Пейпал - помощ - 12-та тема

  • 76 404
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 104
   Последно, стигнало ли се е до подписването на договор? Ако – не, мисля, че е редно да му върнеш парите.
Не се е подписал нито той, нито аз. Но все пак съм направил разходи за вадене на документи за имота. Редно ли е да му предложа частичен рефънд? И как да си заредя Пейпал баланса сега обратно за да мога да му ги върна? Не бях се занимавал досега с такива глупости Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1 655
Смених си кредитната карта поради изтекъл срок, новата е със същия номер но с променен срок на валидност.
Въведох в Пейпал новия срок но сега при плащане ми дава неодобрена транзакция.
Моля за съвет.

# 692
  • Мнения: 104
 Ако Пейпал отсъди кейса в полза на купувача, а парите ги няма в баланса щото съм ги изтеглил вече как ще ме накарат да ги върна? Как процедират в такъв случай?
Гледам, че купувача е ескалирал кейса, какво означава това?
Веднъж един румънец, който живее на острова така ме набута: Купи от мен маратонки, още не ги беше получил и ми постави положителен фиидбак. Като ги получи отвори кейс за неполучена стока. Аз прикачих товарителницата от БГ пощи като доказателство, но Пейпал казаха, че това не го вземат под внимание понеже важило до напускането на БГ. И му върнаха парите. Маратонките му излязоха подарък Simple Smile
Писах после до Роял мейл и ми пратиха разписка, на която ясно се вижда подписа му като ги е получил.
Но беше вече късно, понеже кейса беше затворен от Пейпал в полза на купувача.
Ако имате подобен случай, да имате предвид че тракинга от БГ пощи не го вземата като доказателство. Пишете директно на Роял мейл.
Поздрави

# 693
  • София
  • Мнения: 1 223
Ако Пейпал отсъди кейса в полза на купувача, а парите ги няма в баланса щото съм ги изтеглил вече как ще ме накарат да ги върна? Как процедират в такъв случай?
Ще те накарат да ги върнеш по съдебен път.

Гледам, че купувача е ескалирал кейса, какво означава това?
Не сте се разбрали в определения срок и си иска парите.

# 694
  • Мнения: 104
 'Ще те накарат да ги върнеш по съдебен път.'
Някой връщал ли е по съдебен път, ако е връщал може ли да обясни по-подробно?
Кой поема разноските?

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Добре, де, не разбирам. Rolling Eyes Защо са тия цигански номера, като човекът е в правото си да си иска парите? Толкова ли е трудно да бъдете коректни?

# 696
  • Мнения: 104
Питам някой който се е сблъсквал с проблема, квалификациите си ги запазете за себе си!
Всеки е коректен за себе си, ходил съм по инстанции да вадя документи, правил съм договори, това е време и пари. Да не говорим за пропуснатите ползи докато чакам да купи имота.
Не виждам никакви номера тука, освен от негова страна-ще купя, няма да купя.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Това, твоето, ми прилича на: "Разполагах със счупена стока, инвестирах определена сума и я поправих – качих я за продажба в eBay; обаче, след като се стигна до сделка, купувачът иска да се откаже, а аз налях немалко пари, да оправя стоката.". Simple Smile Да не се приема буквално, просто асоциация.

Не виждам никакви номера тука, освен от негова страна-ще купя, няма да купя.
   Той има правото да се разубеди и да си получи парите. Точно това гарантира търгуването чрез PayPal – правата на купувача са защитени и не може да бъде измамен.

Питам някой който се е сблъсквал с проблема, квалификациите си ги запазете за себе си!
   Не виждам проблем в твоя случай. А и едва ли някой тук, в темата, ще си признае, че е постъпил незаконно, камо ли да дава напоителни пояснения. Peace

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 10:53 от The Black Cat

# 698
  • Мнения: 5 216
Не виждам никакви номера тука, освен от негова страна-ще купя, няма да купя.
  Той има правото да се разубеди и да си получи парите. Точно това гарантира търгуването чрез PayPal – правата на купувача са защитени и не може да бъде измамен.
Само че тук не става дума за измама, а за предварителна уговорка с евентуалния купувач, че при отказ да купи имота, губи капарото.
Цитат
Закона за задълженията и договорите (ЗЗД)
Чл. 93. Задатъкът(капарото) служи за доказателство, че е сключен договорът и обезпечава неговото изпълнение.
Ако страната, която е дала задатъка, не изпълни задължението си, другата страна може да се откаже от договора и да задържи задатъка.

.........
Както се вижда, в случая закона е на страната на vaskobrit, но явно не и PayPal.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 223

Закона за задълженията и договорите (ЗЗД)
Чл. 93. Задатъкът(капарото) служи за доказателство, че е сключен договорът и обезпечава неговото изпълнение.
Ако страната, която е дала задатъка, не изпълни задължението си, другата страна може да се откаже от договора и да задържи задатъка.

.........

Както се вижда, в случая закона е на страната на vaskobrit, но явно не и PayPal.

Това е в случай, че имат сключен предварителен договор. А те нямат!
Предполагам, че ако vaskobrit беше изпратил договорът заедно с инвойс-а за капарото, шансът да задържи парите щеше да е голям.

Всъщост, не знам как се случват нещата при такива продажби, но едно е сигурно, а именно, че и двете страни са подходили крайно несериозно.

# 700
  • Varna
  • Мнения: 264
Здравейте,верифицирах картата си,но ми показваше ,че трябва да потвърдя банката си и да добавя IBAN си.Направих го и получавам това съобщение
Confirm Bank

We sent 2 small deposits (less than €1.00 EUR) to DSK Bank EAD x-0456.

Once you've received the deposits (usually takes 2-3 days) please enter the amounts to confirm you own the account.Предполагам ,че трябва да вкарам пари в пейпал акаунта си,за да може да ми изпратят тези два депозита и да се потвърди окончателно банковата ми сметка.Може ли някой да ми помогне? bouquet

# 701
  • Мнения: 282
Здравейте,верифицирах картата си,но ми показваше ,че трябва да потвърдя банката си и да добавя IBAN си.Направих го и получавам това съобщение
Confirm Bank

We sent 2 small deposits (less than €1.00 EUR) to DSK Bank EAD x-0456.

Once you've received the deposits (usually takes 2-3 days) please enter the amounts to confirm you own the account.Предполагам ,че трябва да вкарам пари в пейпал акаунта си,за да може да ми изпратят тези два депозита и да се потвърди окончателно банковата ми сметка.Може ли някой да ми помогне? bouquet
Не е правилно предположението Ви. Пейпал са изпратили две малки вноски по Вашата сметка, а от Вас се очаква да въведете точната сума на тези вноски, която можете да видите във Вашата сметка, след като пристигнат (след 5-7 работни дни). По този начин ще потвърдите, че тази сметка е именно Ваша.
В описанието в Хелпа е съвсем ясно обяснено ето тук: https://www.paypal.com/bg/selfhelp/article/how-do-i-confirm-my-b … account-faq1636/3 къде трябва да се логнете и какво и кога да направите.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 20:30 от Pump17

# 702
  • Мнения: 104
Изпратих им договора, инвойса те си го имат, нали той плати през Пейпал, въпреки че в договора ясно пише че всички плащания ще се извършват по банков път. Но после да може да си иска парите обратно, нашия човек плаща по Пейпал. И сега баланса ми е на червено-сумата, която получих+10 паунда таксите на Пейпал, откъде накъде? Наистина не гледат закони, дават винаги предимство на купувача. Написал съм малко по-горе как отсъдиха за едни маратонки и какво да правите при подобна ситуация.
Поздрави

# 703
  • Мнения: 1 971
Здравейте.
На 4.06. пуснах поръчка от английски сайт. Статусът на плащане  е Completed, a към днешна дата от сайта твърдят, че не могат да си вземат парите.
Ако не могат да ги вземат, как така е извършено плащане?

# 704
  • Мнения: 104
 И друго не мога да разбера, като вляза в баланса си в дясната страна пише името на купувача и под него 'Refund sent', а вдясно баласа на червено с минус отпред. Това означава ли, че Пейпал е възстановила сумата на купувача и чака мен да вкарам пари от картата си и да ги вземе? Доколкото знам не мога да трансферирам от картата си в баланса? Или купувача ще си получи парите, когато аз му ги върна. Изобщо как става този рефънд?

Общи условия

Активация на акаунт