Как да позная оригиналните слънчеви очила?

  • 14 833
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 028
Оказа се,че в оптики в нашия град се продават най-обикновени китайски очила като тези на сергиите,само че на цена 10 и нагоре пъти по-висока от уличната,за които продавачите се опитват да ме убедят,че са истински.Вчера ходих до Габрово,там пък в един магазин зад заключена витрина изложили очила и продавачката ми вади едни уж намалени,уж "Полис",ама за 50 лв.,а сега де като е скъпо,що са скъпи,тез пък съмнително ефтини,е не ги взех де.В 2 оптики в нашия град попитах за някакви сертификати или нещо,което да ми гарантира,че давам  една камара пари за нещо наистина качествено,а не поредния ментак.Отговаря ми се,че те си били вносители и нямат такива работи,демек взимай на юнашко доверие.

# 1
  • Мнения: 45
Очилата с качествено UV покритие не променят цвета на пейзажа наоколо. Т.е. ако са зелени стъклата и погледнеш бяла стена - няма да я видиш зелена, а ще си остане бяла. Само нюансът на бялото може да е малко по-тъмен.
Иначе ако питаш как да познаеш дали са маркови - това вече е по-труден въпрос. Но според мен - щом са вносители, трябва да имат документи.

# 2
  • Мнения: 5 647
щом са вносители, трябва да имат документи.

И да имат такива, едва ли ще ги изтипосат на щанда. Трудна работа е да различиш оригинала от ментето, дори и в скъп магазин.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз мога да ти кажа как да разпознаеш поляризиращите ако ти предлагат такива. Погледни си през тях мобилния след което ги завърти настрани и пак погледни. Погледнат настрани екрана на мобилния НЕ трябва да се вижда.  Т.е всичко написано по него не се вижда (изразих се неправилно). Повечето полароидки са такива.

# 4
  • София
  • Мнения: 331
Специално Полароид във фирмените се магазини и магазини, които са им дистрибутори имат едни тестове на огледалата в самите помещения, това е фирмения знак на Полароид, която с просто око не се вижда, а само като сложиш очилата, както и един тест с който се вижда, че очилата имат и анти-рефлексно покритие.

# 5
  • Мнения: 1 063
И аз  имам едно въпросче, а от къде да си купя маркови слънчеви очила и моля, дайте някакви ориентировъчни цени? Вчера видях два почти едно до друго магазина на бул. Витоша? Кой от къде купува? И доколко пък те са оригинални? Помагайте!

# 6
  • Мнения: 5 103
Мойте очила са от Витошка, оригиналните очила са на  колекции, и в кътията има сертификат поне мойте са такива.

# 7
  • Мнения: 240
И мойте са от витошка но нямаха в кутийката сертификат Sad
иначе ориентировъчна цена----от 200 нагоре!

# 8
  • Мнения: 2 047
  Имай предвид, че старите модели на Полароид започват от 70 лв наоре, което значи, че на полис са още по-скъпи.
Това дали имат поларизация очилата не може да е винаги критерии, защото всяка фирма произвежда и обикновени неполаризирани плаки, които обаче пак си имат защита. Защитата от УВ лъчите и поларизацията нямат нищо общо, едното може и без другото. Напр. повечето модели на Гучи нямат поларизация, но това не ги прави неоригинални.

 Оригинални очила може да има в оптиките, обикновено вървят със сертиикат, а на самата рамка на очилата пише фирмата - дословно (не Polarize напр.) от вътрешната страна на рамката. Очилата имат на себе си етикет, на който някой фирми си имат отличителен знак или цвят за колекцията си от различна година. Друго, което пише на този етикет е, че са произведени в Европ. съюз, което е донякъде успокоение, че са спазени изискванита за стандарт - тоест защита над 80% (ако добре си спомням).

  И на последно място - винаги може да се фалшифицират тези неща, но си има едни уреди ( в по-големите оптики) които веднага могат да ти направят тест на очилата за защита от УВ.
Това е най-сигурният начин, затова и от такава оптика или специализиран магазин би трябвало да направиш покупката.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Здравей!Във Велико Търново маркови очила има в ОПТИК МАТ в бившия магазин АДЕЛ на главната и в оптика ЦВЕТА за тези три места гарантирам.Дано да съм ти била полезна.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 819
 Rolling Eyes моите са от миналата година купени от Метро за 90 лв с поляризация и съм доволна Sunglasses

# 11
  • София
  • Мнения: 5 821
А какво означава поляризация?

# 12
  • Мнения: 2 534
Такива ментета съм виждала , че просто няма разлика с оригинала , освен различната калъфка

Общи условия

Активация на акаунт