Интересен постинг за киселото мляко

  • 8 520
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 509
Аз се издъних с експеримента, защото съвсем забравих  Embarassed като го започна ще пиша  Blush

# 31
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз се издъних с експеримента, защото съвсем забравих  Embarassed като го започна ще пиша  Blush


Никол, да не обърка темата  Mr. Green
И аз забравих  Blush

# 32
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На мен ми е много чудно, щом Данона е толкоз истински, защо от него неможе да си заквасиш домашно мляко  smile3506 Заквасваме си мляко вкъщи - от Елената и от някои други се получава, обаче от Данона абсолютно нищо не става.

Wel, същото питане имах и аз Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Реших да пробвам с "истинското" мляко на Данон да заквася, ама тц... ниищо се не получи
Да си го ядат, в нашето семейство Данон не се употребява Naughty

# 33
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На мен ми е много чудно, щом Данона е толкоз истински, защо от него неможе да си заквасиш домашно мляко  smile3506 Заквасваме си мляко вкъщи - от Елената и от някои други се получава, обаче от Данона абсолютно нищо не става.

Не съм привърженичка на Данон-не ме разбирай погрешно. Купувам Елена. Но свекърва ми точно с Данон си кваси млякото.


Виви, с кое точно на Данон? Питам, интересно ми е, искам да го пробвам и аз Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 15 219
За експеримента..... имам предложение. Ако приемем, че на "Данон" нищо му няма цяла година (каквото е предположението) ще ви трябват 60 кофички-произволно избран процент:
12 отворени и 12 затворени кофички трябва да са в хладилника.
12 отворени и 12 затворени-на сенчеста тераса.
12 отворени и 12 затворени-на слънчева тераса.
Всеки месец на 1-во число изяждате по една от всички възможни видове кофички и докладвате за резултата-има ли му нещо, няма ли му, ходили ли сте до  smile3550 и колко пъти, или сте  Sick и колко пъти. Ако не сте-значи нищо му няма на млякото. Ако сте започнали да  smile3550 или да  Sick повече от нормалното (не знам колко пъти е нормално.... въпрос на организъм-тук субективният фактор ще трябва да бъде отчетен), приемаме, че на 3-4-5-6-7-.... месец "Данон"-ът се е скапал.
Така де, да се знае в какво се състои експериментът и как ще бъдат отчетени резултатите.

# 35
  • София
  • Мнения: 15 219
На мен ми е много чудно, щом Данона е толкоз истински, защо от него неможе да си заквасиш домашно мляко  smile3506 Заквасваме си мляко вкъщи - от Елената и от някои други се получава, обаче от Данона абсолютно нищо не става.

Не съм привърженичка на Данон-не ме разбирай погрешно. Купувам Елена. Но свекърва ми точно с Данон си кваси млякото.


Виви, с кое точно на Данон? Питам, интересно ми е, искам да го пробвам и аз Peace

Ще я питам, защото не си спомням точно. Носеше у нас домашно мляко и закваската-"Данон", но не си спомням колко процента беше.
С очите си съм виждала, че това мляко използваше-честно!

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 22:53 от Vivi

# 36
  • Мнения: 46 509
Vivi, аз мислех да го отворя и да го оставя поне 1 месец в дневната, на стайна Т, ако след 1 месец е със същия вкус, мисля, че нещо не е в ред  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 843
За експеримента..... имам предложение. Ако приемем, че на "Данон" нищо му няма цяла година (каквото е предположението) ще ви трябват 60 кофички-произволно избран процент:
12 отворени и 12 затворени кофички трябва да са в хладилника.
12 отворени и 12 затворени-на сенчеста тераса.
12 отворени и 12 затворени-на слънчева тераса.
Всеки месец на 1-во число изяждате по една от всички възможни видове кофички и докладвате за резултата-има ли му нещо, няма ли му, ходили ли сте до  smile3550 и колко пъти, или сте  Sick и колко пъти. Ако не сте-значи нищо му няма на млякото. Ако сте започнали да  smile3550 или да  Sick повече от нормалното (не знам колко пъти е нормално.... въпрос на организъм-тук субективният фактор ще трябва да бъде отчетен), приемаме, че на 3-4-5-6-7-.... месец "Данон"-ът се е скапал.


Така де, да се знае в какво се състои експериментът и как ще бъдат отчетени резултатите.



   Вивич, то хубаво  , ми  неоцелелите от експеримента,  кво ги праим? Хайде, разстройството  - разбирам.. малко "Сулфагванедин"- че  и готово... , ма може да се гътне някой.. Laughing
  /ОФФ -  При положение , че пуша, пия умерено  и се стресирам достатъчно ,  едва ли ще ме убие точно консервантът на Данон, пък и само той да беше - с мед да го намажа и да си го изям на филийкаSimple Smile)/

  Иначе ,   аз си карам  с " На баба" , малката, също, но бяла опаковка. / в нейното меню е рядкост/
 тичам да купувам каса "Данон" и ще докрадвам. Ако приритам... много вероятно е да е от слънчасване... на мен - не на млякото.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 743
Кумата ми е технолог и каза, че нишестето си е доста евтино и се използва в производството на кисело мляко  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 15 219
   Вивич, то хубаво  , ми  неоцелелите от експеримента,  кво ги праим?

Те са доброволци.... Не знам.... Те да кажат Mr. Green

# 40
  • Мнения: 46 509
Те са доброволци.... Не знам.... Те да кажат Mr. Green

Аз не бих пробвала, мъжът ми е навит  Laughing това му е любим епизод от "Малкълм"  Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 15 219
Кумата ми е технолог и каза, че нишестето си е доста евтино и се използва в производството на кисело мляко  Hug

Всъщност, за да се "стегне" 1л. прясно мляко, не му трябва 1 кг. нишесте, а мнооооооого по-малко. Така че аз също подлагам на съмнение твърдението, че не се добавя нишесте при приготвянето на киселото мляко.

# 42
  • Мнения: 1 327
   Вивич, то хубаво  , ми  неоцелелите от експеримента,  кво ги праим?

Те са доброволци.... Не знам.... Те да кажат Mr. Green
С разпечатката от темата и ходом марш към Данон.... да ви плащат вредни  Laughing по-дълго  smile3550повече вредни  Joy

# 43
  • Мнения: 9 903
добре, а нормално ли е кашкавалът да мухлясва? Имам детски спомени, че ставаше твърд на коричка, а сега за седмица в хладилника мухлясва.

# 44
  • Мнения: 3 042
добре, а нормално ли е кашкавалът да мухлясва? Имам детски спомени, че ставаше твърд на коричка, а сега за седмица в хладилника мухлясва.

Не ми се е случвало да ми мухляса кашкавал. Сега имам 1 питка беше около 1кг и след отварянето на вакумираната опаковка, което беше още в началото на месеца кашкавалът си е още напълно годен за консумация. Образува му се твърда коричка по краищата, но не е много.
Случвало ми се е да остане пърче кашкавал за по-дълго време, но пак не е мухлясвал, а му потъмнява цветът и става твърд като кора и се напуква.

Общи условия

Активация на акаунт