Детски ортопед Варна

  • 35 394
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 919
Да.
Работи и в окръжна, но там дава дежурства.

# 16
  • Мнения: 943
 eli, бихте ли споделили какъв беше проблемът на детето, ако е удобно, разбира се. И аз се замислям да заведа малкия на ортопед, заради изоставане в костната възраст, което установиха преди близо 2 години, но от тогава никой не обръща внимание на този проблем, а детето е с много забавен растеж. Водих го и на ендокринолог, пускани са чревни, кръвни изследвания, но не излиза конкретна причина за това изоставане. Надявам се да успеем да разберем дали изоставането се задълбочава, че да мога да изискам от ЛЛ да се размърда. Освен това имаме и плоскостъпие. Така че това ще е повода за прегледа, а ще използвам случая да си задам и другите въпроси.
А за колко време напред се запазват часове? В смисъл дали ако се обадя сега, часът ни ще бъде скоро?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 919
Ще споделя, разбира се!
Скрит текст:
Моето дете имаше позиционно изкривяване на стъпалото. Не беше много сериозен проблем, но си е проблем. Беше лека фаза и даже никой не забеляза освен д-р Живков, за което винаги ще съм му благодарна. Това от много хора и лекари се води козметичен проблем, но далеч не е така. Всяко едно изкривяване на стъпалцето или друго дори и да не изглежда сериозно води до последствия. При нас (позиционно изкривяване е извивка на самото ходило. Когато сложиш прав предмет залепен за петата трябва да опира пръстчетата. Реално тази линия да е права. Не го ли прави стъпалцето има изкривяване и вече зависи колко е и съответно каква степен). При нас това се е случило в отробата ми като малкия на края беше с крачета в ребрата ми и ги е натискал. Тези проблеми, ако лекар ги пропусне и не се коригират на време водят до неправилна походка, неправилно натоварване на гръбначен стълб и така нататък. При бебета всякакви корекции са лесни, т.к. в нашия случай примерно стъпалцата му още бяха меки, а ако проблема трябва да се решава при възрастен вече е само и единствено с операция и то не лека. Освен, че лекаря го видя и предложи адекватно и навременно решение съм благодарна, че попаднахме на него. Няма да назовавам други имена, но имам познати, които си водиха децата при друго известно име в града и за този проблем се гипсираха крачета на поразия. Това в лека степен на проблема е меко казано абсурдно!!!
Часове запазваш за сравнително скоро. Става въпрос за дни. Звъниш по телефона и го питаш кога най-скоро можете да направите консултация като ти дава час най-късно за следващата седмица. Има доста пациенти, които не са от Варна и уговаря в удобно време за всички като мисля всеки ден имаше възможност да е в кабинета, т.к. работи и в Окръжна, но не по цял ден. Там съм виждала деца с доста проблеми и то сериозни като родителите са били доволни от препоръките и лечението. Аз лично му имам голямо доверие и предвид световното му признание не мисля, че е случайно. Той е един от малкото ортопеди в Европа, които правят такива операции, за които някои само ще си мечтаят.
Проблем не пренебрегва и обяснява всичко точно и ясно. Хареса ми, че дава право и на избор, когато е възможен.
При нас понеже беше лека форма предложи да започнем с масажи. Тези масажи обаче бяха по поне 10 пъти на ден за по 5 минути, което септември месец с цял ден на разходки ми беша меко казано неудобно. Правех ги, разбира се и месец така. Отидохме на преглед и той ми каза директно : "Браво! Вижда се, че си работила по детето. Има голям напредък, но ще трябва още работа. Има два вариянта и вие си изберете кой да бъде. Единият е да продължим с масажите докато и колкото е нужно като продължавате с този интезитет. т.к. виждам резултата, а другият вариянт е с едни ортопедични обувки. Предупреждавам ви, че в България ги няма и не са евтини. (Бяха 500лв) Ако изберете този вариянт детето ще ги носи 10 дни и проблемът ще се реши, после ще се носят още месец за затвърждаване и проблемът е на 100% решен. Каза ми и ако изберем вариянта с обувки и не искаме да вземаме нови предвид цената или чакането за доставка може да потърсим в ОЛХ или дори той ще говори с негови пациенти, които носят такива и вече са приключили лечение. Извади тогава една такава обувка от шкафа и каза вземи я. Имам само една и вчера ми я върна пациент, но ще я въртиш днес на едното краче, а другия ден на другото, т.к. те се регулират и е възможно. Ако изберете вариянта с масаж ще ти е от полза, а ако изберете да купите обувки поне докато дойдат ще я ползваш."
Тогава с ММ веднага казахме, че избираме вариянта с обувките. Той отново настоя да я вземем и ми каза следното "Помислете нови ли ще вземете или не. Ако решите да търсите ползвани вижте обявите и ако няма ми се обадете да проверя мои пациенти, а ако решите нови също ми се обадете да съдействам с доставката. Ще очаквам обаждане."
За мен това е не само Лекар, но и Човек с главно Ч.
Позволих си този дълъг пост, защото знам какво е да трябва да се довериш на лекар, т.к. не можеш да решиш сам проблема, да намериш добър такъв, който да си свърши работата, а особеното чувството, когато става дума за детето ти.
Аз самата вчера минах през операция и благодарение на лекаря си днес съм като нова и все едно нищо не ми се е случило с безкръвна операция, а не едвам гледаща и разпиляна каквото искаха да направят повечето хирурзи.
Пожелавам на детенце да е добре и дори и да има проблем да се реши максимално бързо и лесно!
Успех!!!

# 18
  • Мнения: 943
Благодаря, ELi, впечатлена съм. Много рядко се срещат лекари, ангажиращи се с пациент.
Скрит текст:
Сега, като пиша, ми тръгнаха сълзите, защото отново преживявам сякаш кошмарните си часове по болници, кабинети и обяснявам ли, обяснявам и чувам само неглижиращи отговори.

# 19
  • Мнения: 4 692

eli70o0 би ли споделила за коя марка обувки става въпрос  Praynig

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 919
mutafova, важното е, че е в миналото и е само спомен  Hug
Йоко, с Bebax бяхме ние.

# 21
  • Мнения: 297
Здравейте,
актуални ли са, все още координатите на др. Живков?

# 22
  • Мнения: 1
А някой знае ли кой дни преглежда д-р Живков?

# 23
  • Мнения: 297
Звънете му на посочения по- горе номер, той ще ви каже. Аз например в понеделник се обадих, даде ми час за вторник! /на другия ден/ 

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 919
Всеки ден ходи в кабинета си. Работи в ОБ и през времето, което не е в нея може да отскочи до кабинета и да направи прегледа.

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте!Може ли,да ми кажете точно къде се намира кабинета на д-р. Живков.Не сме от Варна,а трябва да водя бебенцето си на ортопед,съпругът ми е записал час за утре,но нещо не е разбрал къде е точно!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 919
Медицински център Хелиос. Това е в двора на окръжна болница. Като влезете през входа й за паркинга и спешното, влизате в самия паркинг и насреща в ляво ще видите жълтеникава сграда. Така е най-лесно щом не сте от града и не го познавате.
Дрегият вариянт е да подминете този вход, веднага на кръстовището след него в дясно и после пак първата в дясно, която е малка пряка с остър завой. Влезе ли в нея сте пред центъра.
Най-лесно е с навигация като адреса на медицинския център е ул. "Илинден" 1

# 27
  • Мнения: 3 874
Дали д-р Живков преглежда все още в Хелиос?

# 28
  • Мнения: 6
mutafova, важното е, че е в миналото и е само спомен  Hug
Йоко, с Bebax бяхме ние.
Извинете но от къде поръчахте обувките защото аз не успявам да намеря никъде

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 919
Аз купувах тези обувки във вече далечната 2014г.
Д-р Живков ми даде точни насоки, но по спомен излизаха и на свободно търсене.

Едит: и сега ги има.
Ето първият ортопедичен магазин, който отворих.
https://ortopedia.bg/vsichki-artikuli/obuvki-denis-braun-pri-vrodena-deformatsiq/

Общи условия

Активация на акаунт