Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 10

  • 39 168
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 416
След малко ще я сложа на същата гърда да изсуче колкото може и ще сложа зелевото листо. Другото, което ми казаха е мляко с ориз, но без да има захар много помагало.

# 496
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Веднъж само съм имала буци направо в родилното, оправих се с често цедене до край.

# 497
  • Мнения: 416
Ще цедя по-късно ако се понапълни гърдата. Сега си сложих зелевото листо, а усещането в гърдата ми е сякаш някой ме е ритал там Sad

# 498
  • Мнения: 1 119
Ние и днес сме цял ден на гърда. Направи само една пауза за около 2 часа сън... Сега обаче коментираме с ММ, че от 2-3 дена в нааканите памперси има слуз. Аз честно казано, го забелязах само в един и си мислех, че е нормално. Той обаче казва, че всички били така и сега чете, че това е признак за алергична реакция. Вие какво мислите?

# 499
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Vivt, след описаната от ваня.а. процедура може да слагате хладен компрес. Мястото на бучкат а е травмирано от самото запушване, както и от всички процедури около него с масажи и т.н. и има нужда да мине време, за да се успокои. Ако до сега не е е повишила телесната температура драстично, много вероятно е критичният момент да е отминал и да вървят нещата към оздравяване, но е нужно време да се успокои тъканта. Не прекалявайте твърде с цеденето, за да не направите хиперлактация. Грижете се да поизпразвате и другата гърда, за да не се запуши и да не намалее млякото. Зелевпто листо престоява е добре да е от прясна зелка от хладилник. Намачква се листа, маха се дебелата жила или се счуква добре и се налага около гърдата така, че ареолата и зърното да са свободни. Престоява до следващото кърмене. Това намалява кърмата и не е добра идея да се прилага често. Един път дневно за няколко дни, ако не мине още с първия, би трябвало да е дост а тъчно. Схемата е топъл компрес, масаж, бебе, помпа, студен компрес, зелево листо, почивка. Повтаря се до облекчаване, но без зелеви я лист, както вече споменах. Успех!

# 500
  • Мнения: 1 026
Бях чела, че не е препоръчително да се ползва биберон за малки бебета. За колко седмични се отнася това?
На бебетата в частната клиника в която раждах им даваха от първия ден биби. Не е имало никакви проблеми  Peace

# 501
  • Мнения: 416
Vivt, след описаната от ваня.а. процедура може да слагате хладен компрес. Мястото на бучкат а е травмирано от самото запушване, както и от всички процедури около него с масажи и т.н. и има нужда да мине време, за да се успокои. Ако до сега не е е повишила телесната температура драстично, много вероятно е критичният момент да е отминал и да вървят нещата към оздравяване, но е нужно време да се успокои тъканта. Не прекалявайте твърде с цеденето, за да не направите хиперлактация. Грижете се да поизпразвате и другата гърда, за да не се запуши и да не намалее млякото. Зелевпто листо престоява е добре да е от прясна зелка от хладилник. Намачква се листа, маха се дебелата жила или се счуква добре и се налага около гърдата така, че ареолата и зърното да са свободни. Престоява до следващото кърмене. Това намалява кърмата и не е добра идея да се прилага често. Един път дневно за няколко дни, ако не мине още с първия, би трябвало да е дост а тъчно. Схемата е топъл компрес, масаж, бебе, помпа, студен компрес, зелево листо, почивка. Повтаря се до облекчаване, но без зелеви я лист, както вече споменах. Успех!

Благодаря много.

# 502
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Ние и днес сме цял ден на гърда. Направи само една пауза за около 2 часа сън... Сега обаче коментираме с ММ, че от 2-3 дена в нааканите памперси има слуз. Аз честно казано, го забелязах само в един и си мислех, че е нормално. Той обаче казва, че всички били така и сега чете, че това е признак за алергична реакция. Вие какво мислите?
Различни може да са причините. Ето информация - https://xedra.wordpress.com/2008/02/02/dirtydiapers/
Консултирайте се с лекар. Намалете приема на кравешки продукти. Биволското мляко е чудесно. При нас имаше гъбички и не разбрах от какво е слузта, примесена с кървави нишки, но след пробиотик и захранване се оправи. Peace
Водете си дневник няколко дни с каква честота се появява слузта и дали има други особености като мирис, кървави петънца, цвят, консистенция. Това ще помогне на лекаря. Направете снимка или идете с пълен памперс. Simple Smile

# 503
  • Мнения: 1 119
Благодаря,  isa_pisa bouquet
Утре ще идем до педиатъра с пелена.
Аз консумирам само козе сирене. Краве е киселото мляко, но ще го спра. Иначе даваме Биогайа.
Имате ли представа на какво може да се дължи това постоянно сукане последните дни? Новото е, че детето и почти не спи през деня. Днес спа само веднъж около 2 часа. Останалото време сме си скачени.
Чудех се дали не си заявява по-големи количества така, но ми се струва, че добре се храни, защото връща по малко мляко newsm78
anelia_888, сигурно бибата ще ме улесни в някои моменти, но ме е страх да предложа, защото имахме трудно засукване и се притеснявам да не обърка нещата.

# 504
  • Мнения: 1 026

anelia_888, сигурно бибата ще ме улесни в някои моменти, но ме е страх да предложа, защото имахме трудно засукване и се притеснявам да не обърка нещата.
Нямам идея  Rolling Eyes

# 505
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Ние също днес имаме такъв ден.Не е спала изобщо. Само на пресекулки. Унася се и се стряска. Започва рев и иска да стои само в мен. Това е през 30,40 минути . Предлагам гърда засуква и заспива. Като мръдна и край! Пак същата история. Днес ака 5 пъти. Отдавна беше спряла да ака толкова често. Акото е жълто с гранулки и СЛУЗ!  Четири дни подред ям плодово кисело мляко и се чудя дали не я боли коремчето от това. Също така има или конюнктивит,или запушени слъзни канали. Очите са инфектирани за втори път този месец. Утре сме на преглед. Преди седмица също имаше такъв момент от три поредни дни.

# 506
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Мишолинка, до колкото разбирам, бебенцето е по-мъничко от 6 седмици.
Желанието да стои на гърда постоянно е сравнително нормално за толкова малки бебчета. Все пак нон-стоп скачени не е удобно за мама, но малкото има нужда от това сега. Щом връща по малко храна, вероятно е нахранено. Така че, като причини за това държание могат да се сметнат колики, рефлукс, задоволяване на сукателен рефлекс, успокоение от присъствието на мама, на нейния мирис, топлина, звуците, които тя издава, вероятно има и други причини. Помислете дали в последните дни не е настъпила някаква промяна в ежедневието ви - нов човек наоколо, нов мирис, нови звуци, нова играчка над креватчето, нови завивки с дантелки и т.н., твърде широко креватче, твърде топло помещение, твърде шумен телевизор или музика, ярки образи, често приемане на гости...малките бебчета са много чувствителни. От тясното място в мама с нейните звуци, изведнъж се оказват пред всичко...това...бързо се изморяват от наглед за нас малки стимули.
Опитайте да стесните креватчето, да повивате по системата на Карп, ползвайте слинга, разхождайте се сколичка. Времето навън е идеално, в някой парк при листата на дърветата, на природа, на естествено, бебчетата се чувстват чудесно в повечето случаи. Приключвам с лекцията Laughing с това, че всичко при бебетата е нанизано като верига и една слаба брънка да има, вичко се оплита.
Следете пеленките, ако се пълнят добре, значи бебето хапва и трябва да търсите причината другаде. И без паника!  bouquet
П.П. липсата на сън също ги изнервя и ги кара да търсят гърда, но за приспиване, не за хранене.  Peace

# 507
  • Мнения: 2 532
И дъщеря ми имаше слуз по едно време. Така и не разбрах от какво. Оправи се от самосебе си. Аз лично не съм ограничавала храните Thinking

# 508
  • Варна
  • Мнения: 1 185
 Хм!Ние онзи ден купихме Стойка за играчки и поставихме на леглото над главата.

# 509
  • Пловдив
  • Мнения: 271
И ние сме имали слуз носих на педиатъра да види в едно контеинерче, нормално ако на кърмаче каза. Мина си с времето.

Общи условия

Активация на акаунт