Бременност и домакинска работа

  • 8 135
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 489
Мили майчета - бъдещи и настоящи, как се справяте с домакинската работа?
До колко трябва да се върши както преди - имам предвид чистенето с прахосмукачката, парцала? Помага ли ви някой и до кой месец сте били по-активни?
Аз се притеснявам някой път да не "прегрея" и да не стане нещо лошо.
Благодаря ви!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
У нас прахосмучи мъжът ми. Иначе аз си вършех почти всичко както преди... Само като ме домързеше, приквичквах някой друг (мъжа ми, мама) да го свърши. Но ти си в по-деликатна ситуация. Пази се повечко.

# 2
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ами аз не си давах много зор. Чистенето - мъжа ми помагаше, готвенето беше малко по-голям проблем. Още помня как риташе малкия като правех палачинки в осмия месец, хич не обичаше котлона, а как усеща - незнам. Каквото и да правиш бебето няма да те остави да прегрееш, аз все посядах и полягах тук-там като ме ритне здраво. Една моя приятелка китайка ми разправяше тя как миела пода на кухнята на четири крака в деветия месец, за да се обърне и намести бебето по-добре  Laughing . Така че, правиш каквото ти харесва и колкото ти позволи дечурлигото ...

# 3
  • София
  • Мнения: 6 541
и у нас прахосмука е запазена територия за съпругът,както и боклука и простирането и вдигането на масата. докато бях бременна и други неща. защото аз бачках до почти последно и се прибирах скапана.
Мама ми гладеше прането, защото коремът ми беше огромен ( продължава да го прави и сега  Twisted Evil , а с тия 2 бебета + нашето си става супер купчина)

# 4
  • Мнения: 217
Докато бях бремена основно само готвех ,просках си прането ,но някой друг ми го носеше ,чистенето с прахусмокачка го вършеше свекървами.Но имах един спонтанен аборт преди това и трябваше повечко да почивам.

# 5
  • Мнения: 2 274
Да, да прахосмукачката е мъжка работа...Аз докато я извадя, сглобя и т.н. коремът ме заболява..Така че с чиста съвест може да го причислиш към задълженията на половинката!
КАзват, че и стоенето до котлона  не е хубаво...трябва да се помисли и върху този въпрос! Laughing

# 6
  • Мнения: 2 006
Аз пък се бях вманиа4ила на тема 4истене  Laughing Мъжото  се беше побъркал с мен,особено последните месеци бях доста досадна и се сърдех като ми направи забележка Cry, но ви съветвам да не се преуморявате,нали все пак бебоците са по-важни

# 7
  • Мнения: 6 206
Стига да не се вдига тежко и нещо супер да се ентусиазираш и преумориш.
Аз прахосмукачка съм пускала, какво толкова, да се наведеш да я сглобиш не е супер напън, прах съм си бърсала, сега минавам с парцала с кенгурото с бебето, леко, леко, бърза работа за никъде няма.

# 8
Po vreme na bremennostta myja mi mi pomagashe,kakto i maika mi.Sega se spraviam pochti izcialo s domakinstvoto samichka.Edinstveno vednyj v meseca idva jena da chisti po-precizno;)

# 9
  • Мнения: 2 099
Никой не ми е помагал за нищо,сама чистех,миех прозорци,бани,тоалетна и дрзги гадории.Мъжа трябваше да работи,свекито беше далече и по хубаво де.На всичко отгоре дойде и една уж приятелка мърла та да и чистя и на нея Imp Абе говеда всекаквииии.
А ти я си се пази...от много угаждане файда няма!

# 10
  • тук-там
  • Мнения: 5 666
У дома половинката прахосмокира и простира, другото го правя аз, ама гледам да не се презорвам, домакинствам на по4ивки. Ама и аз имах спонтанен аборт, а и тази бременност е проблемна, така 4е си се жаля. То нали знаеш, сама трябва да се пожалиш, няма кой друг да го направи вместо теб.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 203
Аз си вършех абсолютно всичко вкъщи сама до последно. Миене, чистене с парцал, прахосмукачка, извеждане на куче...
Както междувпрочем и сега... Imp + детето Laughing

# 12
Ами у нас си имахме разделение на труда оше преди да забременея. Мъжа ми чисти с прахосмукачката, бърше праха и мие чиниите (аз имам заболяване на кожата и не ми се отразяват добре тези дейности), аз ходя до магазините, готвя, подреждам. Пералнята пере, а простирахме който свари Simple Smile
През бременността си ходех на работа и доста се уморявах но почти всичко пак си вършех.
Не простирах, защото майка ми ми каза, че не е хубаво да се протягам (не съм от най-високите), а и прането си тежи. В първите месеци ми се е случвало и да имам проблеми с готвенето заради гаденето, но само понякога.
Не трябва да се преуморяваш докато си бременна, като родиш тепърва те чака голямото натоварване Simple Smile
Сега добре, че е баща ми да идва да ни помага да се гледаме с малката, че иначе много трудно Sad А таткото е работа и понякога до много късно, иначе и той много помага Simple Smile

Малко встрани от темата, но :
Жени, радвайте се на половинките си, които ви помагат в домакинската работа! Може да изглежда като тяхно задължение, но не са толкова много мъжете, които биха го правили и го правят в действителност! Благодарности на всички български съпрузи и татковци, помагащи на неуморните мамчета! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Vache
Аз си вършех абсолютно всичко вкъщи сама до последно. Миене, чистене с парцал, прахосмукачка, извеждане на куче...
Както междувпрочем и сега... Imp + детето Laughing

Е, да ама какво дете. Всеки път като ти чета някой постинг и ме дърпа наляво, такава сладурана, пу,пу. Grinning

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
През просото го давам. Почивам си доста. Но мъж ми ме изненада с вниманието си и това че доста успешно ме отмени. С първата бременност не ме жали толкова много, но тогава майка ми беше все около мен и затова сигурно. Сега е моментът да се поглезя Wink

Общи условия

Активация на акаунт