Ранна бременност и вагинит

  • 1 616
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте Simple Smile
Казусът ми е следния. От 2 години мъча проблем с хронична гъбична инфекция, който ту се появява, ту изчезва (с лечение или без). #2gunfire Интересно е, че попринцип не боледувам ИЗОБЩО, не съм пила антибиотици, спазвам отлична лична хигиена. Та от Февруари се появи наново и началото на Май най-сетне се наканих да отида на лекар...пак. Взеха секрет(което до този момент не бяха правили- поставяли са ми диагноза кандида само с преглед) и този път диагнозата беше вагинит,вулвовагинит при остри паразитни и инфекциозни болести, класифицирани другаде. Доки каза, че не е толкова страшно и изписа 5 дневно лечение за мен и партньора, като уговорката бе да изчакам да дойде и да приключи цикъла и да го започнем след това. Да ама цикъл така и не дойде! Shocked
Втурнах се към лекаря зверски приеснена. Подвърдихме бременност, видяхме сак, ембрион, даже сърчице си имаше на 5седмици и 4 дена. Heart Eyes Огромно облекчение, премесено с нова вълна притеснение ме заля. Непланирано, но много желано. Много се зарадвахме, това ни е първо бебче, след няколко месеца ни предстои сватба.
Въпросът е, че доки каза, че до 12г.с. не можем да лекуваме нищо. Та до тогава трябва да чакаме просто.
От прегледа насам се побърквам, изчетох всичко по темата достъпно в интернет и изводът е, че шанса от инфекция на плода и спонтанен аборт, се повишава значително. Вече съм в 8г.с. и постоянно ме мъчи, че може да има нещо нередно.
Въпросите ми към вас са- Има ли някой с подобен проблем? Разумно ли е да се чака толкова много? До колко е опасно за бебето и за мен? Какво билково,хомеопатично лечение е добре да обмисля, докато мине следващият месец на чакане?

# 1
  • Мнения: 4 170
Какво ти излезе от микробиологията? Това е важно.
Можеш да се облечиш малко, като се измиеш с отвара от смрадлика.

# 2
  • Мнения: 36
Какво ти излезе от микробиологията? Това е важно.
Можеш да се облечиш малко, като се измиеш с отвара от смрадлика.

Благодаря за отговора!
След изследването ми дадоха само Амбулаторен лист с диагнозата- Вагинит,вулвовагинит при остри паразитни и инфекциозни болести, класифицирани другаде.(МКБ Н77.1).
Относно симптомите ми, заправих да спомена, че не са толкова цветущи. Основно имам бяло течение, което се засили от началото на бремеността. Смрадлика използвах седмица за външно измиване, но течението не намаля, а парене така или иначе нямам.
Симптомите при мен са абсолютно търпими. Притесненията ми са - възможно ли е да засегне плода?

# 3
  • Мнения: 4 170
Какво ти излезе от микробиологията? Това е важно.
Можеш да се облечиш малко, като се измиеш с отвара от смрадлика.

Благодаря за отговора!
След изследването ми дадоха само Амбулаторен лист с диагнозата- Вагинит,вулвовагинит при остри паразитни и инфекциозни болести, класифицирани другаде.(МКБ Н77.1).
Относно симптомите ми, заправих да спомена, че не са толкова цветущи. Основно имам бяло течение, което се засили от началото на бремеността. Смрадлика използвах седмица за външно измиване, но течението не намаля, а парене така или иначе нямам.
Симптомите при мен са абсолютно търпими. Притесненията ми са - възможно ли е да засегне плода?
Ако са само гъбички, едва ли. Не се притеснявай и слушай доктора.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 38 475
Не се притеснявай. Нормално е да имаш засилено течение по време на бременност. Даже доста. Неприятно е, но не е опасно. Диагнозата са я написали просто така, да има диагноза някаква за ЗК.

Общи условия

Активация на акаунт