БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 66 090
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Като реша пак да пробвам с КМ, ще го имам предвид. Тя така или иначе си е на кърма и АМ. Исках просто да 'и разнообразя, защото тя така или иначе яде много малко неща. На нея мляко 'и дай.
С мазнините не сме имали никакви проблеми до този момент, независимо от вида. Аз не се притеснявам от тях и си давам смело. Най-често краве масло, защото го обича и никога не отказва храна приготвена с него. Костния бульон винаги става по-тежък заради костния мозък, но го яде и не е правила реакция. Зехтин например обаче не близва. Вече изобщо не я мъча, само като доближа пюре/крем супа, които яде по принцип, но със зехтин - край.

# 676
  • София
  • Мнения: 983
Правилно ли разбрах: за ваксината на 13 мес. за шарките трябва да е въведен и белтък,а не само жълтък? Имам още време,макар че освен забавянето заради безкрайни обриви от какво ли не,сега е с ужасен вирус с афти в устата/гърлото и не желае абсолютно нищо освен АМ+чакам варицела.Явно и май месец ще пропусне ваксината  ooooh!

# 677
  • Мнения: 3 191
Правилно ли разбрах: за ваксината на 13 мес. за шарките трябва да е въведен и белтък,а не само жълтък? Имам още време,макар че освен забавянето заради безкрайни обриви от какво ли не,сега е с ужасен вирус с афти в устата/гърлото и не желае абсолютно нищо освен АМ+чакам варицела.Явно и май месец ще пропусне ваксината  ooooh!
Да, правилно си разбрала. МПР ваксина не се поставя ако има алергия към белтъка на яйцето, защото тя се отглежда в кокоши ембриони.

# 678
  • София
  • Мнения: 30 121
Незнам пиши и ЛС!Много стари съфорумки спряха да пишат  Confused
Попитах от любопитство, защото постовете ѝ са с доста полезна информация. Според профила ѝ не е активна от години.
Скрит текст:
Последно Активен:    чт, 24 сеп 2009, 00:36

# 679
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не знам къде да си задам въпроса, затова ще питам тук. Кое АМ е от класа на Лактана, понася се и се приема добре?
Дъщеря ми е с постоянен запек, който от нищо не се влияе. Изпражненията също са все зеленикави или направо зелени, откакто АМ е повече от кърмата и мисля, че трябва да сменя млякото.  Мислех, че е защото 'и давам много зелени з-ци, но  явно не е това причината.
Иначе последните 'и изследвания от миналия месец са добри, няма и никакви други симптоми.

# 680
  • Мнения: 4 859
Vermilion`имаш в предвид да е био?Тогава Holle -те са био млека,имат и козе.
Иначе за запек Hipp comfort всички много го хвалят и са доволни, (точно пък то доведе при запек при нас,който отмина при смяна с Aptamil #Crazy).Явно при различните дечица,различно се отразява дадено мляко.
А Hipp имат и Comfort-то е против колики и запек,с намалена лактоза,дава се от раждането.
Вариант е да пробвате с HA формулата на Lactana.
При смяна на АМ е възможно в първите 3-4 дена да има запек,после,ако е от наистина от марката мляко,трябва да се нормализират нещата.

# 681
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Тя е на 13м. Направо не знам и аз изобщо не се усетих. Просто направих връзката, кога се появи проблема и определено е след като увеличих АМ. Запек преди това имаше само първоначално като започнах да я захранвам. Иначе не било проблем.Тя пие все още много мляко и е на двойка. С 1 заместено хранене е. Вечер отказва всичко различно от АМ/кърма. Общо 'и се събират 2 пъти кърма и 2-3 пъти АМ за ден. Все още има и днаи, в които иска само мляко.
ХА мляко без да има установени алергии. .. направо не знам изобщо ме няма с млеката. Под клас имам предвид да е хубаво мляко. В началото като въвеждах АМ Хип го повръщаше на фонтан и не знам дали пак да се пробвам. Значи Аптамил, Хип и ХА Лактана са ми вариантите да разбирам?

# 682
  • Мнения: 4 859
ХА млякото не е за алергия ,ако има установена такава са съвсем други.То един вид намалява риска от такава,въпреки че според мен нямате алергия,по-лекичко е за усвояване и го предложих  заради обрива от кисело мляко и ако държите да си останете на марката.
Иначе да ,тези млека препоръчвам,Hipp най-вече,пак казвам-повечето майки около мен са доволни и бебчетата нямам запек PeaceСамо незнам дали дъщеричката ти щи хареса консистенцията-струва ми се една идея по-плътно от Лактана.
Аптамил допада на вкус на повечето дечица,той оправи трудното изхождане при нас.
 И Holle е добро и био.
Ох,сега прочетох ,че сте повръщали от Хип, Embarassedпробвай с другите-Аптамил например.

# 683
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Много благодаря за изчерпателния отговор. bouquet

# 684
  • София
  • Мнения: 30 121
Vermilion`, аз започнах да се интересувам от АМ, защото в началото ми се наложи да дохранвам (имах проблем с кърмата) и съм сравнила няколко марки по състав. Ще се опитам по-късно да ти изпратя таблицата, за да се ориентираш.
Всяко дете е индивидуално и аз доста бързо го разбрах. Големият ми син пиеше много "Лактана" (след отбиването) и го харесваше. Млякото определено му се отразяваше добре. Да, но малкият отказва да пие "Лактана" и толкова.

И така .......

Скрит текст:
* Лактана, Hipp Combiotic, Holle, Babynat са наистина добри. При положение, че детето има запек, според мен трябва да избираш АМ с пробиотик или да даваш допълнително такъв, за да регулира стомаха.

* Аптамил се води много добро АМ (даже някъде съм чувала, че е най-доброто, ако може да има такова понятие), но от него някои деца имат зверски запек.

* Следват NAN, Милумил, Babylove BIO, Humana, Bebelan, Celia (Bifidus), Semper.

* След това идват Friso(lac) и според мен последно в списъка е АМ Ганчев.

Ако използвам друга класификация:
БИО: Лактана, HIPP Combiotic, Holle, Babylove BIO, Babynat- > тук говорим за Bifidus, Omega 3 и 6 и т.н.

Аптамил- много добър състав, пребиотик, но не е БИО, ако това има значение за теб.

NAN-> добра нова формула Bifidus, LC PUFA (както при Лактана), но не е БИО и е с повече желязо или поне преди години беше, защото големият ми син се запече зверски точно от него преди да открия лактана.

Другите не са БИО, но формулите са им ОК. Нямат чак толкова екстри, но има доста добри отзиви, особено за млякото на ДМ, но мен първо ме спира това, че марката е само на един магазин и второ- цената (почти на половината на Лактана и Хипп).

***

AR, Comfort са т.нар. лечебни формули. Те се дават при установен проблем (рефлукс, запек, колики и т.н.).
lady_gothic е обяснила за ХА млеката.

Извинявам се за дългия пост.
Държа да подчертая, че това е лично мое мнение и не съм специалист в тази област.






# 685
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Мисс, много благодаря!
Аз давам биогая от седмица, но ефект никакъв. Честно казано Лактана избрах като тай-добрия избор изобщо. Много често си решавам проблемите по този начин - купувам най-доброто и въпроса приключва  Joy такава съм си, но едно беше като изпиваше по шише за ден-два съвсем друго стана като се увеличи значително количеството. А и кърма вече почти нямам. Едва събирам и съвсем скоро ще остане само едно.
Реших да пробвам ХА Лактана, защото само Лактана е пила така или иначе и ако няма промяна ще пробвам пак Хип, пък да видим.

# 686
  • София
  • Мнения: 30 121
Аз не съм доволна от БиоГая. Купих БиоБаланс Бебе и съм доволна. Затова пробвай! Детето ти е достатъчно голямо, за да имаш свободата да пробваш и да дадеш това, което се хареса.
Аз на същия принцип дадох "Лактана" на големия син, но при малкия схемата не сработи. И моята кърма намаля, та ще търся варианти скоро, но да видим.

# 687
  • Мнения: 33
Здравейте,бебчето ми е на 5 месеца и 20 дни,храни се с адаптирано мляко,педиатърката ми каза да започна захранване със зеленчук,и след въвеждането на първия да захраня с жълтък.Имам няколко питания:първо,когато давам пюрето от зеленчук трябва да дохранвам с АМ,навсякъде чета,че зеленчуковото пюре не се дава самостоятелно на хранене,а трябва да е млечно-зеленчукова храна,когато достигна количество на зеленчука 120 гр,с колко АМ да дохраня,при положение,че пие по 180 мло с 6 лъжици,5 пъти на ден.Другото,което ме интересува е за колко дни въвеждате нова храна.И третото-не е ли малко рано да и давам този жълтък?

# 688
  • Мнения: 4 859
Жълтък се въвежда от 7 до 10 м.,Според някои схеми е добре да е при навършен 8 ми месец:peace:
Защо бърза вашата педиатърка,едва ли имате проблеми с хемоглобина.Само един въведен зеленчук и веднага жълтък newsm78
Нов продукт се въвежда в началото за по-дълго време,зависи и детенцето как ще го приеме,понякога е нужна седмица,иначе обикновено от 3 до 5дни,като изключим някои по-специфични и глутен.
Количеството пак е индивидуално.До годинка е добре млечните хранения да са преобладаващи.Давай пюренцето и дохранвай с АМ ,колкото бебчето желае.Като въведеш по-нататък жълтък/месо/други млечни в състава му,може да не даваш мляко,но още ви е рано мисля.
И според мен въведи няколко зеленчука ,даже може би каша/плод ,преди жълтъка.

# 689
  • Мнения: 33
Добре,благодаря за отговора Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт