Висок Естрадиол при стимулация за инвитро

  • 9 615
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Здравейте, днес е 6 ден от стимулация за инвитро( с Елонва 150 Е, само 1 инжекция). Обезспокоена съм от резултата за Естрадила- 3 325.00, при ЛХ- 24.58 и Прогестерон- 4.63. Минах ехографски преглед, имам по 3 растящи фоликула във всеки яйчник. Днес(понеделник)  и утре ще ми направят инжекция с Мерионал 150 Е и Цитротайд 1 амп.  . В сряда съм на преглед. Много съм притеснена от високите нива на Естрадиола. Моля споделете мнение.

ето за ЛХ ж: фол. 2,4- 12.6
                   овул.  14- 96
                   лут. 1.0- 11.4
                   мен. 7.7- 59

Естрад.   ж:  фол. 46- 607
                   овул. 315- 1828
                   лут.  161- 774
                   мен. до 201

Прог.     ж: фол. 0,6- 4,7
                  овул. 2,4- 9,4
                  лут.  5,3- 86
                  мен. до  2,5

Последна редакция: ср, 04 май 2016, 17:59 от AnMary

# 1
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
при стимулация, естрадиола винаги лети, но без да те плаша, по-притеснителен ми е прогестерона, който трябва да е макс. до 2...консултирай се с лекаря си

# 2
  • Мнения: 420
а защо 1, нали в референтните граници пише фол. 0,6-4,7  ?

# 3
  • София
  • Мнения: 16 193
Мариянка, без да се обиждаш, писала си без да прочетеш грам от темата преди това. При стимулация хормоните са силно завишени, затова се и нарича стимулация, бият ти се хормони инжекционно.

Сега отиваш на закованите най-горе в "Проблемно забременяване" теми и ги четеш, изчерпателно.

# 4
  • Мнения: 420
вече поставих пб в темата за инвитро и някои изказаха мнение, че имам завишени показатели. Но в различните болници(лаборатории) се работи с различни единици...

# 5
  • София
  • Мнения: 16 193
Ако имаш 16 фоликула, по 200 Е страдиол на фоликул, ето ти 3200 ...При стимулация се цели бройка 8-16, до 20. При над 30 фоликула може да се говори за хиперстимулация.

А референтните стойности са за жени в нормален, а не стимулиран цикъл, изобщо няма смисъл да се гледат при инвитро.

И вместо да създаваш нова тема, беше достатъчно да попиташ из темите за жени в текуща инвитро процедура. Ние сме 10 000-20 000, ако всяка от нас започне да прави нова тема с едни и същи въпроси, форумът ще се "самозакрие".

# 6
  • Мнения: 420
имам 6 фоликула общо. Вчера и днес съм на инжекция Мерионал и Цитротайд. Утре на преглед, но докторката каза, че един от показателите ми е завишен.
Благодаря за отговора, вчера бях много притеснена и затова...

# 7
  • София
  • Мнения: 23 164
за мен най-притеснителен е ЛХ,много късно са назначили цитротид  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 420
какво влияние оказва ЛХ ? Каква стойност трябва да има ? Това са данни от 6 ден стимулация.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 164
нисък трябва да е.
седни си поговори с лекаря си като идеш на преглед, да ти обясни кое не е както трябва, не само да ти пуска коментари, че нещо си било в повече  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 92
при стимулация, естрадиола винаги лети, но без да те плаша, по-притеснителен ми е прогестерона, който трябва да е макс. до 2...консултирай се с лекаря си
На мен до сега, нито веднъж не ми е изследвано нивото на Прогестеронът.А преминах един неуспешен инвитро опит във Вита при д-р Попов.Задължително ли се измерва?
Естрадиолът ми на 8 ден от 14 дневната ми стимулация беше 12500 pmol/l ,през следващите дни не ми е казал да го меря , а кой знае колко е скочил след това.При пункцията от 10 фоликула,извади 8 яйцеклетки. newsm78

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 10:36 от Сузи333

Общи условия

Активация на акаунт