Отпуск по майчинство и граждански договор

  • 486
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 178
Първо моля модераторите ако не съм  нацелила точното място за въпроса да преместят темичката, където и е мястото..

Въпроса ми е мога ли да продължа да работя по граждански договор
и да взимам майчински
Гражданкия договор е допълнителен към момента, имам основен работодател на трудов договор. Не искам да спирам услугите по гражданския, че да не загубя клиентите... . В гражданския няма упоментао работно време има само срокове до които трябва да бъдат свършени определени услуги..

# 1
  • Мнения: 997
Не мога да гарантирам за точността на информацията, но имам колежка, която преназначиха от трудов на граждански договор, за да може да получава пълния размер на майчинството. На трудов договор би вземала само половината.

# 2
  • София
  • Мнения: 414
Не мога да гарантирам за точността на информацията, но имам колежка, която преназначиха от трудов на граждански договор, за да може да получава пълния размер на майчинството. На трудов договор би вземала само половината.

Това пък защо newsm78. Сигурна ли си, че не са я преназначили обратно - от граждански на постоянен трудов newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 414
PC (коте) не мисля, че има проблем. Аз съм със същия случай, дори имам един договор за управление + един граждански за услугиу не за период. Майчинските ми се изплащат от основния работодател по трудовия договор. Не съм срещала изрично ограничение за това, но се надявам да се включи юридическия отбор, за разяснение.
А всъщност, по гражданските договори така или иначе си плащаш данъци, осигуровки и т.н.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 930
Ами аз работя, като ми плащат като външен лектор. Вземам си цялото майчинство.

Общи условия

Активация на акаунт