Боя за коса - Вlond 40 - Клуб на блондинките

  • 108 050
  • 727
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 301
Нещо такова: http://woman.---/static/uploads/news/201601/big/00045330.jpg

Последните ми 2 бои бяха професионални, на каталога беше нещо подобно, с правилен окислител, но реално - нъц! или един-два кичура розовеят и на второ миене ги няма.

От този линк ми излизат няколко снимки. От това което виждам има виолетова нотка, не толкова рижава. Правилно ли съм разбрала според снимките? А номерчето на Лорвен което си използвала  рижавее, поне на моята глава така беше. То си се води и медно русо май, малко далече от розовко. Искам да ти кажа, че подобни цветове не се постигат с една боя, а както казах смесване на два или три различни нюанса боя + добавка на виолетов и някакъв друг нюанс коректор евентуално. Само с един нюанс боя според мен няма как да постигнеш мечтания цвят, особено този специфичен който показваш. Поне това съм прочела из интернет. Ако се правиш сама може да ти е сложно, ама не те съветвам и на фризьор да ходиш понеже и там не се знае едно им казваш, а те съвсем друго те правят и накрая може и да забъркат нянакъв цвят боя, който е далеч от желаното. Най-важното е да се уцели правилната комбинация смес от нюанси, а за самото нанасяне по косата се довери на себе си и на приятелка  Laughing. Специално в гугъл на английски и в youtube са указани доста формули за постигане на ягодово русо. И все пак това е само предложение, но аз бих направила така. Отделно като постигнеш желания цвят трябва да има тониращи розови шампоанчета/балсамчета, но не съм запозната с определени марки и цветове. Ще се опитам да поразровя из нета. Виж давам ти това като пример. Момичето казва: I used bleaching powder and 20vol developer (both no name) for the bleaching. And put wella colour touch in 9/16 on top to tone out some of the yellow and orange.
And then I mixed La Riche in Ruby and Violet with conditioner to achieve the rose colour =). Като оставим настрана платинето, понеже ти вече си руса, ето тя е смесила с виолетов и червен коректор. Давам линк да и видиш цвета (ориентировачно, като насока, че подобни цветове така се постигат).
https://www.haircrazy.com/forum/show-off-gallery/14307/ Между другото сега се сетих, че имаше ново име на цвета, който искаш - Rose Gold.
Тук има формулки за различните нюанси : http://www.modernsalon.com/training-and-career/pro-tips/formulas … strawberry-blonde
Тук също: http://www.behindthechair.com/displayarticle.aspx?ID=4886
Надявам се да не съм те объркала много, но има толкова разновидности на коректори, семи и деми-permanent нюанси на розовото - коралово, опушено розово, златисто розово.. и т.н. Продукти на пазара има само да има желание за занимавка, време и финансови средства. Красотата изисква жертви.

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 18:06 от Cumbria

# 301
  • Мнения: 11
Аз съм постигала розово русо с една боя на Сери преди години. На принципа на коректорите слагах 1-2 см в другата боя. Правила съм се и със Старгейзър бейби пинк - по същия начин, само че вместо в боята разреждам желаното количество в обикновен балсам. Сега се правя с балсам на Престиж, но не перления. В около 100 мл обикновен балсам слагам около супена лъжица номер 50(бордо) и около чаена лъжичка номер 71(кафе лате). 71 слагам, за да стане цвета по-матов и пастелен. За да постигнеш цвета трябва да опиташ много и различни комбинации и количества. За мен най-удачния вариант е този с балсамите, защото с боядисване на дължини всеки път поне моята коса става метла. С балсамчетата може да не е трайно, но е бързо, лесно и излиза в пъти по-финансово рентабилно в дългосрочен план 😃

# 302
  • Мнения: 14 286
Аз да се похваля, че постигнахме успех с домашното боядисване  Mr. Green Нали ми беше драма, че много пари хвърлям по салони, за да си поддържам русата главица, та намерих кой да ми поръча боята.
Кюн 15.17 с 12% окислител, 1:2 смесихме. Сложихме 20 гр . боя и 40 гр. окислител и ми остана доста, следващия път ще сложим по-малко. Изсветли чудно. И веждите ми станаха.
Сега имам 2 въпроса.
Както ме правят в салона, след като престоях с корените разпенихме боята с вода и обляхме дължините. Стоях 5 минути и измих. Обаче много ми се пресуши косата, вероятно защото правих и руси кичури при последното боядисване. Фризьорът ми обясняваше нещо, че мога да матирам с обикновена боя, без да слагам окислиел, ами да разреждам. Ама не разбрах точно процеса. Как става? Избирам си примерно пепелно русо- от всякаква боя ли може? И после с какво и как разреждам? И колко време стоя? Или да не експериментирам и да си ползвам перления балсам на Престиж?
Предната фризьорка ме боядисваше с 12% окислител и аз за това такъв поръчах. Обаче последно фризьорът ми сложи 9% и пак стана... Да пробвам ли и аз с 9%? Какви са рисковете?

# 303
  • София
  • Мнения: 38 431
Благодаря за съветите. Аз всъщност в момента пак имам някакъв лек оттенък червено, нещо такова:
http://images.sugarscape.com/userfiles/image/AAAAAAAAAAAAAAAPRIL … nmovieawards1.jpg

Купих си едно шампоанче цвят Cherry, ще го пробвам по-нататък.

# 304
  • Мнения: 301

Алечка, няма ли вариант да звъннеш на тази фризьорка и да я попиташ какво точно е имала в предвид? Аз не съм чувала за такова матиране, интересно. Относно въпроса ти за окислителя ти само корени ли боядисваш или по цялата дължина? По-принцип ако дължините са вече руси и ако целиш само освежаване нямаш нужда от толкова силен оксидант. 9 процента ще свърши работа, даже и 6 процента, но зависи от косата ти, ако не хваща лесно давай с 9 процента. 12% е за изсветляване до 4-5 тона и се слага предимно на тъмни корени и оранжеви-жълти оттенъци за да изсветли добре.


Free Agent, качи снимка на сегашния си цвят ако искаш. Кога смяташ да се мацаш? Искаме да видим резултата.  Grinning

# 305
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Цитат
Както ме правят в салона, след като престоях с корените разпенихме боята с вода и обляхме дължините. Стоях 5 минути и измих.
Правила е корени.

# 306
  • Мнения: 14 286
Корени, корени. Много са ми тъмни, ама ще пробвам с 9 следващия път. За матирането може и аз да не съм разбрала, ще попитам като отида да се подстригвам.

# 307
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Матиране може да се направи и с тониращ балсам, особено на по-светла коса става лесно.

# 308
  • Мнения: 301
Корени, корени. Много са ми тъмни, ама ще пробвам с 9 следващия път. За матирането може и аз да не съм разбрала, ще попитам като отида да се подстригвам.

Ако такива тъмни корени се повлияват само от 9% давай с такова.  Иначе най-сивият цвят на Кюн мен ме остави патешко жълта с 12% така, че си късметлийка ако косата ти се поддава по-лесно с 9% Simple Smile

# 309
  • Мнения: 14 286
Лейди Брин аз по принцип си ползвам матиращ на Престиж и съм доволна. Просто се чудех ако не обливам след корените цялата коса, защото явно и идва в повече какво да правя. Ама явно ще си карам с балсама.
Ще пробвам и с 9. Въпреки,че са ми тъмни корените качват добре, поне така казва фризьоът ми. Ще експериментираме до задоволителен резултат 😊

# 310
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Мисля, че не е проблем да не разнасяш по дължините, особено ако не са с лош цвят. Аз лично "добавям" цвят точно с балсамите, за да не ставам твърде светла, особено сега лятото - моите дължини стават направо белезникави, независимо се правя с 9-ка.  Hug

# 311
  • Мнения: 14 286
Благодаря  Hug Ще си цапам с балсамчето - хем е евтино, хем косата ми става много хубава и мека след него.

# 312
  • Мнения: 3 022
Корени, корени. Много са ми тъмни, ама ще пробвам с 9 следващия път. За матирането може и аз да не съм разбрала, ще попитам като отида да се подстригвам.

Ако такива тъмни корени се повлияват само от 9% давай с такова.  Иначе най-сивият цвят на Кюн мен ме остави патешко жълта с 12% така, че си късметлийка ако косата ти се поддава по-лесно с 9% Simple Smile
От фризьорка знам, че с 12% почти винаги избива жълто и с 9 се постига по добър резултат. Може би зависи от боята.
За дължините не е нужно и 9%....може да добавиш в сместа малко вода и да намажеш дължините за 5 мин.

# 313
  • Мнения: 14 286
Ел, благодаря. Това за 12-ската и жълтото и аз съм го чувала.
Вчера, след като ми мина времето за корените намокрихме леко и разнесохме боята и по краищата. Стоях 5 минути и измих. Обаче стана много суха. Не че знам до сега каква е била непосредствено след боядисване де, защото не съм си я мила аз. И след това като ме намажат със сто неща е добре. Ще я видя при следващите измивания дали ще се оправи. Притеснява ме, че след последните корени при фризьорът го изнудих да ми направи и руси кичури и  май попрекалих с тормоза. За по-сигурно няма да я обливам с боя, ще я мажа с тониращия на Престиж.

# 314
  • Мнения: 3 022
Да, така  най добре. Пък на 3-4 месеца, ако има фрапираща разлика ще направиш обливка и надолу.
Сега засили маските и олиата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт