KAK SI PRISPIVATE DETSATA

  • 1 912
  • 8
  •   1
Отговори
Moite sinove sa na 10 mesetsa i skoro shte imam realen problem s vechernoto prispivane. Dopredi mesets i polovina zaspivaha sami. Otkak ediniq zapochna da stoi prav nastana veselbata.
Molq spodelete KAK SI PRISPIVATE DETSATA I SYZDADOHTE NAVIK ZA TOVA.

# 1
o6te ot samoto na4alo go ostawqm sam i samo go slu6am na beibifona.Bebo si igrae i sled tova si zaspiva sam.Moq bebo e to4no na 10 meseca.Pri teb e po-slojno za6toto sa dve.Ako ima6 wazmojnost e hubavo da gi razdeli6 ili drugiq variant da gi ostevi6 sami i samo da gi slu6a6.USPEH.

# 2
  • Мнения: 2 051
Засега мога да ти кажа само как приспивах големите деца-породените.  В един момент се появиха проблеми като твоите - само се чудеха как да направят купон вместо да спят.  Понеже нямаше как да ги разделя, мирът настъпи като започнах да ги слагам да спят по различно време. Каката (уж) я завеждах в стаята, когато брат и вече беше заспал, слагах я в леглото и веднага гасях лампата, като оставя пролука на вратата за да вижда малко светлинка и да ни чува.
Това върши работа, ако винаги единият ти заспива по-късно от другия.
А няма ли как да ги разделиш за известно време?

# 3
nqma kak da gi razdelq. ako ediniq e zaspal drugiq prodyljava da igrae i vika i go sybujda.

# 4
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Ana D
nqma kak da gi razdelq. ako ediniq e zaspal drugiq prodyljava da igrae i vika i go sybujda.


А не можеш ли единия, независимо кой, да го вземаш във вашето легло, докато утихне веселбата?

# 5
  • София
  • Мнения: 163
Здравей,
Да кажа и при нас как е. Леглата на дъщерите ми са едно до друго(ако се пресегнат могат да се хванат за ръка) и винаги са били така, т.е. никога не съм ги слагала да спят разделени. Мисля че така се чувстват по-сигурни, особено откакто започнах да ги оставям да спят сами в стая. Иначе ги оставям в леглата и излизам от стаята. В някой случаи остявам при тях докато заспят, ако преценя че са прекалено възбудени или нещо ги е страх.
Иначе и те имаха един период, в който толкова се радваха че могат да се изправят, че чак не можеха да си легнат в креватчетата... Понякога им трябваше и повече от половин час за да заспят. Но и тогава съм ги оставяла заедно. Това отмина(слава богу) и сега вечер нямат търпение да ги сложа в леглата - толкова са уморени от игра.
Ми това е... освен да ти пожелая повече търпение... предполагам че и при вас това ще премине

# 6
  • Мнения: 183
И аз съм против разделянето. Моите са на 3 г. и половина и още спят в едно креватче. Това при вас е временен период, още повече, че сега като започнат да се движат, ще се уморяват повече и бързо ще заспиват. Ако ги разделиш, ще свикнат да спят на тишина, а ако ги оставиш заедно ще свикнат да не си пречат. И моите заспиват по различно време, но играта на едната не пречи на съня на другата. Моят съвет също е да ги оставяш сами в стаята с открехната врата, за да ги чуваш, а и те теб.

# 7
  • Мнения: 429
Охх , това ни беше най-болната тема ....
Сега са само на 10 месеца , почакай знаеш ли какво е като почнат да говорят ...
По 2 часа сме се приспивали . Но аз вече свикнах с това тяхно " спане", сложех ли ги в креватите им и наставаше гоооляма веселба ...
Но в Германия този проблем някакси изчезна , знам ли дали от промяната , дали защото уж сме вече " големи " ( както те казват ), но спахме без проблем . Снощи ( вече завърнали се в София , спахме също без проблем , ще видим как ще е тази вечер ...
Успех със спането !!!

# 8
blagodarq vi:-)))

veche mi e po-qsna situatsiqta okolo zaspivaneto. pone znam kak go pravqt drugite detsa i naistina se nadqvam kogato prohodqt i zapochnat da se poumorqvat da zaspivat po-navreme.

A cheteneto na prikazki pomaga li i ot kakva vyzrast?

Общи условия

Активация на акаунт