Втори прощъпулник на голямо дете

  • 3 198
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,

Издирвам информация за правене на втори прощъпулник на голямо дете.
Преди около 10 години някой ми го каза, но така и не запомних какво точно се прави.

Спомените ми са за следното:
- Прави се на деца, които много падат, счупват си крайници, навяхват си стави и т.н.
- Прави се питка, като при бебешкия прощъпулник.
- Канят се приятели с деца на открито и майката тича с питката и раздава на всички.

И до тук си спомням /като не съм сигурна вече и какво си спомням  newsm78/.

При нас всяка година около рождения ни ден се случва я да сме с гипс, я да сме зашити, я да сме с шини и т.н.

След днешния пореден инцидент, завършил с тичане до Пирогов, реших да потърся информация за този вид прощъпулник, но до момента нищо не намирам.

Ще съм ви благодарна, ако някой е правил такова нещо, да сподели ритуала за провеждането му.

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 5 513
Не знам дали ще помогне това.Или дали изобщо нещо от този род ще помогне.
За твое успокоение може да направиш втори прощъпулник ,като първия,може курбан за здраве,може да питаш попа в църквата дали може да му чете нещо..
Колко е голямо детето?Едно познавам на 7г целите лета ходи с рани.И избити зъби има,лицето в рани,коленете са рана върху върху рана,от пързалките пада долу,ако ти кажа ,че тича без проблем и като рече да спре как ги плете тези крака и редовно пада.Та не знам де.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Молитва в църква,курбан за здраве по ще помогнат

# 3
  • Мнения: 4 708
След като 2 пъти чупих левият си крак и един път го навехнах/последните две в една година/, някой ми каза, да ида и да подаря една метла на черквата, и да ми четат някаква молитва за здраве. От тогава "да чукна на дърво" съм нямала инциденти.

# 4
  • Мнения: 8
Привет отзивчиви хора!
Благодаря за всички идеи!
Детето е на 13  години.
Правили сме и Киприянова молитва преди време, но се позетишат малко нещата и пак...
Та затова се чудя за пюощъпулника.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Аз дори първи не съм правила. За мен това е абсолютно суеверие без практическа полза. Но ако ще те успокои направи го. За съжаление не съм чувала такова нещо обаче, не мога да помогна с информация.

# 6
  • Мнения: 2 495
Според мен нищо не пречи да се направи някой от всеизвестните ритуали,то внушението е голяма работа.Да се кръсти,например,ако не е и сте христиани.Но защо не се прегледате при невролог,ортопед-може детето да има някакви проблеми с координацията,например, и за това да пада.

# 7
  • Мнения: 4 708
Аз дори първи не съм правила. За мен това е абсолютно суеверие без практическа полза. Но ако ще те успокои направи го. За съжаление не съм чувала такова нещо обаче, не мога да помогна с информация.
Ако имаше полза, нямаше да пита авторката за втори път  Laughing а на мен като са ми правили, съм си спъната и до ден днешен.

Общи условия

Активация на акаунт