Трудно хранене

  • 12 129
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 29 324
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace

Аз себе си не мога да убедя да ям нещо, което не ми е вкусно, само за вещества, камо ли детето. Като не му е вкусно, не го насилвам, все пак не всички обичаме да ядем всякакви храни. Peace

# 91
  • Мнения: 3 743
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace

Аз себе си не мога да убедя да ям нещо, което не ми е вкусно, само за вещества, камо ли детето. Като не му е вкусно, не го насилвам, все пак не всички обичаме да ядем всякакви храни. Peace

С децата е по-лесно, повярвай ми, знам за какво говоря. Вкусът им тепърва се формира. При нас правилото е опитай три хапки. Прави чудеса Mr. Green

# 92
  • Мнения: 29 324
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace

Аз себе си не мога да убедя да ям нещо, което не ми е вкусно, само за вещества, камо ли детето. Като не му е вкусно, не го насилвам, все пак не всички обичаме да ядем всякакви храни. Peace

С децата е по-лесно, повярвай ми, знам за какво говоря. Вкусът им тепърва се формира. При нас правилото е опитай три хапки. Прави чудеса Mr. Green

Пробвала съм, дори и на една хапка съм съгласна... Mr. Green обаче инатът си е инат! /на мен се е метнал  Mr. Green/. Казва: "Такова не ям/не обичам!" и това е. Като е решил, че не иска, не мога да го накарам да опита, освен насила. Понякога решава, да опита хапка с уговорката да не яде, ако не му хареса....е, никога не му  харесва.  Crazy Mr. Green

# 93
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да де, то и аз ядях все едно пия лекарство, като бях малка. Но има и деца, на които им е вкусно. Това, дето вкуса се формирал по-късно е смешно. Не е никак трудно едно полезно ядене да е И вкусно. Не е задължително да е гаден манджорляк, за да е полезно нещото. Просто си има деца, които правят на инат, или нямат апетит, или и двете. Отминава.

# 94
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace
На колко са години децата ти?

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
храната, която не е вкусна, никой не я иска. Кулинарията вече е измислена, защо да се мъчим с невкусна храна, само защото трябвало да се яде? Не готвим на прасетата.

# 96
  • Мнения: 3 743
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace
На колко са години децата ти?

На 8 и почти на 5. Синът ми, който е почти на 5 е този, който се опитва да бъде "злояд" Wink

Съгласна съм, че и въображението помага в кухнята. Аз обичам да измислям нови и нови варианти, не само за да се изяде някоя нова храна, а да се оцени като вкусна. Когато веднъж това се случи, после няма това не го ям Whistling Пример, синът ми не ядеше броколи, сложих ги в любимите му спаначени рулца вместо спанака. После като ги изяде и пита за още му казах, че са били с броколи. Следващият път когато на масата има броколи под друга форма и каже, не искам броколи, следва, добре не си длъжен да го ядеш, но в такъв случай и рулца няма да ядеш следващия път, нали? Броколите не бяха изцяло изядени в резултат, но бяха опитани. Което е и моята цел Peace

# 97
  • Мнения: 8 228
Аз също мразя да ме карат да опитвам нещо, което знам, че не харесвам. Например не обичам агнешко и по никакъв начин не може някой да ме убеди да го ям, ако и да било полезно. Затова не насилвам и децата. В крайна сметка свободни са да решат сами дали искат да ядат нещо и дори дали да го опитат. Забелязвам, че вкусовете им не са постоянни. Големият преди ядеше риба, сега не я иска, но пък малкият я яде, а преди той не искаше.
Слагам храна на масата, който не е доволен е свободен да си вземе кисело мляко или плодове от хладилника, а може и нищо да не яде, ако не е гладен.

# 98
  • Мнения: 2 156
Грешиш за агнешкото, да знаеш. Малкият, докато се кумеше, този Гергьовден като опита от пълнежа на агнето, два дни не поиска друго. И салата с много и пресен лук. А до скоро минаваше за злояд.

# 99
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace
На колко са години децата ти?

На 8 и почти на 5. Синът ми, който е почти на 5 е този, който се опитва да бъде "злояд" Wink

Достатъчно големи са, за да разберат какви ползи носи храната, но това не важи за 2-3 годишните.
Моето е почти на 5 и от скоро започна да разбира на тази тема. Даже сам изброява какво е полезно и какво не, не че го яде.... Mr. Green

Моето дете още от захранването си имаше собствен вкус. Оказа се, че не харесва блудкавите бебешки пюрета, а предпочита храната да е подправена и леко посолена. Може вкусът му да се е формирал от вкуса на кърмата ми, но не ми се вярва много, много.

# 100
  • Мнения: 3 743
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace
На колко са години децата ти?

На 8 и почти на 5. Синът ми, който е почти на 5 е този, който се опитва да бъде "злояд" Wink

Достатъчно големи са, за да разберат какви ползи носи храната, но това не важи за 2-3 годишните.
Моето е почти на 5 и от скоро започна да разбира на тази тема. Даже сам изброява какво е полезно и какво не, не че го яде.... Mr. Green

Моето дете още от захранването си имаше собствен вкус. Оказа се, че не харесва блудкавите бебешки пюрета, а предпочита храната да е подправена и леко посолена. Може вкусът му да се е формирал от вкуса на кърмата ми, но не ми се вярва много, много.


Права си, но злоядството на сина ми не е отсега, започна с капризите, когато стана на 3 години, преди това всичко си ядеше. Даже като бебе, зелените храни като авокадо и броколи му бяха от най-любимите. Авокадото като го видеше, чак се разтреперваше от нетърпение Mr. Green

# 101
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Галче, вкусовете на децата се менят, даже имат периоди на ядене само на една храна.
Моето много обичаше варени и готвени картофи, а сега не иска и да опита, но пък прояде други храни.
Имаше период, в който ядеше само хляб, а сега не яде хляб с яденето.
И моето дете ядеше зелении, а сега не ги опитва. Лятото успях да го накарам да вкуси манджа с лапад и тя взе, че му хареса. hahaha hahaha hahaha

# 102
  • Мнения: 3 743
Вчера каза, че няма да яде зелен боб, но правилото при нас е всичко в чинията се опитва, опита 2 зелени боба и един жълт Mr. Green

# 103
  • Мнения: X
Стана ми интересно, какви хронични проблеми? Гастрит или нещо друго? Защото самото злоядство принципно не е опасно наистина, стога да не заместваш с боклуци.

От липса на калций /не ядях сирене, кис. мляко зорлем, никакви зеленчуци с изключение на домат, краставица и морков/ гръбначно изкривяване на 13 години с диагноза идиопатична сколиоза Sad, пет години денонощно носене на пластмасов корсет и липса на самочувствие Cry
Не оспорвам, но абсолютно сигурно и доказано ли е, че е от храната?
Защото аз и това не ядях, преживявах основно на шоколади, бонбони, филии с лютеница (и през лятото), плодове и зеленчуци да не видя, манджа още по-рядко.Не обичах юфка, макарони, хляб с манджа, месо също изключително рядко....По изключение, зеленчук-краставица, плод-ябълка, диня през лятото.
И пораснах без проблеми и заболявания.

# 104
  • Мнения: 3 743
Стана ми интересно, какви хронични проблеми? Гастрит или нещо друго? Защото самото злоядство принципно не е опасно наистина, стога да не заместваш с боклуци.

От липса на калций /не ядях сирене, кис. мляко зорлем, никакви зеленчуци с изключение на домат, краставица и морков/ гръбначно изкривяване на 13 години с диагноза идиопатична сколиоза Sad, пет години денонощно носене на пластмасов корсет и липса на самочувствие Cry
Не оспорвам, но абсолютно сигурно и доказано ли е, че е от храната?
Защото аз и това не ядях, преживявах основно на шоколади, бонбони, филии с лютеница (и през лятото), плодове и зеленчуци да не видя, манджа още по-рядко.Не обичах юфка, макарони, хляб с манджа, месо също изключително рядко....По изключение, зеленчук-краставица, плод-ябълка, диня през лятото.
И пораснах без проблеми и заболявания.


В медицината никой нищо не диагностицира с абсолютна сигурност, по мои наблюдения Peace

Общи условия

Активация на акаунт