Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 апр. 2006, 13:20 ч.

захранването-време ли е ?

• 721
  • 17
  •   1
Отговори
Значи имам един въпрос.
Като се пише да почва захранването 6-ия месец.Какво се има впредвид навършен пети и започващ 6.Или навършен 6-ти?
Чудя се малкия дали е готов.Днес баща му като е ял банан,той чак е треперил и скимтял.И той му е дал да лизне,и не е искал да спира.
Аз като пия сок,винаги посяга към чашата-но незная заради сока или заради чешането на зъбките му.
Другото е че все още не може да стои стабилен сам... newsm78
Какъв друг признак.... Thinking

# 1
При нас беше като започна 6-я, но не мисля, че е от огромно значение Peace

# 2
  • София
Има се предвид 6 навършени, но това все пак са ориентировъчни срокове.Щом така трепери детенцето - дайте му да си опита.Но буквално да  опита, защото ако има повишена чувствителност към хистамин, бананът не е най-доброто решение за захранване.Освен това запича.

# 3
  • Стара Загора
Какъв друг признак.... Thinking

-  Контрол на главата. За да яде твърди храни бебето ви трябва да може да държи главата си в стабилна, изправена позиция.
-  Загуба на „рефлекса на избутване”.  За да задържи храната в устата си и да я преглътне, бебето ви трябва да спре да избутва навън храната с езика си.
-  Добра седяща поза. Дори и да не е готово за висок стол, бебето трябва да може да стои седнало за да преглъща по-добре.
-  Дъвчащи движения. Устата и езика на вашето бебе се развиват в синхрон с храносмилателната му система. За да започне да яде твърди храни, то трябва да може да предвижва храната до задната част на устата си и да я поглъща. Колкото по-ефективно преглъща, толкова по-малко храна ще изплюва нявън.
-  Значително наддаване на тегло. Повечето бебета са готови за твърди храни, когато удвоят теглото си (или тежат около 7 кг) и са на не по-малко от 4 месеца.
-  Нарастващ апетит. Изглежда гладно след осем до десет хранения дневно с кърма или адаптирано мляко.
-  Любопитство към вашата храна. Бебето ви може да започне да наднича в чинията ви или да посяга към вилицата, когато я доближавате към устата си.

Има се предвид 6 навършени месеца, но това е само ориентировъчано, както е казала и Белинда. Всяко дете е различно, затова не можем всички да ги захранваме по една схема. Ти си човекът, който трябва да прецени дали детето е готово.

# 4
Белинда,естествено че няма да почна с банан.
Мисля да е оризова каша...Бях чела че има на хип без мляко и захар за след 4 месец,но два хипермаркета обиколих и не намерих.Имаше единствено на нестле след 6сти.
Ми аз бях решила да захранвам най рано 5,5 месец.
Малкия яде 5/6 пъти на ден през 3 часа 3  и половина.
Днес яде на 2...
 Jade ,държи си главичката мн отдавна стабилно,удвоил си е теглото,и зъби май му растът,към храната не съм забелязала да изпитва любопитство...
Ще пробвам евентуално,ако я иизбутва ще прекратя.
Макар всички майки са ми казвали че първите седмици бебетата плюели(друг е въпроса дали е редно Wink,и кога са започнали)
Благодаря ви момичета...

# 5
започнах сокчета от 3тия м. и от 4тия - плодови пюренца, че не акаше редовно, иначе щях да изчакам още месец. А и мисля на детенце му се ядяха новите неща - така се радваше и лапаше и чака с отворена устичка, да ти се разтопи сърцето. Тези дни става на 7м, още много неща не съм въвела и тепърва започваме зърнените култури. Още много нови неща ни чакат. Давам всичко смляно, да няма бучки, защото се дави с тях. Далееече сме от твърдите храни.

# 6
  • София
Белинда,естествено че няма да почна с банан.
Да бе, ясно, ама аз наистина имах предвид, че ако си опита мъъъничко от банана нищо няма да му стане на юначето Simple Smile
А това за плюенето не е вярно.Ако детето е готово и си има апетит - нищичко не остава извън устата WinkМоят син се научи да плюе чак на година и половина, но за сметка на това пък го прави просто перфектно Close

# 7
  • Gabrowo->Sofia
isaikova , Jade  е посочила един признак -  Загуба на „рефлекса на избутване” - това май няма как да се разбере без да се пробва.
Освен това не всички бебета плюят първите седмици, аз започнах да давам пюре преди две седмици (това значи 4м и седмица приблизително) и Иван не е избутвал нито плюл храната. С това разбира се не се опитвам да те мотивирам за по-ранно захранване, още повече, че знам какъв защитник на изключителното кърмене си  Grinning просто споделям

# 8
Мисля че спокойно моцеш да го захраниш вече,аз захраних с оризова каша на Нестле без млечна,много е хубава и той много я харесва и до сега му е любимата каша,в началото слагах и малко 4-5 лъжички кърма да му е познат вкуса
успех

# 9
В Книга за кърменето бях чела, че може да се започне с банан и аз лично давах (знам, че има и противници, но на моето дете му харесваше и не правеше реакции). В началото даже почти само това искаше освен кърмата - на кашите не беше фен. При повечко банан обаче се запичаше.

# 10
е,пробвах.
Дадох му днес лъжичка и половина оризова на хип с кърма.Изяде си я ,преглътна си я пича. да е паднала една капка.
И сега да захранвам ли?

# 11
Като гледам детето си е готово за захранване. Мога да ви пожелая само успех  Hugи не бързай. Захранвай бавничко и постепенно, на седмица по една нова храна най-много. Подходящи за началото освен оризовата каша са каша от елда, пюре от картоф, морков, тиква, ябълка, круша. Не бързай да въвеждаш повече от едно хранене с твърда храна дневно, през останалото време кърми.

# 12
и аз щях да пробвам с оризова каша,но педито каза в никакъв случай,защото е пълничък(5 месеца,8100гр.),а кашата напомпва бебоците.И аз започвам от утре със сокче и после пюренце.

# 13
  • София
и аз щях да пробвам с оризова каша,но педито каза в никакъв случай,защото е пълничък(5 месеца,8100гр.),а кашата напомпва бебоците.И аз започвам от утре със сокче и после пюренце.
Напомпват инстантните каши с млекце и захарчица WinkДомашната пълнозърнеста каша напомпва само с витамини Sunglasses

# 14
  • До хладилника, който обичам
е,пробвах.
Дадох му днес лъжичка и половина оризова на хип с кърма. Изяде си я, преглътна си я пича. Да е паднала една капка.
И сега да захранвам ли?
Ти дефакто си започнала Grinning
Захранвай, щом преценяш, че детето е готово - все пак ти знаеш най-добре, всякакви срокове и признаци са ориентировъчни и за помощ на майката. Продължавай с бавни и славни темпове, останалото го знаеш - твърдата храна е за опитване и въвеждане на нови вкусове, не за наяждане... да не се чудиш (съвсем примерно) ако не изяжда по 200 грама каша Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт