Нехранителма кърма!?

  • 3 710
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте,бг мами.Бих искала да ви попитам дали има такова понятие като нехтанителна кърма,тъй като днес спорех с една майка.Лично аз кърмя 8 месечно бебе.Тя е имала кърма в началото,но на 20тия ден при претегляне на бебето,то е качило само 100гр. и затова са й казали да дохранва.При което тя дирекно преминава на АМ.Срещнахме и една позната,с бебе на няма и месец,която ни казва,че на 19 ден й спряла кърмата и била като цяло нехранителна.Не мога да си обесня защо толкова лесно се отказват,понеже аз направих всичко възможно и още кърмя.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Защото не искат да кърмят!!!Затова си измислят и най-важното,ВЯРВАТ на измишльотините си за  да се оправдават пред себе си и околните когато ги попитат.Който не е пожелал,той не кърми!

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Нежелание, страх, мързел, несигурност, неудобство, срам, послушание...и не на полседно място, достъпност до АМ и добра реклама.

# 3
  • Мнения: 2 328
Оправдават се с това"кърмата ми е нехранителна".Нема такова животно нехранителна кърма.

# 4
  • Мнения: 27 276
Според мен, кърмата може да е нехранителна само в случай, че майката е с краен недостиг на хранителни в-ва- например анорексичка.....но тогава дали изобщо би имала кърма (и бебе ) newsm78 ?!?
Иначе кърмата в първите седмици винаги е по-обилна и в мига в който "намалее" и при недостатъчно мотивирана майка да кърми- по-лесно е да си каже, че кърмата е нехранителна или малко.... Wink Вярвам, че наистина майките които твърдят това са убедени, че е така.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Анорексичките нямат цикъл,тоест не може да има бременност.Според мен на младите майки по-лесното е да дадат шишето и да пушат цигари.Мързел,неинформираност са според мен причините за "нехранителната"кърма.

# 6
  • Мнения: 27 276
Е, някои и след раждането стават анорексички. Rolling Eyes Има доста видове хранителни разстройства- идеята ми беше, че ако майката се храни зле и небалансирано и има самата тя недостиг на нещо, тогава и в кърмата няма да го има. От друга страна рекламите на адаптирано мляко твърдят, че дават "най-доброто" Crazy на бебетата, балансирано, премерено, на опаковката може да се прочете какво съдържа и от кое по колко.....Друг е въпросът колко и какво реално се усвоява от бебето. Grinning

# 7
  • Мнения: 490
Защото не искат да кърмят!!!Затова си измислят и най-важното,ВЯРВАТ на измишльотините си за  да се оправдават пред себе си и околните когато ги попитат.Който не е пожелал,той не кърми!

Цитирах този пост, ни спокойно можеше да цитирам и следващия...

Много лесно граквате за този мързел, вяра в измишльотини, оправдания.... . Айде сега всички кърмили да се бием у гърдите, че не сме мързеливи. Другитв са мърди,мързеливи и неинформирани.  Извинявам се, ама прекалявате. Самозабравихте се всички кърмачки, с извинение.....Малко толвранс към различните и повече уважение към хората. Не съм съгласна  това ,че който не е поисйал, той не е кърмил. Ай стига превъзнасяне..хора много и различни. Първият път не кърмих, щот не знаех кво да правя(точка!!!!), слушах лекарите, вторият кърмих и какво..не съм по-велика или героиня. Айде малко мир, дами! Peace

# 8
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
  Rolling Eyes
Вземете си боксова круша Wink   Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 8 615
Наистина, не е особено редно да се поставят такива етикети. Всъщност, повечето майки не успяват да кърмят, заради липса на подкрепа и информация.Има много майки, които искрено страдат, че не са успели.
Малко са тези, които по начало не искат да кърмят, а и те си имат своите причини и не са длъжни да ги споделят с нас.
Редно е да бъдем толерантни една към друга и да си помагаме.
Още върлуват различни заблуди, надявам се да дойде момент, когато вече няма да се твърдят подобни неща.
В момента, освен от баб, това се поддържа и от някои лекари.
Ако на бабите и майките ни може да се проти, то при лекарите е друг въпроса и ъм тях трябва да бъдем критични и да изискваме.Не към останалите майки.

# 10
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Аз съм напълно толерантна и не смятам, че с предишния ми пост съм засегнала някого конкретно, изброявайки причини за некърмене. Ако някой по негови си причини се припознава в изброените от мен причи за некърмене и вярването в съществуването на нехранителна кърма, не смятам, че проблемът е в моя предавател. newsm78
Факт е, че има жени, които ги е страх да кърмят, има такива, които ги мързи и намират шишето за по-лесно, има такива, които не са информирани за много неща и вярват във всеки, който им се изпречи на среща и им каже, че с кърмене децата им ще гладуват.
Както и самата цветунка споделя, че не е била информирана какво да прави. И аз не бях, но някак си при мен се получи. Това не ме прави повече от някой друг. Всеки си има сиво зад очите, да си го ползва както намери за добре. Peace

# 11
  • Мнения: 27 276
Малко са тези, които по начало не искат да кърмят, а и те си имат своите причини и не са длъжни да ги споделят с нас.
Редно е да бъдем толерантни една към друга и да си помагаме.
Аз не мисля, че са чак толкова малко майките които не искат да кърмят (по една или друга причина). Peace Поне около мен така се случи. Но всяка майка си имаше нейни си причини и аз уважавах този техен избор (да, имаше сред тях майки които преди раждането казваха, че не искат да кърмят много). На никого не съм казвала, че трябва да кърми, не съм размахвала пръст, не съм поучавала и съответно на мен никой не ми каза, че е време да спирам с кърменето. Имаше и такива които не положиха достатъчно усилия да кърмят след първия месец, имаше и такива които наистина страдаха, че са кърмили по-малко отколкото са очаквали.... Не мисля, че с кърменето се измерва дали си мързелив или не Laughing , то е въпрос на усещане. На мен лично ми помогна това, че бях информирана и мотивирана да не се отказвам лесно от кърменето; в началото нямах голяма подкрепа от околните. Peace За  "нехранителната кърма" след годинката почти не се наложи да обяснявам на никой- дъщеря ми не пиеше и капка вода до 1 г. и 7 м.  Laughing
Колкото до лекарите- а колко зъболекари има които твърдят, че кърмата разваля зъбите, че най-късно до 1 годинка е допустимо да се кърми, че на тази възраст не съдържа друго освен захари и въглехидрати?  ooooh!

# 12
  • Мнения: 367
Тия лекари с техните приказки.Ужасно е,че заради тях много майки не магат да кърмят,а именно те трябва да подкрепят това newsm78 След няколко дни си говорехме с 2рата майка и я питах дали е давала на бебето да суче на поискване.Тя ми отговори не,през 3 часа така й казали лекарите.Благодарна съм,че две майки от родилното ми помогнаха да кърмя и добре,че бях прочела тук таме нещо.Но наистина има майки,които не кърмят защото не им се занимава.В момента детето ми го мъчат зъби и беше с температура и от 3 дни само е на кърма.Да питам аз лекарите как става този номер?

Общи условия

Активация на акаунт