DELF juniors или DELF?

  • 1 371
  • 6
  •   1
Отговори
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте! Може ли да ми кажете има ли разлика в издаваните сертификати за Френски език DELF juniors и DELF... Опитват се да ме убедят във Френския институт, че дипломите са еднакви, а разликата е само в текстовете за слушане и анализ - при DELF juniors темите били за мода, музика, кино ... тинейджърски истории, а при DELF темите били спорт, политика, икономика ... Интересува ме дали с DELF juniors може да се кандидатства в университет догодина или не?

# 1
  • Мнения: 99
DELF за какво ниво? DELF се дели на Junior,Tout public; Scolaire.
Разликата между Junior и Scolaire е в това,че при сколер изпита е по-труден.Както си казала при Джуниър слушането е за кино,музика и такива лесни неща,а пък при сколер текстовете са по-трудни.За кандидатстване във Франция ви трябва В2,а за България не знам дали въобще ще ви е нужен сертификата.Аз тази година взех В1,другата ще взимам В2,но на мен г-жата ми каза,че тези сертификати служели повече за работа или ако кандидатстваш във Франция.Според мен в сайта на унивеситетите пише кои сертификати се приемат.В повечето случаи тук  България се кандидатства с АЕ(за голямо и мое съжаление)   Peace
бтв Ако ще се взима В2 наистина трябва голяма подготовка.  Wink
Късмет

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 153
DELF junior е за ученици, следователно логично е с него да се кандидатства.

# 3
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Щерката (най-голямата) изкара и 10-те нива във френския институт и сега иска да си вземе сертификата DELF за ниво В2 ... Завърши 10-тото ниво през февруари и сега ще вземе 10-15 урока, за да си  опресни малко нещата ... Учителката й каза, че е по-добре за нея да запише DELF juniors, а не DELF ... Ще й е по-лесно да го вземе предвид тематиката на текстовете за слушане и анализ, а нямало разлика в дипломите. Щерката посещаваше курсовете за възрастни. Иска да вземе сега сертификатите DELF и CAE за АЕ, за да може в 12 клас да се готви само за матурите ...

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Моята ще държи А2 сега на 27-ми във Варна. С госпожата преценихме, че е по-добре да отиде първо на А2, въпреки че явно има знания за В1 (според г-жата), за да види как се провежда изпита, да посвикне и догодина на лято направо на В2, а зимата на 11 клас да борим С1 (сега е 9-ти клас). Не виждам причина да я пускате на DELF за възрастни. Предполагам най-малко материята та текстовете и темата за писане, а и разговорите няма да са на толкова познати за децата теми. При нас нямаме Френски институт, но по отношение на кандидатстването във Франция водих кореспонденция със София и жената ми се видя доста компетентна. Може да погледнете и темата за френските университети, ако Ви интересува (не че има много инфо, но все пак. помагаме си кой с каквото може.)

# 5
  • Мнения: 99
Щерката (най-голямата) изкара и 10-те нива във френския институт и сега иска да си вземе сертификата DELF за ниво В2 ... Завърши 10-тото ниво през февруари и сега ще вземе 10-15 урока, за да си  опресни малко нещата ... Учителката й каза, че е по-добре за нея да запише DELF juniors, а не DELF ... Ще й е по-лесно да го вземе предвид тематиката на текстовете за слушане и анализ, а нямало разлика в дипломите. Щерката посещаваше курсовете за възрастни. Иска да вземе сега сертификатите DELF и CAE за АЕ, за да може в 12 клас да се готви само за матурите ...

Щом учителката е казала така, значи ще е най-добре Simple Smile Пък за университите защо не питате пак нея?Щом е от френския институт няма как да не знае Simple Smile
Благородно ви завиждам,че си имате френския институт  Blush .Аз цялото лято и зима ходя на уроци по френски за изпита.Това лято без почивка пак Simple Smile

а зимата на 11 клас да борим С1 (сега е 9-ти клас).
Моляяя??? С1 в 11 клас  Shocked На мен ми казаха,че това ниво се е взимало за учители и то в университет.Пък за В2 навсякъде пише,че е за 11ти клас.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Няма такова нещо. Всичко е индивидуално и зависи от подготовката на детето. Доста деветокласници от френските гимназии са взели В2 тази година (може да провериш в сайтовете на гимназиите, в които се провежда изпита, ако не ми вярваш). Нашия план е такъв, т.к. след 11кл трябва да държи SAT и IELTS, за да не и се събират всичките изпити тогава. Иначе В2 за френски е достатъчен за кандидатстване, поне в университетите, които си е избрала, а за еколите, може да вземе С1 и след двете подготвителни години изкарани във Франция.  С1 ще пробва тук 11кл., т.к. има дата през зимата, просто за спорта, така или иначе уроците няма да спират докато не я приемат и не замине.

Общи условия

Активация на акаунт