Нисък хемоглобин???

  • 2 414
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 609
Преди да забременея ми беше 138.почна да пада всеки месец и стигна 100 в седмия;вдигнахме го малко с хапчета,но сега-38г.с.ми е 108 и не ще да се качи.Лекарката каза,че за бебето вече не е страшно,кофти е ,че на мен ми става лошо,вие ми се свят,уморявам се от най-малкото усилие....,но имам още седмица-две и ще издаяня.
Но ти ако си по-напред взимай мерки

# 16
  • Мнения: 5 103
Преди да забременея , незнам колко е бил.
В началото беше 120, после падна до 95 и благодарение на едни хапченца сега е па 120 Whistling

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не знам какви са били стойностите, днес се обадих по телефона за резултатите ми от изследванията ми оня ден и ми казаха, че е понижен, ама не разбрах колко. На следващата консултация вероятно ще ми изпишат нещо, но каза докторката, че не е притеснително.

# 18
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Аз от няколко дни съм със адско главоболие едвам ставам от леглото.Вчера ходих на консултация и се установи че и аз имам нисък хемоглобин 110 и доста ниско кръвно 80/60.Доктора ми исписа да пия 30 дена Феро-фолгамма.Възможно ли е от липсата на желязо да имам това главоболие?

# 19
  • Мнения: 201
Не знам коя е критичната точка, но долната референтна граница е 120. Така като чета, явно е нормално да падне по време на бременност. Мояте 122 и дофторката ми каза да ям храни, богати на белтъчини  eat

# 20
  • Мнения: 2 220
И аз знам, че е най-добре да е над 120. Моят в 8-9 месец беше 116 и ми изписа желязо, за всеки случай. Но го пих малко.

# 21
  • Мнения: 11 543
Моят беше 115 и гинекологът ми каза,че съм на долната граница.Пих Малтофер 1 мес.

# 22
  • Мнения: 1 440
Здравейте, аз също в момента съм с нисък хемоглобин - 103, но по принцип почнах със 127 , което не е много високо...До сега някак го държах, но спанак и цвекло не мога да ям всеки ден (писва ми) и сега се чудя как да го вдигна малко преди да почна хапчета.Ще се радвам ако успея, но не знам...лошото е че съм с ниско кръвно и ми става лошо сутрин... Sad

# 23
  • Мнения: 280
  Моят хемоглобин при първото изследване беше 106 , изписаха ми Малтофер след едномесечен прием се покачи на 107 , постоянно ми повтаряха че трябва да ям много плодове и зеленчуци и червено месо .

# 24
Последните изследвания показаха хемоглобин 117. генеколожката ми каза, че за бременни приема за нормален хемоглобин ниво до 100. Падне ли под 100 - започваме лечение. Все пак кръвта по време на бременност се увеличава, а оттам е доста разредена, откъдето и намаляването на стойността на хемоглобина, а не защото хапваме малко храни с желязо. Според нея, месец преди термина трябва да започна да пия малтофер, за да засилим и подготвим организма за раждането.
Сега като Ви чета се замислям дали е права  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт