Наех детегледачка

  • 3 512
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
... жената започва от понеделник и съм много объркана. Като цяло ми изглежда съвестна. Малко над 40-те е, има опит ... обаче моят като се вкопчи за мен, изобщо не пожела да я хване за ръка или нещо подобно. А в понеделник имам неотменим ангажимент, не мога да остана с тях и да чакам адаптация от негова страна. На половин ден ще е, но изобщо не знам дали ще стане. Никак не съм спокойна.
От друга страна пък и ме човърка дали направих правилното нещо, а не останах да  си гледам детето - все пак е само на годинка. И дали ще изкарвам достатъчно през тия 4 часа, че да мога и да й плащам и да остава за семейния бюджет /на свободна практика съм/.
Уф, успокойте ме!

# 1
# 2
  • Мнения: 431
А дали не може жената утре да дойде за час-два в твое присъствие за да се опознаят с детето, и да сте по - спокойни всички? Thinking
Ако не може все пак не се шашкай - ще се справят! Grinning  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Имам опит от самото раждане - ние нямаме близки роднини, които да имат възможност да помагат и още от изписването съм имала и външни помощнички. За страховете ти

"...моят като се вкопчи за мен..." - в такива случаи, водя всички в хола и и обяснявам, кой е на гости. Понякога протестира дори и след като изляза. За мен е много важно в какво състояние ще си намеря детето, когато се върна - дали е спокойно и усмихнато...Нормално е от първите дни да не са се опознали.

"От друга страна пък и ме човърка дали направих правилното нещо..." - мисля, че не е проблем, че го оставяш, не е толкова малко детето, и ти ще отсъстваш по 4 часа, това дори е здравословно за всички. За плащането и изкарването - първо трябва да си спокойна за детето, за да може да се впуснеш в работата и да изкарваш повече. Винаги първо има един не много продуктивен период, но после като си спокойна, ще се реализираш "мах" според възможностите си.

# 4
Споко,аз започнах работа ,когато малчо беше на 10м.И на мен душата ми се свиваше първите два дена,после всичко се нормализира.Наложи се да търсим друга жена,но и с нея свикна.Задължително е  да доиде предния ден,да се опознаят.Все пак малката вече разбираи ще трябва да я предразположи . smile3534

# 5
  • Мнения: 118
мисля 4е би било добре за вси4ки ви ако първите няколко дни си близо до детето.имам предвид да го оставиш с гледачката около час-два първия ден;втория повече и така окодо 4-5 дни.опитай!желая ви успех!

# 6
Това е най доброто което си направила.Най накря една разумна майка.Да сме видяли аристократите да си гледата децата  в детски ясли и градини.Това е най доброто за децата с дететгледачка в къщи до 7 години.Поздравявам те!Колкото до подбор на специалист - детегледачка,ако не става,ще я смениш. Успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Това е най доброто което си направила.Най накря една разумна майка.Да сме видяли аристократите да си гледата децата  в детски ясли и градини.Това е най доброто за децата с дететгледачка в къщи до 7 години.Поздравявам те!Колкото до подбор на специалист - детегледачка,ако не става,ще я смениш. Успех!

Ъ?  newsm78 Едва ли въпросната детегледачка, а и детегледачките, които наемаме по принцип са на 100 % образовани квалифицирани специалистки - по-скоро това са пенсионерки или жени в трудоспособна възраст, които по една или друга причина не могат да си намерят работа и се хващат да гледат дете....

# 8
Въпрос на подбор,всичко има цена .Важно е и очилата,с които гледате другите до Вас или срещу Вас.Четейки сайтовете има много егоцентризъм,който не е полезен за детето-това го пише във всяка литература.Стремете се детето Ви да бъде "то", а не да го управлявате с дистанционно и да бъде Вашият малък модел на това,което не сте достигнали Вие.За съжаление това се долавя във всички рубрики"всички лоши само ние най добри" ех да беше така......
Една детегледачка създава условия за развитие на "А-за " на детето,което е много ценно.Това е така,защото нея не я води емоцията,а рационализма,и това е ценното.

# 9
Въпрос на подбор,всичко има цена .Важно е и очилата,с които гледате другите до Вас или срещу Вас.Четейки сайтовете има много егоцентризъм,който не е полезен за детето-това го пише във всяка литература.Стремете се детето Ви да бъде "то", а не да го управлявате с дистанционно и да бъде Вашият малък модел на това,което не сте достигнали Вие.За съжаление това се долавя във всички рубрики"всички лоши само ние най добри" ех да беше така......
Една детегледачка създава условия за развитие на "А-за " на детето,което е много ценно.Това е така,защото нея не я води емоцията,а рационализма,и това е ценното.

Определено не съм съгласна с това мнение. Попадала съм на детегледачки, които са на принципа "аз съм по-възрастна и ще ме слушаш, защото аз така ти казвам", на детегледачки, които на интервюто почват да ме учат кое е по-добре за моите деца. Да не говорим, че повечето кандидат-детегледачки са бивши възпитатлки от ДГ и си имат навиците за гледане или негледане от там. По мое мнение егоицентризъм се вижда много повече в децата отгледани от бабата. Повечето майки, които търсят детегледачка я търсят за деца във възраст непрепоръчителна за детска градина. Друга част търсят поради нежелание да отсъстват често от работа. Малко са тези, които търсят детегледачка заради еснафски нужди. В този случай егоцентризма е препоръчителен.

За мен оставянето на детето изведнъж на друг човек е много стресиращо, освен ако досега не му се е случвало да го оставиш 2 часа при непознат, когото вижда много рядко. ОСВЕН ТОВА СПОРЕД МЕН ПО-СТРЕСИРАЩО Е ЗА ТЕБ, ЗАЩОТО НЕ ЗНАЕШ ТОЗИ ЧОВЕК КАКВИ НАВИЦИ ИМА.

# 10
  • Мнения: 356
                 Анита, успокой се. Мисли позитивно и всичко ще е наред.
обаче моят като се вкопчи за мен, изобщо не пожела да я хване за ръка или нещо подобно.
               Всички деца са така. И когато го пускаш на ясла /на мен ми предстои от другата седмица/, и когато го оставиш на детегледачка - винаги  е трудно за детето. Желая успех и на двама ви!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 153
Аз оставих детето си на гледачка, когато беше на 6 мес., гледаше го по 6 ч. дневно. Бях много доволна, много си допаднаха и се обичаха. Не мисля, че има от какво да се притесняваш.
Това е по-добиря вариант от ясла, вЕрвай ми!

# 12
  • София
  • Мнения: 650
не се притеснявай всичко ще е наред. Дори да поплаче малко детегледачката ако има опит ще го успокои бързо. Говоря от опит. И двете ми деца детегледачки са ги гледали за да мога да работя. Малкото вече цяла година го гледа жена и много е привързан към нея, с усмивка я посреща, но като ме види облечена за излизане се вкопчва в мен, но още преди да сляза с асансьора се е успокоил. Децата в тая възраст не са толкова осъзнати и няма защо да се терзаеш като мен с мисли от сорта"абе ква майка съм като си оставям детето". Като порасне и стане на 7-8 години вече не помни кой го е гледал, липсвала ли си му и т.н. Пък смятам 4е за една жена е много важно да работи и да се развива и варианта за половин ден заетост е много удачен. така можеш и да си по-вече време с детенце.

# 13
  • София
  • Мнения: 98
Не се притеснявай. Детето ще свикне с жената. И двете ми дъщери ги гледаха жени. Сега и бебето, но него го оставям с детегледачка още от двумесечна възраст. Втората ми дъщиря я гледаха жени от 1 годинка. Най- големият проблем е да попаднеш на подходящия човек, но за жалост това се разбира едва след известно време. Но най-важното правило е ти да си спокойно. Детето подсъзнателно усеща твоето напрежение и се вкопчва в теб. Запази спокойствие. Ако тръгне на ясла пак ще плаче. Желая ти успех!

# 14
  • Мнения: 1 629
Анита, кажи как беше първият ден?

Общи условия

Активация на акаунт