ДО КОГА ТЪРПИТЕ ...ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ; защо НЕ СЕ РАЗВЕЖДАТЕ ?

  • 18 280
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Е, постоях близо 2 г. и след това си тръгнах..)
Да, точно. Значи темата не е за теб, просто. Тръгнала си си, понеже си имала друг модел и разбираш, че това не е нормално.

А темата е за тези, които не си тръгват.
Не знам, ако беше толкова просто, нямаше да има такива жени.

А, да, и както каза някой 'техните/сиреч родителите й/ са безхаберни и за нищо не стават, та сигурно крие от тях'. Т.е. няма подкрепа отникъде, като Мунчо започне да я дебне....
Иначе има и жени, които за нищо не стават, да. Ама това пак си е тяхно решение, да се фокусират само върху визия.
Идеята в такива случаи е да се обясни на 'жертвата', че има Варианти, проблемът е, че тя не ги вижда. Един от вариантите е да се ПОВИШАТ собствените умения и способности за справяне с живота. Квалификация, преквалификация, работа, жилище или пък психологична помощ, за повишаване на увереността и намаляване на страха. Гледам е писано и преди мен, де.

Последна редакция: пт, 27 май 2016, 12:10 от Анонимен

# 46
  • Мнения: 12 473
Тръгнах си, защото осъзнах, че не съм щастлива. И че детето ми не е.
Не е до модели и тн. Осъзнах се и се взех в ръце.
Но знам колко е трудно и как малко успяват.

# 47
  • Мнения: X
Аз пък мисля, че е и до модели. Осъзнаването. Ако не си виждал добро отношение през живота си... Щото има и такива жени.
А иначе, има и такива, които са извън модела, да.

# 48
  • Мнения: 46 508
Тръгнах си, защото осъзнах, че не съм щастлива. И че детето ми не е.
Именно де, ако не си израсла в онзи модел нямаше да можеш да осъзнаеш това...

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Има толкова манипулативни хора, че могат да изкарат луд, негоден и скапан всекиго. Особено ако му го наслояват лека-полека в течение на години.
А когато и полицията, която си викнал да те защити от тормоза, започне да ти се кара и да ти обяснява, че не било МОРАЛНО да изгонят тормозителя, защото бил нечия майка, се отчайваш съвсем, че няма подкрепа отникъде.
Ако успееш все пак да изпъдиш тормозещия, се оказваш съден за дом. насилие и институциите започват да те убеждават как трябва да се извиниш на насилника, иначе може и децата да ти вземе. Е, сигурно само "простите и тъпите" се връзват на тия работи...

# 50
  • Мнения: X
Като начало искам да се извиня, че ще пиша анонимно. Знам, че не се приема особено добре и избягвам да го правя, но в случая предпочитам да съм в сенките.
Ще си позволя една добавка. Съществена е, според мен. В голяма част от случаите насилието е провокирано от наличието на странична връзка от страна на мъжа и желанието му да си го развява без последствия и на двете места. И доста се справят успешно в такива ситуации - поне докато двете жени са в неведение или си затварят очите. В момента, в който някоя от тях поиска промяна на това положение, възниква и насилието. Което също така много бързо приключва, когато някоя от страните се оттегли, но може да продължи и с години, според зависи колко здрави нерви, респ. физика имат всички участници.
Погледнете го така - в древния Рим например са се тровели и са въртели всякакви интриги със смъртоносни последствия, обикновено безнаказано. В наши дни, понеже няма как бързо да се отървеш от конкуренцията като изпратиш отровно вино на жената/ любовницата на мъжа си и да не я лежиш после нещата се усложняват. Огромна част от насилието, на което съм неволен свидетел се случва именно по такива причини и нещата рязко си идват на мястото в момента, в който някоя от страните отстъпи. В тези случаи не става дума за нито едно от 4-те неща, изброени по-горе.

# 51
  • Мнения: 168
От това, на което съм била свидетел и чувала от познати, главната причина някой да търпи е заради съмнението в институциите, нищожните издръжки, както и безнаказаността на насилника(защото и да се обади някой в полицията, нищо не правят и жентата после е пребита, защото се е оплакала).
Сега прочетох, че новата жена на Джони Деп е подала молба за развод, и има ограничителна заповед поради това, че е трошал бутилки с алкохол в краката й, както и че е хвърлил телефона си в лицето й. Отдолу коментарите под статията бяха повече в полза на Джони Деп, видиш ли, защото бил известен и повечето жени го харесват. Е това е отвратително...Това, че има изградено име не означава, че не е алкохолик и наркоман, и пълно куку.
Според мен държавата трябва да поеме отговорност и да образова населението, че психическото и физическото насилие не са нормални. Според мен много институции си затварят очите, защото още върлува идеята, че жената е по-нисша и трябва да си мълчи, останало от османски времена. Все повече се убеждавам, че клоним към изтока по манталитет.

# 52
  • Мнения: X
Навремето опитах да си тръгна, но съда се произнесе , че няма насилие.Нямах адвокат, но мислех, че медицинското е достатъчно цветущо .След време се поинтересувах от съдийката и направих връзка, че сме се засичали в една фирма и нейния мъж е прецакан от моя шеф яко.Та предпочитам да мисля, че е повече лично отношение.При толкова доказателства..тя дори по време на делото искаше да ме глоби .  .Отказах се от обжалване .По това време хубосника черпеше кварталния със Смирнов. . И до ден днешен не вярвам на институциите .Закрила на детето е също един фарс..Никога няма да разчитам на бг институциите.Разведох се, но ни разделиха заедно в едно жилище.За да изхвърля насилника трябваше да водя и за делба дело, за да докажа че апартамента е купен с мои пари.Поне адвоката по развода ме съветваше така.Не знам дали съм постъпвала правилно тогава, мислех за детето предимно.Когато ми присъдиха правата над детето знаех че съм победила ! Друго не ме е интересувало.
Насилието е било провокирано не от 3ти човек, а от лошо пиянство и злоба и знам ли какво . Разбрах че е бил и предишната си жена.Така че ..не съм аз проблема.
Нямаше как аз да се махна по ред причини .Гледала съм да бягам при приятели.Просто бягам.Един два пъти годишно се случва.

# 53
  • Мнения: 180
А какво да правят жените които от никъде не виждат грам защита, освен да търпят?
Аз ще кажа защо майка ми търпеше.
Търпеше в началото защото ѝ било набивано в главата, че децата ѝ трябвало да имат баща, па макар и пиянде и побойник.
Търпеше защото вярваше, че може да се промени, когато това не стана тя се опълчи.
Продължи обаче да търпи защото родителите ѝ и родителите му изкараха, че тя лъже. Че нищо от това което казва не е възможно. Търпеше, защото родителите ѝ не искаха парясница и грам съжаление нямаха като отиваше насинена у тях с мен и брат ми на ръце, а те я отпращаха.
Търпеше защото приятелки ѝ казваха, че сама си е виновна, мъж не посягал ей тъй без нищо, тя го провокирала.
Търпеше, защото оня бурсук баща ми ѝ взимаше всички пари от заплатата със сила, за да си купува пиене и цигари, а за нас не оставаше нищо и до края тя не разполагаше и с една стотинка.
Търпеше, защото никой не благоволи да я вземе в къщи като се молеше на роднини и приятели когато вече беше твърдо решена да напусне. Никой не я искаше, без пари, с две деца. А апартаментът където живеехме беше негов.
Търпеше, защото когато повдигна дело съдът отреди, че няма доказано насилие, въпреки всички медицински и въпреки, че беше лежала два пъти по няколко седмици в болница със спукани ребра, изваден далак, спукан череп......
Търпеше защотот обжалване беше немислимо защото адвокатът искаше още пари....
Търпеше, защото баща ми плати да я изгонят от работа и следеше никой да не я наема в малкия ни град. Да, той имаше власт в оня скапан град.

.......И така си потърпя/хме, 10 години.
Не го пожелавам на никого.

# 54
  • Мнения: 168
Ужасно е това, което чета в коментарите. Господ е бил с вас, че сте се спасили по един или друг начин. Единственото нещо, което може да проработи е неправителствена организация, която разчита на спонсори и дарения, която предоставя легални съвети, както и временно настаняване, храна, дрехи на майки с деца + психолози и учители, които да обучават децата, за да не изтърват материал докато отсъстват от у-ще. Тази помощ да се дава докато се установят, без да издава местоположение и каквито и да е било контакти с останалите членове на което и да е семейство(съпруг/баща/майка). Сещам се как в Мтел преди години на една позната, в процес на развод, издават новия адрес на жената, защото мъжа й настоявал. Може ли да са толкова прости!!! Законът за защита на личните данни никой не го брои.

# 55
  • Мнения: 690
След толкова теми е този подфорум, коментари и истории, всички мъже ли са чудовища?
Защо природата ги е създала и къде е сбъркала ?

# 56
  • Мнения: 5 892
Често са израснали в същото семейство, със същото насилие и го смятат за нормално... Tired

# 57
  • Мнения: 690
За първоизточника питам...все отнякъде е започнало. Последствията са ясни..

Много Nat Geo и Animal Planet съм гледала, а чудовищни изпълнения - само от хора. Не се шегувам. И проверявайки исторически данни от преди хиляди и хиляди години, е било по-зле....защо..... Cry
Хомо Сапиенс....разумен човек. Потрес.

# 58
  • Мнения: 3 031
Майка ми също беше жертва на домашно насилие от страна на баща ми. В семейството му не е имало подобно нещо, даже напротив. Просто в един момент се пропи и превъртя.
Майка ми е много горда жена и не сподели с никого, вероятно го е смятала за личен провал. За няколко месеца събра каквото можа - пари, злато и т.н. Намери една стая в жилището на възрастна жена където живееха още две момичета и се настанихме там. Хем наемът скромен, хем жената ме наглежаше от време на време, защото беше пенсионерка.
Благодарна съм ѝ, че се събра за нула време, вместо да се смачка, да чака промяна. Все си мисля, че ако човек се забави в такава ситуция, има голяма вероятност да влезе в една спирала, от която трудно се излиза.

# 59
  • Мнения: 135
След толкова теми е този подфорум, коментари и истории, всички мъже ли са чудовища?


Не. Ето ви случай на домашно насилие над мъж: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=844449

Общи условия

Активация на акаунт