Децата ни абитуриенти търсят почасова работа - да им помогнем

  • 3 040
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте, майки на абитуриенти.
Синът ми тази година беше абитуриент. Всички вълнения покрай завършване и балове отминаха. Иска лятото да започне работа почасово, защото му предстоят още курсове, изпити и консултации.  Прегледал е обяви, търси чрез познати, но се сблъска с изискването за работно време по 8 - 12 ч.
Давайте конкретни идеи и предложения къде могат да помагат почасово и да си изкарат малко парички.

# 1
  • Мнения: 2 681
Макдоналдс и подобни чужди вериги.
Виждала съм обяви и за Била, Кауфланд, Т-маркет за почасова работа.

# 2
  • Мнения: X
В Макдоналдс парите за начало са малко, може да се започне на 4 часа, но голям плюс е  тази школа, която имаш възможност да минеш, прави те много конкурентно способен на пазара на труда.

# 3
  • Мнения: 233
В Макдоналдс парите за начало са малко, може да се започне на 4 часа, но голям плюс е  тази школа, която имаш възможност да минеш, прави те много конкурентно способен на пазара на труда.
Вече не са толкова малко сравнено с другите подобни вериги,а и в момента има вариант за бързо развитие и продължаване на работата и след влизане в университет.Още повече,че може да иде до ресторант,който му е най-удобен като местоположение и да си подаде молбата за работа на място.  Wink

# 4
  • Мнения: 1 698
Макдоналдс и на най-големия си враг не го пожелавам, камо ли да го препоръчвам за хора без грам или почти никакъв трудов стаж. Равносилно е да те блъснат в пропаст със затворени очи. Още им сънувам мениджърките с униформи като надзирателки от Сливенския затвор. #2gunfire

# 5
  • Мнения: X
Била, Кауфланд, Т-маркет не е вярно, аз дори съм опитвала за 4 часа смените са поп 8 и повече обикновенно по 14-15 часа цял ден, може да се опита в някоя фирма за малки кредити например, в застрахователните фирми, но специално за горните супермаркети не се подлъгвайте, раздаване на листовки също е вариант, както и тези популярните Айвън  и Орифлейм  Thinking

# 6
  • Мнения: X
Лидл е добра идея. Запопва се на 4 часа дневно, 20 часа седмично

# 7
  • Мнения: X
Лидл е същото положение като останалите верига, имаме една тема по долу за търсене на работа ако искате попитайте в нея, стискам палци аз  Peace

# 8
  • Мнения: X
Лидл е същото положение като останалите верига, имаме една тема по долу за търсене на работа ако искате попитайте в нея, стискам палци аз  Peace

За лидл може да поспорим. Ако си на 4 часа работиш най-много 5 и половина.

# 9
  • Мнения: X
Успех, стискам палци най скоро време да намерят, нещо което им харсева и допада и го вършат с удоволствие  Hug

# 10
  • Мнения: 233
Макдоналдс и на най-големия си враг не го пожелавам, камо ли да го препоръчвам за хора без грам или почти никакъв трудов стаж. Равносилно е да те блъснат в пропаст със затворени очи. Още им сънувам мениджърките с униформи като надзирателки от Сливенския затвор. #2gunfire
Точно там се учат на трудова култура,ако попаднат на правилните хора.Аз работих в прекрасен екип и научих много от там.

# 11
  • Мнения: 28
По принцип ние си търсим хора,но във варненския офис и условията са повече от перфектни, особено за студенти - има "нощни смени" от 16:30 до 1 с осигурен транспорт за връщане и вечеря, заплащането си е добро, осигуровки се плащат... Та затова бих ти предложила да разгледате обявите за фирми като нашата (за customer service reps), най-вероятно знае английски,немски или френски на някакво работно ниво. Или пък да си намери стаж като програмист - и пари да не му дават, ще го научат на работа и после ще получава адекватна заплата дори и на 4-часов работен ден. Пак си зависи от вас, де, може пък тази сфера да не го влече, но за мен да си на 19 и да работиш в хранителна верига си е губене на ценно време.

# 12
  • Мнения: 1 698
Макдоналдс и на най-големия си враг не го пожелавам, камо ли да го препоръчвам за хора без грам или почти никакъв трудов стаж. Равносилно е да те блъснат в пропаст със затворени очи. Още им сънувам мениджърките с униформи като надзирателки от Сливенския затвор. #2gunfire
Точно там се учат на трудова култура,ако попаднат на правилните хора.Аз работих в прекрасен екип и научих много от там.

Възможно е, но моят опит е съвсем друг. Даже съжалих, че не разпитах познати, защото нямаше да си губя времето с тях.

# 13
  • Мнения: 18 972
Била, Кауфланд, Т-маркет не е вярно, аз дори съм опитвала за 4 часа смените са поп 8 и повече обикновенно по 14-15 часа цял ден, може да се опита в някоя фирма за малки кредити например, в застрахователните фирми, но специално за горните супермаркети не се подлъгвайте, раздаване на листовки също е вариант, както и тези популярните Айвън  и Орифлейм  Thinking

Ох, защо пишеш глупости. Била, Кауфланд и Лидл имат със сигурност предлагат работа и за ученици, за непълнолетни и току-що завършили, като имат опции и за непълно работно време. То при непълнолетните няма и опция по закон да работят по 40 часа седмично. Ето например за Лидл: http://jobs.lidl.bg/cps/rde/SID-58B66EC0-4D292B86/career_lidl_bg/hs.xsl/1685.htm

# 14
  • Мнения: X
Аз говоря истината, ако отидеш в някоя такава верига, не ти мърдат 14 часа работа и не им вървайте на обявите изобщо  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт