Вече сме в ПЕТИ клас!

  • 100 342
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 815
Нашата поща:
Скрит текст:
nabor2005@abv.bg - парола на лични! Тук споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети.
Полезни:
Ваканции и неучебни дни за 2015/2016 г.
Сдружение на Българските Начални Учители - тестове, резултати
Общност "Начално образование"
Всички актуални новини за образованието
Уча.се (за достъп до всички материали, изисква заплащане)
Граматика БГ
Образователен сайт по БЕЛ
Материали по български език и литература
Презентации на уроците по история
Математика за всеки
Тестове по математика за 5-ти клас
Библиотека със задачи от математически състезания
Сендовската система
Генериране на задачи
Електронен учебен курс по информационни технологии за 5-ти клас
Domashno.bg - задачи по математика, физика и химия
Тестове по история
Списък с правила за самоподготовка
Олимпиади по всички предмети


Стари теми:
Скрит текст:
Предучилищна набор 2005 - 1, 2, 3, 4, 5
Първи клас - 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Втори клас - 1, 2, 3
Трети клас - 1, 2
Четвърти клас - 1, 2

Последна редакция: пт, 03 юни 2016, 12:21 от Mamma

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, вече децата ни са в пети клас.
Утре или в други ден ще я запиша в гимназията.
Чудя се още какъв втори език да пишем - руски или немски. Последния съм го учила в езикова и ще мога да ѝ помагам.

# 2
  • Мнения: 11 815
Аз затова този път не сложих на 1 стр. списъка с децата, защото много ще сменят училището. По-натам ще се преброим и ще добавя! Wink

Весел празник!

# 3
  • Мнения: 10 121
Айде и аз да си пренеса чуденката тука докато умувам  Mr. Green

Свидетелството ще вземем утре, а уикенда ще му дръпна едно голямо мислене къде да го запиша...
1 вариант - математическа паралелка в силно училище - учи се на смени, натоварването е по-голямо и ще пътува.. но ще има и познати деца от класа и у-щето, като класа ще е новосформиран като цяло.

2 вариант - кварталното до нас - училището е на ниво като цяло, но не се знае в какъв клас ще попадне - попълват само с няколко бройки съществуващи класове и като цяло ще е НОВ във вече формиран колектив.. Но е на 200 м. от нас и е само 1 смяна.

# 4
  • Мнения: 167
Честито!!!

Весела ваканция и успех на кандидатстващите в МГ Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 722
Добро училище с първа смяна и близка локация за мен е предимсто. От друга страна тъй като ви интересува математиката помислете какви са ви амбициите относно състезанията и кои състезания съответно  са ви приоритетни. Оттам пък вече как е най-добре да се случи подготовката на детето и съответно организация ако се налага пътуване. Изобщо ей такива нещица, в зависимоСт на какво държите и с кое училище е по-лесно постижимо. Успех в решението!
Пропуснах цитата в отговора, но мисля се разбира:)
Благодарско за темата!!!

# 6
  • Мнения: 11 861
      Сиси ,  bouquet

   Щастлива и слънчева ваканция за всички! Hug
   
  Имам въпрос- в пети клас ще пускате ли децата сами на училище?В нашия клас вече има деца, които отиват и се прибират сами.
 Друг въпрос- какви са различните предмети и колко часа на ден имат децата?Ако в семейството има по-големи деца, вероятно някой знае.

# 7
  • Мнения: 1 915
Моето и тази година си ходи само, но ние сме до училището.

# 8
  • Мнения: 11 861
      Ние сме на около 15 мин пешеходно разстояние, само едно по-трудно пресичане съвсем до нас. Но ме притесняват уличните кучета, които детето никога не подминава, както и други опасности. Ама не може вечно с мама за ръчичка

# 9
  • Мнения: 10 121
Ходи сам от 4ти клас, т.е. 9 годишен (тръгна на 6). На 3 спирки с автобуса.
Новото (далечното) и то е на 3 спирки в обратна посока. Затова не е толкова драма и конкретно разстоянието.

# 10
  • Мнения: 1 722
От трети клас се наложи да си се движи сама.  Догодина мисля, когато е втора смяна и е тъмно да я взимам, ако няма с кой да се прибира.
Улични кучета сега има по единично, уж не са проблем.

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 137
Сиси, благодаря  Hug

Гого пътува с автобуса от началото на четвърти клас. Само първа смяна са.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 437
      Сиси ,  bouquet

   
 Друг въпрос- какви са различните предмети и колко часа на ден имат децата?Ако в семейството има по-големи деца, вероятно някой знае.

ЧО се разделя на История и цивилизация и География и икономика. БЕЛ - на Български език и Литература, развитие на речта отпада. За тези, които не са учили досега като ЗИП, навлизат като задължителни Информационните технологии. Домашния бит се преименува на Домашна техника и икономика. Останалото е същото, само дето се увеличава броя на часовете  и така почти всеки ден имат по два разказвателни. Навлиза кабинетната система и различните преподаватели по всички предмети. Като цяло, нищо страшно. При нас пети клас мина и замина леко и успешно.

Броят на часовете на ден зависи от броя на ЗИП и СИП и така за всяко училище е различно. Моето дете например учи в специализирана паралелка с математика (не МГ) и съответно и СИП и ЗИП е математика, което прави 1 ден 8 часа, 2 дни по 7 часа и 2 дни по 6 часа.

# 13
  • Мнения: 2 494
Айде честито на всички завършено начално образование!!!  Hug

Йони ще я водим сутрин с кола (за 1 смяна), но на обяд ще трябва да се прибира сама с автобуса. В един клас ще са с другото дете от Железница, ще пътуват двамата  Peace (около 40 минути е пътя Whistling) Хубавото е, че спирката е близо до училището, около 5 минути, няма да се пресича  Peace

# 14
  • Мнения: 11 861


ЧО се разделя на История и цивилизация и География и икономика. БЕЛ - на Български език и Литература, развитие на речта отпада. За тези, които не са учили досега като ЗИП, навлизат като задължителни Информационните технологии. Домашния бит се преименува на Домашна техника и икономика. Останалото е същото, само дето се увеличава броя на часовете  и така почти всеки ден имат по два разказвателни. Навлиза кабинетната система и различните преподаватели по всички предмети. Като цяло, нищо страшно. При нас пети клас мина и замина леко и успешно.

Броят на часовете на ден зависи от броя на ЗИП и СИП и така за всяко училище е различно. Моето дете например учи в специализирана паралелка с математика (не МГ) и съответно и СИП и ЗИП е математика, което прави 1 ден 8 часа, 2 дни по 7 часа и 2 дни по 6 часа.



Благодаря за информацията! bouquet
Не е ли уморително 8 учебни часа?На мен и 6 ми се виждаха много досега.

А какво е различното в Домашен бит и икономика от досегашния  домашен бит и техника?
Друго- съвсем сериозно питам- зная,че  вече се остава на поправителен, дали има случай дете да остане на поправителен по изобразително изкуство?

Общи условия

Активация на акаунт