Пушихте ли по време на бременност?

  • 58 012
  • 324
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 35
ами това често се случва в този форум, хората да избиват комплекси, удряйки другия, но в случая наистина момичето няма избор върху действията на мъжа до нея, но може да контролира поне пушенето, което вреди на бебето нехипотетично. биполярното му разстройство (на бебето) е чисто хипотетично, а вредата от цигарите не е. Затова е хубаво малко конструктивност в този наистина тежък момент.

в случая тази ситуация е много тежка, защото човекът сто процента ще се върне в някакъв момент, но това е лабилен човек и тя цял живот ще е свързана с него чрез това дете. и той има да й скъсява живота тепърва. тя не може да си позволи лукса винаги с това да се извинява, защото тепърва й предстоят трудни неща.

Относно наследяването на биполярното разстройство, зависи от формата. много талантливи хора са с биполярно разстройство, а пък хората, които са близки роднини на хора с биполярно разстройство е изчислено, че правят повече пари имат повече професионални успехи и тн. Не преживявай за детето, защото много зависи от твоето възпитание това как то умее да се справя с крайните си състояния.
 всеки дефект е и ефект.  Hug

# 316
  • Мнения: 15
ами това често се случва в този форум, хората да избиват комплекси, удряйки другия, но в случая наистина момичето няма избор върху действията на мъжа до нея, но може да контролира поне пушенето, което вреди на бебето нехипотетично. биполярното му разстройство (на бебето) е чисто хипотетично, а вредата от цигарите не е. Затова е хубаво малко конструктивност в този наистина тежък момент.

в случая тази ситуация е много тежка, защото човекът сто процента ще се върне в някакъв момент, но това е лабилен човек и тя цял живот ще е свързана с него чрез това дете. и той има да й скъсява живота тепърва. тя не може да си позволи лукса винаги с това да се извинява, защото тепърва й предстоят трудни неща.

Относно наследяването на биполярното разстройство, зависи от формата. много талантливи хора са с биполярно разстройство, а пък хората, които са близки роднини на хора с биполярно разстройство е изчислено, че правят повече пари имат повече професионални успехи и тн. Не преживявай за детето, защото много зависи от твоето възпитание това как то умее да се справя с крайните си състояния.
 всеки дефект е и ефект.  Hug

Благодаря много за подкрепата.  Наистина още не знам какво да правя. Опитвам да не пуша, обещавам си постоянно. После ми се доплаква отново и паля цигара. Сигурно го отрових вече. Никой не знае дали ще се появи и кога. В 11та седмица съм и просто трябва да реша какво да правя. Наистина детето ще ме свърже с него. Това ме ужасява.

# 317
  • София
  • Мнения: 7 990
Ще те свьрже с бащата, ако той го припознае. В твоя случай е далеч по-добре да си обере крушите и да си спестиш бьдещи ядове. Какво ще решиш за бременността е друг вьпрос - прецени си вьзможностите да гледаш сама дете, наличната помощ от близки и пр. Пушенето значително увеличава рисковете от дихателни и белодробни проблеми за бебето. Ако решиш да раждаш, е хубаво да намалиш цигарите, отново, за да си спестиш бьдещи ядове. Кутия е много, дори без бременност.

# 318
  • Мнения: 5 468
TommyBG, тепърва ще ти предстоят важни решения и ще ти трябва воля за много неща. Все пак ще гледаш дете и то в трудна ситуация. Ако сега с цигарите не се справиш, то какво остава занапред. Ти в момента си си намерила оправдание да пушиш, каквото много бременни пушачки се опитват да си намерят. Много добре познавам психиката на пушачите, и аз съм била една от тях. И точно, защото съм пушила, знам колко е лесно да се откажат цигарите, стига НАИСТИНА да го поискаш.

# 319
  • Мнения: 35
момиче, в 11 седмица нямаш много време за размисъл. Аборт се прави до 12та седмица. На каква възраст си?

# 320
  • Мнения: 15
момиче, в 11 седмица нямаш много време за размисъл. Аборт се прави до 12та седмица. На каква възраст си?

На 30 съм, с 1 яйчник.

# 321
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
момиче, в 11 седмица нямаш много време за размисъл. Аборт се прави до 12та седмица. На каква възраст си?

На 30 съм, с 1 яйчник.
Това може да е допълнителен стимул в създалата се ситуация.
Опитайте да си наложите и финансов стимул + на всяка мисъл за запалване на цигара пускайте в кутия 25 ст., а на всяка реално изпушена такава - по 50 ст. Вижте как се събират парите и ги приравнявайте в бебешки стоки. Един памперс е с цена към 30 ст., а едно бебешко комплектче дрешки към 10 лв. Минете по бебешките магазини и вижте какви разходи горе-долу ще имате и се опитайте да си помогнете като вместо да дадете 5 лв. за кутия цигари, съберете и купете нещо за бебето.  Hug

# 322
  • Мнения: 10 597
момиче, в 11 седмица нямаш много време за размисъл. Аборт се прави до 12та седмица. На каква възраст си?

На 30 съм, с 1 яйчник.

Томи, тя твойта история все по-заплетена става.  Rolling Eyes Пусни една отделна тема. Мисля, че ти трябват възможно повече мнения, от мами, които биха споделили пряк опит. Аз писах, трих, отделно на лична ти писах... Сега прочетох и това и съвсем без думи останах. Пусни си една отделна темичка.

Абе Томи, ти нещо ни будалкаш.  Shocked В отчетната ти казваш, че си с ИНСЕМИНАЦИЯ, че си прокървяла и те е страх за бебето. Тука, в темата за вредата наречена "тютюнопушене" първо казваш, че пушиш докато си бременна, а после, че таткото има здравословен проблем, и че не искаш да си обвързана с него, че бебето е застрашено от наследяване на проблема, за аборти ни подпитваш... ooooh!

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 11:33 от amy_nka

# 323
# 324
  • Варна
  • Мнения: 594
момиче, в 11 седмица нямаш много време за размисъл. Аборт се прави до 12та седмица. На каква възраст си?

На 30 съм, с 1 яйчник.

Томи, тя твойта история все по-заплетена става.  Rolling Eyes Пусни една отделна тема. Мисля, че ти трябват възможно повече мнения, от мами, които биха споделили пряк опит. Аз писах, трих, отделно на лична ти писах... Сега прочетох и това и съвсем без думи останах. Пусни си една отделна темичка.

Абе Томи, ти нещо ни будалкаш.  Shocked В отчетната ти казваш, че си с ИНСЕМИНАЦИЯ, че си прокървяла и те е страх за бебето. Тука, в темата за вредата наречена "тютюнопушене" първо казваш, че пушиш докато си бременна, а после, че таткото има здравословен проблем, и че не искаш да си обвързана с него, че бебето е застрашено от наследяване на проблема, за аборти ни подпитваш... ooooh!

Може нещата да са се случили в такава последователност. Таткото може да е забягнал съвсем наскоро и за това тя да обмисля аборт. С какъв акъл обаче съзнателно правят инсеминация, като тя се притеснява за здравословния проблем на таткото, и не е достатъчно психически стабилна за да спре едни цигари заради здравето на бебето, не мога да си отговоря.
Хора всякакви ...  newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт