Проверка за оригиналност на дрехи?

  • 4 062
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 442
Здравейте,не знам дали темата е за тук , но искам да попитам някой знае ли как мога да проверя дали една дреха е оригинална има сериен номер,но знам че и много от ментетата имат фалшиви такива.При мен става дума за дреха на Philipp Plein Някой има ли идея как се проверява?

# 1
  • Мнения: 3 031
Има ли холограма? Откъде е купена?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 442
Да,има холограма и на якето отвътре и на етикета който си е от якето.От една жена било и голямо ,чисто ново е не е носено  ,но не знам винаги искам да съм сигурна за оригиналността на това,за което си давам парите,и то не малко пари.Казва,че можело да се провери ама и тя не знае как и не може да ми съдейства , изглежда оригинално но е друго да го видиш с очите си.

# 3
  • Мнения: 3 031
Касова бележка има ли? Все пак щом ѝ е голямо, вероятно е подарък. Ако купуваш такъв подарък, би било нормално да запазиш касовата бележка.
Можеш и да потърсиш модела в нета и да ги сравниш.
Проверка по номер не знам става ли и как.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 442
Проверих в нета абсолютно същото е , но знам,че има и проверка по сериен номер.

# 5
  • Мнения: 3 031
Сега се разрових, но нищо не ми излиза.
Аз бих писала диркетно един мейл на ФП и бих попитала как мога да проверя със сигурност. Те имаха големи кампании срещу репликите и предполагам, че ще ти отговорят.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 442
Да това е добра идея сега ще им пиша.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   За съжаление, не мисля, че има начин да си на 100% сигурна, щом става въпрос за стоки, закупени от частни лица, а не от представителни магазини. Което не значи, че няма много хора, които наистина продават оригинални стоки в сайтове от типа на OLX и Bazar.bg – просто няма как да подкрепят твърдението си, че артикулите не са имитации, с реални факти и документация.

   Предполагам, все още не си закупила якето. Няма ли да имаш опция за "Преглед и тест", преди да го заплатиш? Поне ще имаш възможност да го огледаш на живо. Peace

# 8
  • Венера
  • Мнения: 858
Преди няколко години купувах много маркови дрехи и всички имаха пришит етикет където е холограмата с  надпис на ителиански на който имаше телефонен номер и сериен номер на дрехата. Пращаш смс със серийният номер и ако дрехата е оригинална връщаха смс с детайли от коя колекция е година и тн.
Не знам дали тази практика още съществува.

# 9
  • Мнения: 512
А за маратонки,каква е проверката?

Общи условия

Активация на акаунт