Новите ви книги - 19

  • 138 514
  • 760
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 134
От промоцията на Сиела:
               

# 421
  • Мнения: 1 232
Последната ми нова книга.
За първи път се издава на български език.
Поглед от първо лице на събитията, който, колкото и човек да познава историята ни, те навява на размисли.

Чух добри думи за тази книга. Ще ми е интересно и твоето мнение.

# 422
  • Мнения: 827
Едва съм я започнала, но мога да кажа, че за българите е ценна книга.

Авторът е като кореспондент на събитията каквито са. Започва с настроенията, възгледите и очакванията на Русия и руснаците за войната - какво са си мислили, и каква в последствие е реалността. Горе долу до тук съм стигнала.
Описват се събитията и по време на самата война.. В началото, с реално пътуващите за война военни са пътували и други военни, които са били определени не за воюване, а за гражданското управление на страната ни след освобождението, което още не е факт.

Описват се българите какви са, реакциите им. Как нашите са гледали на руснаците и как руснаците - на нашите и на нашите опълченци (знаете има ли сме опълченци, воюващи във войната, които руснаците са пренебрегвали, но след като нашите са се доказали в боя, руснаците са променили мнението си). Всъщност руснаците са имали много високо мнение за себе си и са били с очакване на почти пълно и безпрекусловно обожаване от страна и на румънци, защото за да стигнат до нас минават през Румъния, и от страна на българите, без предварително да се поинтересуват от историята ни, бита ни, реалното ни състояние. Общо взето - има блянове и очаквания, но се сблъскват с действителността.
Има много какво да се прочете, но не бива да се осъждат събитията и да се подхожда с предубеденост.

Определено я препоръчвам, стига да се намери. По книжарниците ми се случваше да вървя по петите й, но да не я стигна защото все беше свършила или всеки момент я очакваха. Оттам откъдето я закупих, жената ми каза, че някой я изкупува. Някаква атмосфера има около книгата и дали се изкупува умишлено или е много търсена от читателите, а може би и двете... но я препоръчвам. Има определено какво да се прочете, защото допълва и обогатява погледа върху събитията за войната, а най-вече, че е написана от руснак, който го е видял с очите си и чул с ушите си, без да щади своите.

# 423
  • Мнения: 2 721

английското копие изглежда по-обемно ... едно големичко, горе-долу толкова на страници ... докарали са го на изглед ...
иначе и на мен ми направи впечатление обема и това ме спря да си я купувам засега

И английското е толкова, просто с по-плътна хартия. На мен ми е подарък иначе най-вероятно и аз нямаше да я купя  Laughing Само да приключа "Аркадия" и "Нюйоркска трилогия" и я мятам.

Леле, Пол Остър ми е любим!

# 424
  • Мнения: 3 038

английското копие изглежда по-обемно ... едно големичко, горе-долу толкова на страници ... докарали са го на изглед ...
иначе и на мен ми направи впечатление обема и това ме спря да си я купувам засега

И английското е толкова, просто с по-плътна хартия. На мен ми е подарък иначе най-вероятно и аз нямаше да я купя  Laughing Само да приключа "Аркадия" и "Нюйоркска трилогия" и я мятам.

Леле, Пол Остър ми е любим!

добър ли е? Изглежда ми странен, а може би и сложен? Подарих преди време една книга - "Лунен дворец" май че, не смея да питам дали е харесана...

# 425
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
alen mak, добър е, но определено е странен.

"Лунния дворец" на мен изобщо не ми хареса като история обаче стилът му е прекрасен. Не е лесен автор в никой случай.

# 426
  • Варна
  • Мнения: 838
   Последните, които си подарих:

   Страхотно оформление на кориците: вратичката, светещите очички... Отдавна не бях докосвала с такова удоволствие, нова книга.
  Между другото, от вас (списващите тук) разбрах, кой е Патрик Нес. Благодаря, за което!:)
 
Скрит текст:
От прочетеното дотук (негово) - "Жената жерав" - най-много ми допада засега.
"Ние, останалите..." - преди 20-тина години, сигурно щях да харесам повече. Стори ми се, по-тинейджърска от "Освен този живот".
   Сега съм на втората книга, от Трилогията "Живият хаос".
   
   Днес, от някакъв благотворителен базар - Едгар Алън По "Поезия".

# 427
  • Мнения: 3 038
благодаря, Лу!
Моята нова е "Уроци по дишане" - Ан Тайлър, от промоцията на Колибри. Не съм започнала, но съм (пре)доволна от покупката - дълго желана Simple Smile
Искам да спомена само, момичета, че ми е голямо удоволствие да чета отзивите, мненията и коментарите ви в темите за литературния форум! Много уютно ми е да влизам тук ) Дано все така, че и повече Simple Smile

# 428
  • София
  • Мнения: 4 899
Скандинавска митология - Нийл Геймън

# 429
# 430
  • Мнения: 1 420
Тази е от първата ми "Сляпа среща с книга"  Heart Eyes Страхотна идея, тъй  като чакаш да видиш какво ще ти се падне  Heart Eyes До сега не съм чела нищо на Мураками, макар да съм чувала срахотни отзиви за него Simple Smile Днес чакам "Мемоарите на една лека жена" на Джон Клилънд и "Бродница" на Румен Николов

# 431
# 432
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Георгиева88, каква е тази "сляпа среща с книга"?

# 433
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Георгиева88, каква е тази "сляпа среща с книга"?

 Лолита, във фейса е. Избираш книга на цена 10, или 15 лв, пращаш данни и ти пристига книга на късмет. А и доставката не е много - само 1.99 лв. Два пъти вече правих поръчка на книга за 10 лв, и двете пристигнали ми харесаха. Имаше и някакво предложение за книга за 30 лв, доста коментари имаше за нея, дори предположения, че това са приказките на Братя Грим.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 19:04 от Neli M*

# 434
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
А книгите са нови и на стойност колкото платиш ли или може да платиш 10 и да ти дойде втора ръка за 5?

Общи условия

Активация на акаунт