пари за лекарят ,които те изражда?

  • 1 547
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 457
мами ,помагаите-ходя на консултации при един лекар,но като ми доиде време за раждане ако му се обадя на него  трябва ли да му давам пари,в слу4аи 4е не е на смяна? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 917
мами ,помагаите-ходя на консултации при един лекар,но като ми доиде време за раждане ако му се обадя на него  трябва ли да му давам пари,в слу4аи 4е не е на смяна? newsm78
Не пишеш  за коя болница става въпрос и  дали си говорила с него, а и ако поразтърсиш с търсачката за този лекар може да изскочи нещо, което те интересува. Peace

# 2
  • Мнения: 7 640
мами ,помагаите-ходя на консултации при един лекар,но като ми доиде време за раждане ако му се обадя на него  трябва ли да му давам пари,в слу4аи 4е не е на смяна? newsm78
ти сериозно ли си мислиш, че ако дойде от вкъщи, е редно нищо да не му платиш

# 3
  • Мнения: 3 457
става въпрос за болница в провинцията, а ина4е сериозно мисля 4е не му далжа пари,за6тото доколкото знам здравната каса пла6та за всяко живородено дете 300-350лв.,като се има и предвид ,4е консултациите ми ги воде6е аку6ерка,а не самия лекар и 4е досега нито са ме вклю4вали да ми слу6ат тонове и така нататък,а ми остават до термина 3 дена-какви пари заслужава да му се дават?Никакви  изследвания не са правили на бебето досега,само два пъти на мен стандартните изследвания-кръв , урина и т.н.

# 4
  • Мнения: 8 917
става въпрос за болница в провинцията, а ина4е сериозно мисля 4е не му далжа пари,за6тото доколкото знам здравната каса пла6та за всяко живородено дете 300-350лв.,като се има и предвид ,4е консултациите ми ги воде6е аку6ерка,а не самия лекар и 4е досега нито са ме вклю4вали да ми слу6ат тонове и така нататък,а ми остават до термина 3 дена-какви пари заслужава да му се дават?Никакви  изследвания не са правили на бебето досега,само два пъти на мен стандартните изследвания-кръв , урина и т.н.

След като изглежда на незаинтересован защо искаш да е той? Защо не поговориш с различни лекари и евентуално да си избереш? Peace

# 5
  • Мнения: 7 640
ами тогава защо ще му се обаждаш, при положение, че не си особено доволна, като гледам.
Щом човекът ще дойде без да е на работа, според мен е редно да му се плати.
Иначе си раждай по ЗК, при дежурните на смяна, не е особено различно.
А парите от клиничната пътека, не ги вземе водещият раждането, а лечебното заведение, лекарите са на заплата

# 6
  • Мнения: 7 474
ами тогава защо ще му се обаждаш, при положение, че не си особено доволна, като гледам.
Щом човекът ще дойде без да е на работа, според мен е редно да му се плати.
Иначе си раждай по ЗК, при дежурните на смяна, не е особено различно.
А парите от клиничната пътека, не ги вземе водещият раждането, а лечебното заведение, лекарите са на заплата

 Peace

# 7
  • Мнения: 356
Здравната каса наистина плаща всичко, но ако си извикаш този лекар ще се наложи да му платиш.Иначе ще те изроди този който е на смяна.Според мен ще си по-спокойна ако те изражда някой , който знае как е протекла цялата ти брененност.И още повече - ще то обърне по голямо внимание.Аз лично си платих и не съжалявам.Впрочем щом си от Ловеч, защо не дойдеш да родиш в Плевен?Родилното е най-доброто в северна България.Има много добри специалисти, а базата е невероятна.Всяка стая е със самостоятелен санитарен възел.Баните са много хубави, душа е със слушалка, прозорците са с PVC дограма и стаите не са претъпкани - по 3-4 жени в стая.
Спокойна бременност и леко раждане newsm10

# 8
  • Торонто
  • Мнения: 837
Наистина ако не си много доволна просто отиди да родиш при който е на смяна. Но ако извикаш някого, който си е в къщи и изискаш да присъства на рацдането ти това си е нагажимент за него и се заплаща.

# 9
  • Мнения: 7 186
Ако родиш без ангажимент при екипа, който е дежурен няма да плащаш. Но ако си решила да ангажираш определен лекар тогава вече трябва да се уговориш с него по тези въпроси и си е редно да му платиш нещо. Но ако не си доволна от сегашния си гинеколог не виждам смисъл да го ангажираш. Ако ще плащаш- поне да има за какво. Peace

# 10
  • Мнения: 3 457
ами по-принцип лекарят при когото ходя е от наи-добрите в лове4,а не ми се идва в плевен ,защото ако се наложи да обикалям по градовете по-добре да родя във военна болница в софия-така и така имам привилегии там.Знам за плевен ,но не ми се разкарва без да се е наложило,защото аз живея над болницата в лове4 и ми е доста по удобно.А ти( mimeto80)-за коя болница ми говори6 за всеки слу4аи Simple Smile?

# 11
  • Мнения: 7 640
ами по-принцип лекарят при когото ходя е от наи-добрите в лове4,а не ми се идва в плевен ,защото ако се наложи да обикалям по градовете по-добре да родя във военна болница в софия-така и така имам привилегии там.Знам за плевен ,но не ми се разкарва без да се е наложило,защото аз живея над болницата в лове4 и ми е доста по удобно.А ти( mimeto80)-за коя болница ми говори6 за всеки слу4аи Simple Smile?
там няма родилно

# 12
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз пък раждах с уговорка и не съм плащала на лекари.Останах много доволна от отношението на персонала и накрая не ми взеха пари.Идва и другия момент,че дори и да си с уговорка,дори и да извикаш лекаря от тях ако не останеш доволна от отношението му не виждам смисъл да си даваш парите.

# 13
  • Мнения: 2 476
Абе аз да питам друго.Като го извикаш определения лекар че раждаш, той през цялото време ли ще седи, та аз може да раждам 12 часа дето се вика,той няма ли да му писне да ме чака??? newsm78 Много тъп въпрос сигурно ама не знам !А ако си е секцио разбирам, че който си извикаш си те реже,но за нормално раждане как става или вече като видиш главичката и се обаждаш идвайййййййййййййй!    А???

# 14
  • Мнения: 7 640
Абе аз да питам друго.Като го извикаш определения лекар че раждаш, той през цялото време ли ще седи, та аз може да раждам 12 часа дето се вика,той няма ли да му писне да ме чака??? newsm78 Много тъп въпрос сигурно ама не знам !А ако си е секцио разбирам, че който си извикаш си те реже,но за нормално раждане как става или вече като видиш главичката и се обаждаш идвайййййййййййййй!    А???
такива раждания по 12 часа са рядкост вече Wink.
Иначе, ако си е на място, разбира се, че ще стои колкото е нужно.

Общи условия

Активация на акаунт