Идва празник най-голям, нека всеки е засмян!!! (17.04 - 23.04)

  • 4 895
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 356
Любознателна, аз този месец ходих за детските да подавам. Бях взела служебни бележки на мъжа ми и мен за 1 година назад (до този март вкл), но се чудех защо като половината доход съвпада трябва да нося за 1 година. Дадоха ми от старите декларации, с място за 6 месеца и ми казаха, че щом съм подавала преди - да напиша само втората половина от дохода (от октомври до март) и това е. Ти все пак си вземи бележки за 1 година назад, а в социалните ще ти обяснят.

Светле - да искат оригинала, но няма страшно, не се загубва (аз поне от това се притеснявах). Еднократната помощ може да се изплати на карта, като напишеш номера на сметката на декларацията и така е най удобно иначе май с пощенски запис след незнам си колко време или от пощата се ходи, но не знам точно къде. Можеш да подадеш и за детски за Радост вече  Hug

Валя (геле73) успех в детската градина   bouquet

# 46
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Иги, до осмия месец от бременността мойто бебе беше мъжко /според двама независими доктори със супер модерни апарати/  Mr. Green На финала обаче, някой му резна мъжките подробности, защото малко преди раждането ми казаха :"Женско е" и аз даже не повярвах... Каквото и да е, важното е да е живо и здраво!!!

  gele73, за коя детска градина ще имате резултати скоро? Много ли е далече от вас? Хайде, стискаме палци  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 9 846
Bim-bam,детската градина е доста далече от нас-в Младост.Но ако ни приемат хич няма да се замисля,ще я водя.В началото ще я води баща и,а аз ще я взимам с маршрутка.Сега карам шофьорски курс и се надявам скоро да съм правоспособен шофьор.  car003Та в тази връзка-моля,софиянки,пазете се,сряда и събота е опасно да излизате на улицата Wink
Ако трябва да съм сериозна,стига да ни приемат и Буби да се чувства добре-ще я водя и на другия край на София.

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте, майчета!
НИя и Илиянчо да оздравяват, ПитиаК на малкия му се забранява повече да боледува Wink
НА Ели - чакаме добри резултати! Ще ви стискаме палци!
На всички след операция - да са ви все така живи и здрави малките и палави!
ЛЮбознателна, дай боже все повече да се влияе малката принцеса от малкия принци и да те радва!

МАмо Иги, не таи в себе си проблемите, а ни пиши! Пиши и ти как си и малкото как е и детенце как е. Да погалиш пупка от мен! А аз си мисля, че Светлето ни е провлякла крак на момиченца Wink
Иги, твоя доктор всеки месец ли ти пуска направление за кръв и урина?
БЕ дразня се на тая хем "безплатна" хе високо платена ЗК! Хем се водя безплатен пациент - хем ще си плащам и ВАсерман и бактерии и ... бе всичко. Яд ме е на тази тъпа държава!
СЕга ще гледам като ходя на частен преглед - да мина с прегледа в МД на БХС - поне само с 20лв да се разделя /че аз така или иначе си плащам на Ковачев всеки меец - ма му имам като че ли най-много доверие/.
Другия "безплатен" гинеколог дето мисля да ме изражда - нещо не може да ми хване сърцето... просто е готин, ама някак съвсем през простот ми изглежда да го кара. Е за 70ст на месец - толкова, ама нали мисля уж пхри него да раждам - а как да раждам като му нямам доверие?

НИе с Дани сме като Любознателна рев, вой и тръшкания - поне няма Т - растат ни долните кътници и е някакъв ад. МИналата нощ стана в 4.3 сутринта и се търкаля по леглото пъшкайки и почти ревейки до 5.3 - тогава ми позволи да го оставя в неговия креват да спи.
Другия бебо... му се спи постоянно и аз също съм полузаспала непрекъснато, но съм много по-добре от преди и дори щаслива когато мога да остана с него на саме Wink Дано да ми е добре, че нещо ме глождят някакви такива едни притесненя... дано е просто параноя , а не предчувстие!
Целувки и сори за дългия пост!

# 49
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ПЛУВАНЕ ЗА БЕБЕТА вярно в банкя ама
http://www.hela.hit.bg/
и ето я темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92034.20

# 50
  • Мнения: 3 537
  Иги, до осмия месец от бременността мойто бебе беше мъжко /според двама независими доктори със супер модерни апарати/  Mr. Green На финала обаче, някой му резна мъжките подробности, защото малко преди раждането ми казаха :"Женско е" и аз даже не повярвах... Каквото и да е, важното е да е живо и здраво!!!

  gele73, за коя детска градина ще имате резултати скоро? Много ли е далече от вас? Хайде, стискаме палци  Peace
И аз така,три гинеколожки -момче,накрая-момиче. Rolling EyesОтначало изпитах разочарование,но бързо ми мина. LaughingОбаче като се почне от ваничката,та чак до дрешките -всичко ми беше синьо.Даже и комплекта за изписване.Но пък синьото много и отиваше. Grinning

# 51
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хехе, за пола на бебетата... Моят гинеколог постоянно повтаряше, че ще е "мома", той и Яни все се въртеше и хич не можеше да го хване, слагаше си петичкато отдолу и нищо не се виждаше  Laughing, а аз имах чувството , че е момче, даже в петия месец, една гинеколожка в поликлиника на един допотопен ехограф я изнудих да каже вижда ли нещо и тя хък, мък, май момче, ама много несигурно, но явно си е видяла жената тогава. Аз понеже му плетях и като каза докторът момиче, викам дай ще плета в розово, леле един терлик, сто пъти го плета и все греша и все разплитам, накрая метнах розовото и го изплетох син и стана  Grinning, към края вече тестисите като слязоха надолу и се видя, че е мъжко, ама аз си знаех и не вярвах много, много на доктора  Wink.
Така, че мамо Иги, каквото ти говори сърцето, още е рано да кажат със сигурност и може да са се объркали и да е момиченце. Каквото и да е - живо и здравичко да е е най-важно!

# 52
  • София
  • Мнения: 4 883
gele73, желая ти успех в шофирането и мерси, че ни предупреди да не излизаме по улиците, когато си зад волана. Надявам се, че скоро ще си бръмкаш с принцеските из София и ще си една истински мобилна мама.
Лично аз взех книжка, когато Бобо беше на 3 месеца, обзета от ежедневното чувство на безпомощност, че не мога да се придвижвам никъде с бебето и багажериите без чужда помощ. Един ден толкова ми писна, че отворих един вестник с обяви и същата вечер бях минала първите си часове по кормуване. Бях толкова амбицирана, че трябва да взема книжка от раз, че наистина успях от първия път, с което много се гордея. Успех ти желая и скоро да черпиш по тоя случай!

А по темата за пола на бебоците, на мен ми казаха, че ще е момче още в края на 4-ия месец, като на триизмерният ехограф доктора ми показа тестисите на бебето. Защо понякога се получава разминаване незнам, но пожелавам на всички мами здрави и бузести бебета, а специално на нашите си мами по едно пухкаво момиченце.

В тая връзка, а и без нея искам да попитам кога пак ще има среща в някой парк с дечурлигата?
Мислете сериозно по въпроса.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 883
Петя, направо ме разби с признанието си, че можеш да плетеш. Аз нито мога да плета, нито да шия, нито да бродирам, нито да пея... Бездарница голяма..Сраммммммм..

# 54
  • Мнения: 480
Привет ит мен!Аз какво да кажа като все момичета раждам.....Нашия тати все се надяваше до последно Адито да е момче милия но пък сега е влюбен вече в нея не в мен.За плетките съм много схваната но обичам да шия гоблени.Друг е въпроса че последния не съм го хващала не помня вече...още ме чака да го довърша.
Давайте съвети за хранене!Не ще и не ще да яде това моето дете!Реклама-3лъжици,играчка пак толкоз.Вече не иска и на стола да сяда и като ме види с купата или реве или пляска за браво уж да сме свършили.Как ли не се правя на маймуна не става и само се изнервям.Хващам се че крещя за глупости и си го изкарвам от другите.Май ми е глупав проблема...
На бъдещите мами пожелавам здрави и спокойни бебчета и да се пазят!На всички останали весела и безпроблемна седмица!

# 55
  • Мнения: 4 414
здравейте майчета,
ние бяхме на хомеопат и си откарахме 2 часа и 1/2 там в интервю...Стоименова ми се стори много приятна и внимателна...друго за сега не мога да кажа...подробно ни разпита за всякакви работи свързани с Ния...освен това я преслуша и и прегледа ушите и гърлото...това, което ме впечатли беше, че много ме разпитва и за мен  - за бременността, за това как съм се чувствала, как съм реагирала на разни неща...как се чувствам пре хора...направо като при психоаналитик се почувствах Simple Smile само дето не ме анализираха, де...даде ни едни капки да и ги дам 3 пъти през 5 мин. каза, че най-вероятно в началото състтоянието ще се влоши, може и Т да вдигне...аз нали съм блейка и се изморих, съвсем не можах да включа, че ние пътуваме утре за Букурещ и май няма да е много добре да се влошава по това време newsm78 май ще трябва да и звънна и да я питам дали има проблем да и дам лекарството след като се върнем...абе, голяма съм уфцъ, с 2 думи...
отчетох се!

# 56
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, ако забавянето е с ден - два мисля, че няма да има проблеми.
  Браво на лекарката, дето ви е преглеждала. Това е истински преглед при хомеопат. Полудявам от такива "хомеопати", дето преглеждат за 5-10 мин. и предписват Боарон от аптеката...а такива се навъдиха много  Close

...........Аз нито мога да плета, нито да шия, нито да бродирам, нито да пея...

  Аз само пея, предимно вкъщи под душа  Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 2 262
Ех, че ме зарадвахте всичкиииииииииииииииии, дано така е объркано всичко и при мен, искам си момиченце, но пак казвам, ако е момче, много ще си го обичам! Все ми се иска да има и женско около мен, освен майка ми, всички други мъже, баща, брат, мъж, син!
И аз искам среща, че ви забравих муцунките вече, ама с дете ще бъда след празниците, през май! Сега се разправям със социалните, няма да повярвате, не стига че се става трудно личен асистент, сега пък се оказа, че се и махаш трудно от тях! Не мога вече нищо да разбера, трябвало им новия ми договор, божееееееееееееее ще лудна в тази държава!
Наде на мен всеки месец ми пускат кръвна картина и урина, по причина че отивам в болницата и лежа там, т.е. ме хоспитализират! Иначе при друго наблюдение не правят така, и от поликлиниката само в началото ми пуснаха изследвания!

# 58
  • Мнения: 997
Mama Igi, Велин до първите дни на деветият месец беше всъщност Велина. Добре, че не накупих разните там розови камизолки. Бях си харесала и розова количка. Щеше да стане интересно.
Ние сме три сестри и винаги ни е било много весело. Някак се бях настроила за момиченце -  да му връзвам панделки, и разните му там други подобни.  Wink
Нашият татко го изпратиха в отпуск експресно - от събота. И ще се ходим във Враца. Беше планувано да отидем за Великден, а изглежда и Гергьовден ще караме там. ooooh!

# 59
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Хайде, дойде време за яйцата! Преди години боядисвах с часове, яйцата бяха нашарени поне с 3 цвята - то не бяха лаленца, то не бяха заврангулки...Днес се чудя как ще ги боядисам по най-баналния начин newsm78 Ясно е , че голямо цапане ще пада.
 За бъдещите майки - я вижте какво правят в Израел Simple Smile

Израелски учени са направили откритие, което позволява на родителите да разберат дали ще имат момче или момиче още в третата седмица на бременността.
Екипът от Телавивския медицински център, ръководен от д-р Ювал Ярон, е установил, че на 16-ия ден след оплождането на яйцеклетката нивото на един от хормоните значително повишава обичайното си равнище, ако жената очаква момиченце.
Нивото на различни хормони е било проверявано при 347 бременни, от които 184 родили момиченца, а 163 - момченца. При всички случаи момиченцата в майчината утроба предизвиквали повишаване на нивото на хормона.
Според д-р Ярон точното определяне на пола обаче ще е възможно, ако бъдат открити и други показатели, свидетелстващи за половите различия в съвсем началния стадий на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт