може ли да спи сама?

  • 1 278
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
мами, пред дилема съм.

беба си има стая и аз спя при нея на дивана. понякога таткото ме сменя. не се буди през нощта, заспива към 22.00 и става към 6.00.  понякога примрънква, но не й давам нищо.

таткото иска да спя при него и да я слушаме с бебефона, аз имам следните две притеснения:

- бебефонът хваща всички звуци. като спя при нея, не обръщам внимание на кихане и др, ако съм в другата стая, няма ли да е по-зле?

- страх ме е нещо да не се задави и да не я чуя.

моля посъветвайте от опит, може ли на тази възраст да спи сама, че таткото май е по-голямо бебе? не че на мен ми се спи отделно, ама заради детето преживявам...

# 1
  • Мнения: 4 668
Здравей ! Аз винаги съм била много "ЗА" отделяне на детето в собствена стая , но мисля че още Ви е раничко . Нашият син спи при нас в спалнята и чак сега тези дни мисля да го отделим . Не съм съвсем сигурна , че ще чуя всичко по бейбифона , докато като съм до него инстинктивно го усещам и се будя , дори и само ако се е отвил , иначе и той не се буди нощем и спи по 10-12 ч. , но все пак ... А и предпочитам да се надигна от леглото само , вместо да ставам и да ходя в другата стая !   Hug

# 2
  • Мнения: 396
Малка е още. Не бързай- има време!

# 3
  • Мнения: 4 915
Таткото наистина е по-голямото бебе.  Wink
В една статия беше писано: "Възрастните спим по двама в стая, а отделяме малките деца да спят самички..."

Много е малка да спи отделно, а и ти няма да си много спокойна.

# 4
  • Мнения: 1 107
Тя ще си спи сама като пич, едва ли ще има проблеми, но щом ти се притесняваш, не я оставяй - защото и ти трябва да се наспиваш, а не да дебнеш бебефона по цяла нощ  Simple Smile
В такива моменти майчинският инстинкт най-добре подсказва  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 44 028
можеш да пробваш една, две нощи и да видиш как ще е...още повече, че не се и буди...ако не се чувстваш спокойна - диванът няма да ти избяга...Wink

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз отделих Нели на 7 месеца.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз мисля,че е малка.Но наистина,довери се на инстинкта си.Ние още спим в една стая и мисля да го отделим когато евентуално си имаме друго бебе.Така съм по-спокойна,защото много често заболяванията/имам предвид температурата/започват през нощта,а аз усещам това по дишането му.

# 8
  • Мнения: 962
A nemoje li da premestite bebo pri vas da spi?  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
При нас отделянето стана късно (Дияна беше на 1.7г), по простата причина, че до тогава бяхме на квартира (гарсониера).
Предполагам, че и само може да спи бебето. Но щом ти самата се притесняваш не го отделяй. Премести го по някакъв начин при вас Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 377
Ние май сме от по-смелите...Отделихме я точно на вашата възраст - тогава спря да се буди през нощта за ядене. Ние сме в гарсониера, всички врати са отворени, всички лампи са загасени, бебата си спи като пич:) Ако спеше при нас, просто нищо нямаше да можем да правим - тя заспива към 20, 20:30 и това значи нито да гледаме ТВ, нито да седне някой от нас на компа, нито да се видим двамата....Simple Smile

Но ти си знаеш най-добре - ако си по-спокойна да си до нея, ми бъди си до нея:)

# 11
  • Мнения: 3 760
Смятам до годинка да спим заедно. Таткото ако желае - да дойде при нас. Laughing

# 12
  • Мнения: 1 059
A nemoje li da premestite bebo pri vas da spi?  newsm78
И ние сме още в една стая. Така съм по спокоина

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 5 675
Ще свикнеш с бебефона и няма да скачаш при всеки шум. Нашият хващаше и съседското бебе  Laughing, което все ревеше, ама аз никога не съм го бъркала с нашата мома. Иначе ние я отделихме на 6 мес.

# 14
  • Мнения: 1 410
Ами мята дъщеря почна по-късно да се буди нощем. До тази възраст си спеше сама  като леглото й беше точно до вратата на спалната и при отворена врата я чувах. Към 4-5 месец обаче почна едно будене нощем и сега спи при нас. Мисля, че е рано още да останите бебчето само.

Общи условия

Активация на акаунт