Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Трудно се приборих с майка си ама си напазарих предварително.Веднага като се роди бебо не ти е до магазини,а да оставя тази така хубава част с пазаренето на бабите няма да стане Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 1 564


Започнах към 7-ия месец, мисля. Ти можеш да започнеш  Grinning, естествено, но ако са дрешки гледай да се неутрални цветове, защото още не знаеш пола на бебето.
[/quote]
И аз към 7-мия месец започнах да пазарувам.

# 32
  • Мнения: 380
Аз откакто разбрах, че ще имаме момченце, в 16-та седмица започнах с пазаруването и вече имам почти всичко необходимо. Останаха дребните неща като памперси и козметика и сме готови Grinning.

# 33
  • Мнения: 1 370
Купувах си преди да родя и изобщо не се притеснявах Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 1 111
   За първото си дете не бях купила нищо предварително, ама нищичко.Няколко човека така ми казаха, пък и аз нямах време защото до последно работех от сутрин до тъмно/сега като помисля герой съм Grinning/и без поч. ден.Но за малкия Даниелчо си купих сама всичко преди да родя и ми беше много приятно да обикалям и да купувам разни неща, не мисля че има нещо лошо в това.Може би не трябва да се прави заради друго-ако не дай боже нещо се случи по време на раждането или преди това с бебето, то предназначените за него работи остават и......кофти спомени..., та така.

# 35
  • Мнения: 1 410
Това е поредното суеверие. Ние напазарувахме всичко за детето преди да се роди с мъжа ми. Това бяха едни от най-прекрасните ни моменти по преме на бременноста. Избирахме всичко дълго време и с много любов. Започнахме в четвъртия месец. Първото нещо, което купих беше една шапчица.
Памперси не купувай от сега, защото не се знае кои ще бъдат подходящи за детето ти. Има бебчета, на които не им понасят някои марки, колкото и хубави да са те.

# 36
  • Мнения: 601
   Купувам и не вярвам на тези суеверия Peace

# 37
Това е просто суеверие! И за двете деца пазарувах предварително - за големия по-малко, тъй като не бях много наясно какво точно ми трябва (въпреки съветите, които получавах), но за малкия си напазарувах с кеф от А до Я  Laughing Друг въпрос е, че не ми трябваха кой знае колко неща, защото си имах отпреди... В края на 8-мия месец бях напазарувала всичко Peace После изпрах, изгладих, подредих и като се върнах от родилния дом започнах веднага да ползвам, а не да се притеснявам кой да пратя да купува и той дали ще ми донесе точно това, което ми е нужно Thinking
Купувай смело! Но не е зле да имаш списък на нещата, които ще ти трябват, за да не се повтарят покупките. И да следиш и роднините какво купуват Wink

# 38
  • Мнения: 4 668
Мисля , че това са глупости и изобщо не слушам такива приказки . Ако е писано да стане нещо лошо не дай си Боже , едва ли некупуването ще го предотврати . Бабешки измишлъотини са това . За едно бебче трябват страшно много неща , не може за 2 дни да се купят или някой друг да ти ги избира , а и не виждам защо човек трябва да се лишава от тези приятни емоции . Ние си бяхме накупили всичко преди раждането и започнахме доста рано , а когато се прибрахме с бебо в къщи всичко ми беше там , дрешките изпрани и изгладени , легълцето сглобено и т.н. Пазарувай си и се радвай !   bouquet

# 39
  • Мнения: 27 524
Не,не вярвам.Ако има нещо да се случва,дали съм купила или не...  Sad Аз си бях купила няколко нещица още преди да забременея  Grinning Не вярвам на подобни суеверия  Peace

# 40
  • Мнения: 577
Аз пък вярвам,поне не толкова рано.

# 41
  • София
  • Мнения: 408
Аз започнах да пазарувам щом излязох в болнични, но много ме беше страх за дрешките дали няма да се окаже момиче и до  сега незнам със сигурност, но след като ме гледаха на триизмерен ехограф и потвърдиха, отрязах етикетите и изпрах дрешките. Но сега като бебчо започва да закъснява все повече си мисля дали не е някоя мома и незнам какво ще правим ако е така. Но все пак е по-добре да се пазарува  преди, а не след това.

# 42
  • Мнения: 177
Аз не съм суеверна и всичко си бях накупила преди да се роди бебето,стига да знаеш момче ли ще е или момиче.Иначе купуваш неутрално да стават и за двата пола.После ще ти бъде по-лесно - всичко ще бъде изпрано,изгладено.Имаш време да събереш всичко необходимо,че после като родиш няма да ти е до пазаруване.Купувай смело и въобще не си помисляй за лоши работи.

# 43
  • Мнения: 559
Аз си приготвих абсолютно всичко още преди да родя , обзаведохме  детската стая когато бях в 7-я месец. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 271
Аз купих първите дрешки през 5м от бременността ми.И от тогава започнах постепенно да купувам всичко необходимо от списъка.До края на 8м бях приготвила дори памперсите!

Общи условия

Активация на акаунт