Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора

София, Дружба

Здравейте момичета,

при нас изскочи следният проблем - оказахме се със запушен слъзен канал, който обаче се бил вече вкостил и не може да се отпуши с масажи. очната лекарка каза че трябва да се направи сондаж на бебето с обща упойка (това била леснаоперацийка - така каза). в момента Алек е на  6.5 месеца.
Моля кажете имали ли сте такъв проблем и съответно какво е било решението - хич не искам да му се слага упойка......
Цитирай

Островитянка Манка

Здравейте момичета,

при нас изскочи следният проблем - оказахме се със запушен слъзен канал, който обаче се бил вече вкостил и не може да се отпуши с масажи. очната лекарка каза че трябва да се направи сондаж на бебето с обща упойка (това била леснаоперацийка - така каза). в момента Алек е на  6.5 месеца.
Моля кажете имали ли сте такъв проблем и съответно какво е било решението - хич не искам да му се слага упойка......

Вкостен на 6 месеца? Не ми се вярва. Обикновено до годинката се оправя и от само себе си (с малко помощ с масажи). Моят Илко също имаше запушен канал, към 1,6 му правиха някаква процедура с една игла, ужасна работа (не това с упойката, а предишното което се прави преди да се премине към процедурата с упойката) и кел файда. Изобщо не съм го мъчила да го водя по лекари повече. На 2 г. се оправи от само себе си.
Цитирай

БУРГАС

И моя бебо има запушен слъзен канал.Като го заведох на лекар ми казаха,че до 1г.-1,5г. се отпушва сам,и ако и тогава не стане те го отпушват.Аз правя масажчета и като че ли има ефект.По-добре се консултирай и с друг лекар.
Цитирай

София, Дружба

мерси момичета,

определено ми вдъхнахте надежда.
ще започна отново с масажите и ще видим какво ще стане- дано да има ефект- че в момента много му тече едното оченце- има толкова гурелчета сутрин че не може да си отвори очето и постоянно има гной Sad
дано да има ефект масажа.....
Цитирай

Добрич

Нашият проблем беше същия. От самото раждане на сина ми му гурлясваше и сълзеше едното оченце. Започнахме с масажите още от 1-месечна възраст. Не помогнаха. Правихме сондиране на 8,5 месечна възраст. Мембраната е била толкова дебела, че по време на манипулацията се е чуло едно силно ПУК. Нямало е никакъв начин да се оправи само, каквото и да разправят. Ако и вие сте от тези по- редки случаи с вродена запушена мембрана, моят съвет е действаш колкото се може по- бързо, за да се отървете веждъж завинаги. Изчакването може само да усложни нещата и да се случи рецидив.
Самата манипулация трае около 5 минути, детето е приспано леко (с халотан или райски газ, зависи какво използват), за да не мърда. Спинка си около 10-15 минути. Не сме имали никакви проблеми след манипулацията, нито ми е повръщал, нито е бил сънен, нито му е било лошо, нито е давал признаци, че нещо го боли. Хапваше си със същия апетит, както и предния ден. Smile  Мен също ме притесняваха ужасно тези моменти, как ще понесе детето всичко това. Поради страха си отложих една планирана манипулация, когато малкия бе на 3,5  месеца (уж с надеждата, че ще се оправи от само себе си.). След това като видях колко по- зле му е оченцето, как непрекъснато се налага да му капим от силни по- силни капки, как непрекъснато гурлясва и развива разни инфекции, и колко неприятни и болезнени му бяха масажите, страшно съжалих, че се оставих да решавам водена само от страха, а не от разума. Sad
Та, така, докато се "наканя" да сондираме, той се поразболя и се наложи едно 1-2 месеца да изчакаме. След сондирането преди 1,3 година не сме имали никакъв проблем с оченцето, просто се родих.

Тук се е разисквало много по тази тема. Ще чуеш различни мнения. Постъпи както ти диктува сърцето, и се вслушвай в съветите на лекаря (той ви знае най- добре състоянието). Ако действително е дебела и запушена мембраната, няма как да се оправи по друг начин освен манипулацията. Моят съвет е да не се хващаш за сламки от сорта (при нас се оправи само на еди- колко си месеца- че и години!!!- аз не бих чакала години да  реша проблема на детето си). Всичко това са просто статистики, всеки случай е различен. Ти и лекуващият лекар знае какъв точно е вашият случай- вслушвай се в него.  Smile

Пожелавам ти успех, каквото и да решиш!   bouquet
Ако все пак се наложи сондиране, не се притеснявай. Наистина не е нищо страшно. Надявам се и други мами да се включат, които са правили сондиране, да те успокоят. Ако имаш по- специални въпроси по тази темата, не се притеснявай питай (може и на ЛС)
Цитирай

София, Дружба

Анушка, благодаря ти за този отговор.
предполагам че тази тема е доста разисквана тук, но нямам достатъчно време да се ровя и да чета, затова реших да пусна и аз една.
много е трудно човек да реши кое е най правилното в такива ситуации - педиатърката му ме съветва че е по добре да се направи тази манипулация, за да може да се оправи детенце и да не се мъчи. като те слушах как сте минавали от силни на все по силни капки -все едно аз го бях писала - и ние минахме през това - и в крайна сметка отново сме на изходна позиция -та затова май все пак ще отидем да си направим тази манипулация....

отново благодаря!
Цитирай

Букурещ

писах ти ЛС.
Цитирай

софия

Здрасти, Лио!  Wink
Такова животно вкостен канал няма, да знаете!
А и силното пук на анушка ме съмнява, честно да ви кажа, но този, който е правил манипулацията, знае най-добре.
Моето мнение- упорити масажи, рано ви е за сондиране, освен ако нямаш желание.
Цитирай

София

Може ли и аз да се включа,макар че нямаме вече подобен проблем.
Аз съм оперирана като малка поради запушен слъзен канал и ако на бебка не й беше минало само с капки мисля че нямаше да се колебая.Според моята мама не е нищо особено,повечето е СТРАХ!Но помисли колко ще му е гот на бебчо след това.
Цитирай

монтана

преживях скоро такова нещо.оказа се,че докторката,която ни постави диагнозата май има проблем с очите.но това в случая не е важно.моят съвет е консултирай се и с друг лекар,който да е детски офталмолог.ако искаш пиши на лични да ти кажа ние къде водихме моя син
Цитирай

София

Вкостен - едва ли на тази възраст.
Имахме същия проблем. Консултирах се с форума, с Лио  Hug, всички препоръчаха манипулацията по отпушване с пълна упойка. Водих го при двама детски офталмолози. Единият каза да изчакаме, другият - да побързаме с операцията. Очето на Никола беше много зле - имаше голямо количество гноен секрет. Продължих с масажите до 9тия месец. Те бяха възможни само докато се кърмехме, легнали на съответната страна. На него му беше неприятно и не съм била особено настоятелна.
Една сутрин се събуди без секрет. Това е.
Цитирай

Добрич

Здрасти, Лио!  Wink
А и силното пук на анушка ме съмнява, честно да ви кажа, но този, който е правил манипулацията, знае най-добре.
Ами, това го чух от лекаря- оператора, а също и от анестезиолога, който ни е много близък приятел. Не вярвам да си измислят такова нещо двамата newsm78

Но това всъщност не е толкова важно. Надявам се zoroto да вземе правилното решение.
« Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 17:23 от anuschka »
Цитирай

И при двете ми деца го имаше този проблем. И двете се оправиха само с масажи и чести промивки. И двете минаха през специалист и лечение със силни капки, които не помагаха. Изисква се търпение и постоянство с масажите и промиването с преварена вода или лайка. Дано бързо да мине и при вас този неприятен проблем и да не се налага оперативна намеса.  no Clover
Цитирай

Букурещ

Каквтото и да решиш - Желая само много успех и всичко да завърши благополучно.

Само да напиша последно - чета "операция", "оперативно", "тежки упойки" - нещата съвсем не се наричат с толкова силни думи.

Манипулация - да
Интервенция - да

Но чак "операция".....в този смисъл "операция" е маааалко силно казано.

Аз лично не искам да си спомням никога онези 7 месеца.

Здрасти Polar Wink
Цитирай

София, Дружба

момичета,

благодаря на всички ви за отговорите - днес отидохме при д-р Кемилев, и си насрочихме час за манипулация - другият четвъртък - дотогава масажи и капки тобрекс - и ако не стане отново - ще го сондират.
за мое най голямо съжаление се оказа че аз неправилно правя масажа - то и никой не показа точно как - моята педи само ми каза нагоре надолу - а то се оказа че не трябва нагоре - а само надолу. та ще видим дали ще има ефект този път - и ако до манипулацията не се оправи - ще ни боцкат, ако ли не- ще сме от щастливите оправили се без манипулация!

отново благодаря!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора