Question  Rolling Eyes
повечето от приятелките ми дадоха парички, аз да си избера какво да купя на бебетата, та очаквам да почнат да ми звънят какво съм купила - пък аз още нищо не съм.
Сигурно ще ви се стори абсолютна тъпня, ама като съм тръгнала да спазвам някакви обичаи, поне докрай да ги спазя ...
Цитирай

София-Париж-София

на мен ми казаха, че до другата сутрин не трябва да се пипат, та още на другия ден се затичах да купя на бебо подарък от орисниците:) Така че действай:)
Цитирай

София

А ние не знаехме... и парите така и си седят на шкафа от 3месеца... ама вътре няма парче от питата  Confused  Confused  Confused
Цитирай

София

Ние ги свалихме на сутринта - и парите и питката
Цитирай

София

Цитат на: pandora

И ние така.
Цитирай

в края на града

Цитат на: pandora

И ние
Цитирай

София

На питата на Ели аз споменах, че се прави така, но свекърва ми и майката на кума ни категорично казаха не. В нашия край така не се правело и тем подобни. И аз естествено да не влизам в спорове и да не си развалям празника си замълчах, казах и за други неща, но............ Майната му да ми е живо и здраво детето, пък тези поверия не ме интересуват особено.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.