Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в мъжки прегръдки

Лекарката не ми е казала нищо по въпроса, но от майките на площадката чух че повечето дават и от от доста рано.
Цитирай

София

Ще чуеш и "Дан" и "Не".
Педиатърката на Дияна ми каза да й давам. Давах й, но пак не я предпазих от кариесите, и то на възраст от 1.1г
Цитирай

Варна

Според мен, това си е лично твое решение. Моята педиатърка също ми подхвърли , че било хубаво , но аз не съм убедена!
Цитирай

Вече в моята си приказка...

И аз не съм давала на сина си. Пиех по време на бременността ми и се надявам всичко да е наследствено, т.е. Ивайло да е взел здравите зъби на баща си, че иначе... страх ме хваща при мисълта за зъболекари...
Цитирай

Ти си решаваш .Аз и давах като направи 6 месеца , но като свърши шишенцето не съм давала повече.
Цитирай

София, точно под звездите

Спорен въпрос. На Кало давах най - стриктно, без пропуск до три години. Появи му се кариес на две и половина  ooooh! , а той сладко почти не ядеше и миеше зъбки редовно.
На бебето започнах да давам, но то не трябвало да се пие с храни съдържащи мляко, а самостоятелно, пък аз само го кърмех до 6 месечен и даването ме затрудняваше.....и спрях зимафлуора. Дано има здрави зъбки. Praynig
Цитирай

София

Да  Laughingспорен въпрос newsm78 и много обсъждан  Rolling Eyesможе да намериш още много теми за зимафлуор,но ти трябва да си предцениш,защото има много ЗА,но и много ПРОТИВ #Crazy
Цитирай

София

За трябва.... не знам.... Аз лично давам на Александра Зумафлуор като се сетя. Дава се 200 дни в годината. Аз като видя такава тема и се подсещам да купя пак... Rolling Eyes
Цитирай

Ще чуеш и "Дан" и "Не".
Педиатърката на Дияна ми каза да й давам. Давах й, но пак не я предпазих от кариесите, и то на възраст от 1.1г

От зъболекаря си знам, че профилактиката на млечните зъби със зимафлуор се прави по време на бременността. Сега като даваме на децата правим профилактика на нормалните зъби.
Цитирай

London, Sofia

Аз давах 1 месец, след което спрях когато започнах да и мия зъбките по 2 пъти на ден. Нали в пастата малко или много има флуор.
Цитирай

в мъжки прегръдки

Благодаря за отговорите. Май ще пропусна.
Цитирай

София

На дъщеря ми, която е на 10 години, съм давала зимафлуор почни непрекъснато. И до сега няма кариес. На бебето също давам. Но, е въпрос на личен избор.
Цитирай

Не, не давам.....Руса мацка, взела си ми аватара  Sad
Цитирай

Там някъде

Аз пиех по време на бременността си, а когато Лили направи 6 месеца започнах да й давам. Сега не давам, защото в детската градина правят такава зъбна профилактика (по желание на родителите) - всеки ден сестрата им дава по едно хапченце. Иначе Ваче е права, че не трябва да се дава целогодишно, а около 200 - 250 дни в годината.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.