Хламидии

  • 1 259
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, имам проблем и искам мнение по въпроса.
Бившият ми вече приятел, с които се разделихме наскоро,  ме потърси да ми каже, че от няколко дни е с подут тестис и невероятните болки съответно и след едно огромно обикаляне по болници и уролози са му казали, че е от инфекция, тоест полово заболяване и по-точно хламидии най-вероятно.  На мен ми няма нищо, но реално знам, че при жените няма симптоми най-често. Та сега съм се надъхала за изследвания, но искам да знам има ли някакъв шанс да ми няма нищо на мен или е задължително ако той има, да имам и аз след като сме имали полов контакт? Изчетох много материал по въпроса, всеки казва различно и докато на едно място пише, че има двойки при които единия е болен, а другия не, то на друго пише, че при полов контакт задължително се заразяваш.. Много объркващо. Та наистина ако някои по-разбиращ сподели как седят нещата, ще съм много благодарна.  Confused

# 1
  • Мнения: 2 309
Да, има вероятност да си се заразила ако сте правили секс! Иди и се изследвай! Не е кой знае какво! Ако си заразена ще взимаш няколко дни антибиотик и ще се въздържаш от полови контакти докато направиш отново изследвания и резултатите са чисти!

# 2
  • Мнения: 4 696
Как така "най- вероятно", правили ли са му изследване? Хламидията се диагностицира с кръвен тест или днк тест. Няма как да разберат, че  е това само по тези оплаквания.
Ето темата за хламидията:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=733435;topicrefid=19

# 3
  • Мнения: 5
Започнали са да му дават антибиотици и чак тогава са му направили кръвен тест, но заради антибиониците, са му казали, че няма да излезе нищо от кръвта. Затова явно аз съм единствения шанс да се разбере дали има нещо и какво е то.

# 4
  • Мнения: 4 696
Титрите на хламидията спадат много бавно, едва ли за няколко дни антибиотик и кръвния тест няма да покаже, трябва поне месец, за да станат отрицателни, поне.

Общи условия

Активация на акаунт