Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

На баира-в дясно

Като малка си спомням че майка ми се бореше с една отверка и чук..  Rolling Eyes Ама и флекса е вариант  Mr. Green Приемам идеи всякакви!
Цитирай

Велико Търново/Бургас

1-во пробиваш една от трите дупки за да махнеш сока а после с каквото имаш под ръка,аз и с по голям нож съм рязъла
Цитирай

София

Тъй като аз исках да си запазя половинките цели го рязахме с някаква машинария . Беше много смешно.Преди това пробвахме и с чука, но не успяхме.Не знам тия хора по филмите как ги отварят толкова лесно  Laughing
Цитирай

Pleven/Sofia

Верно е така. Първо едната дупка отваряш и отделяш сока и после яко с чука или удар в пода с все сила-без майтап(само да не са плочки ,че после ще сменяте! Wink
Цитирай

София

С какво ли не сме пробвали. Мъж ми понеже в фен на кокоса, а аз хич. Май по едно време искаше да ползва и  бормашината Smile
Правиш си дупка за сока. Останалото с подръчни средства.
Скоро мъж ми хапна мелба в чаша от кокосов орех и има желание да си направи и той такава Smile Кокоса беше разрязан, в по-голямата част се слага сладоледа. Долната по-малка част беше обърната и залепена за горната със силикон. Ще оставя моя мъж да се мъчи с тази задачка Smile
Цитирай

Пловдив

С какво ли не сме пробвали. Мъж ми понеже в фен на кокоса, а аз хич. Май по едно време искаше да ползва и  бормашината Smile
Правиш си дупка за сока. Останалото с подръчни средства.
Скоро мъж ми хапна мелба в чаша от кокосов орех и има желание да си направи и той такава Smile Кокоса беше разрязан, в по-голямата част се слага сладоледа. Долната по-малка част беше обърната и залепена за горната със силикон. Ще оставя моя мъж да се мъчи с тази задачка Smile
Мога да му подаря моята такава джаджа, само дето освен силикон има и конопено въженца за хубост и укрепване. Ама то от кокосовия орех постоянно ще му падат разни неща в сладоледа.
Цитирай

София

Май по едно време искаше да ползва и  бормашината Smile

Баща ми точно така отворя един път в нас.С бормашината  hahaha 35
Цитирай

SOFIA

Можеш да си направиш и висящи саксийки от разполовения орех.
Пробиваш с бормашината 3 дупчици,нанизваш канап и това е.Стоят много красиво,но трябва да са на вън,защото като полееш от долу тече вода,а няма как да се закрепи подложка.
 flower flower
Цитирай

София

Мъжът ми ги отваря със швейцарското ножче - първо продупчва дупчиците, за да изтече сока и после с триончето разполовява ореха. Май е доста трудоемко  Crazy
Цитирай

София

Янтричке казваш на Джони "кокос" и го забраяш... се едно вижда гола кака hahaha
Цитирай

Развеселихте ме.

Най-лесно се отваря/реже с мачете или подобен голям и много остър нож. Първо режеш горната част за да махнеш кората (ако не е махната предварително де) Пробиваш си дупчица в "месото" и изцеждаш или изпиваш сока. После с един замах на ножа си готов.
Последно като ни режеха кокос го слагаха на дървен пън и така режеха - както се цепят дърва.
Цитирай

На баира-в дясно

Хей страхотни идеи ми дадохте,благодаря!  bouquet
Ще пробвам,пък дано успея! Rolling Eyes
Цитирай

София

ама не се ли пребори?!? един орех да ти се опре?!?  Wink  bouquet
Цитирай

На баира-в дясно

ама не се ли пребори?!? един орех да ти се опре?!?  Wink  bouquet
Тя мойта глАва толкуз дървена,зема го тресна в нея накрая! Mr. Green
Цитирай

Помня,че баща ми навремето го ряза с ножовката. #CrazyПърво му източихме сокчето,де.А пък после майка ми си направи икебана в едната половина. Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора