Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

сред цветята

Опоzнахте ли страната, в която сте? Пътувате ли иz нея, посещавате ли и други места, градове, zабележителности, с цел да опоzнаете държавата, в която сте иzбрали да живеете?
Цитирай

Montreal

Цитат на: rosa
Опоzнахте ли страната, в която сте? Пътувате ли иz нея, посещавате ли и други места, градове, zабележителности, с цел да опоzнаете държавата, в която сте иzбрали да живеете?

Da sas goliamo ydovolstvie no shte mi triabva dosta vreme canada e dosta goliama po plosht:))
Цитирай
От тук от там. Ама има още бая за обикаляне. В общи линии през лятото и пролетта основно почти всяка събота и неделя сме на някое походче в нова местност. Дано и за напред продължаваме така. Мнооооооооого ми херасва Wink  Very Happy
ПП:Еле пък дистилъритата Wink  Laughing
Цитирай

ние пътуваме всекяка събота и неделя.
Доста сме видели от Ирландия, но естествено има много още.
И на двамата пътуването ни е страст, понякога даже хващаме самолета и заминаваме някъде из Европа.
Цитирай

Turku, Finland

Не съм... Още не съм била там горе дето слънцето грее денонощно през лятото, а зиме северното сияние сияе... Лапландия де. Ама някой ден, живот и здравя може и до там да стигна.
Цитирай

UK, Derby

И ние съшто патуваме доста.Имахме и един уикенд в Дъблин от тогава обожавам GINNESS.Имаме оште какво да видим и от Англиа,но основното сме го вияли.
Цитирай

МНОГО ОБИ4АМ ДА ОБИКАЛЯМ,ДА ВИДИМ СЕГА ДАЛИ ЩЕ МИ ОСТАВА ВРЕМЕ. Страната е голяма и съм била на много места ,но и на много не съм.

МОФ, и аз много искам да го видя това северно сияние....ахххх

и до Германия искам да отида и до Париж...абе няма да ги изброявам¬навсякъде искам да отида, за сега да опозная Испания. Very Happy ..4е и острови много има... Rolling Eyes
Цитирай

Ottawa, Canada

Както е казала Marianne, малко е трудно да се обиколи Канада за кратко време, особено с малко дете, особено като се пътува много на други места, но моето семейство познава отлично районите, в които сме живяли - Тороно (това си е печатна грешка, но я оставям, защото в Канада точно така го произнасят - нашите английски роднини много се впечатляват от "Тороно" Very Happy  Very Happy  Very Happy ), Отава и Монреал. Ние с Изабела ходим непрекъснато по горички, по гости, по музеи, по паркове, изобщо навсякъде, където има "fun". Тя май е била в повече музеи от средно статистическия канадец Laughing  Laughing. Нашето семейство пътува много - нищо не ни пречи да отидем до Монреал на обяд с приятели да речем и да си се приберем вечерта. Освен това сме пообиколили и света, но ние сме от категорията на "гериатричните родители", т.е. оженихме се и се "обвързахме със семейни задължения" така да се каже малко по-късно и затова сме имали възможност да ходим и да се впечатляваме.  Wink
Лаура
Цитирай

UK, Derby

Цитат на: Biju1
anjii другия път свиркай и идвайте на гости като пътувате към Дъблин.

Ние мислихме да идваме за рождениа ми ден но не стана.Мъжът ми на половина ирландец по башта и имаме доста роднини там.Ако доидем до година ште ти пиша обезателно,да си напражим една срешта.Забравих да те питам ти от каде си от Балгариа.Аз сам от Добрич
Цитирай

UK, Derby

[ччuote="miravmbd"]
Цитат на: aniji
.Имаме оште какво да видим и от Англиа,но основното сме го вияли.

Ани,не се заяждам.Не ме разбирай погрешно,но кое е основнто на Аглия?Накара ме да се замисля
Просто ми стана интересно,кое имаш в предвид.
Кое е основното на една страна да се види-по- големите градове или по- историческите места, или пък по-туристическите места?
 Embarassed[/quote]
 Very Happy  Very Happy За мен е важно да видя историческите места обожавам да посешавам заматси, магазините не ме интересуват много.Тази година бяхме в Куба и не се спряхме за една минута просто и двамата сме запалени да посетим колкото се може повече исторически места.С една дума по - историческите места за мен са по важни от по-туристическите.Мога да ти препорачам за пример Йорк  там е просто супер.Имат центар на викингите с автентична миризма от онова време незабравимо е, Warwick Castle, Stratford upon Avon,това са само една час от местата кадето сме били. Very Happy  Very Happy
Цитирай

Видин; Италия

ОЩе има какво да видиме тука. Основно разходките , които правиме са все в Рим, 4е ни е удобно на 40. мин. пьт с кола. Преди две години много ходехме на едно езеро, кьдето е лятната резиденция на папата.  Но откакто сьм мама изобЩо не правя такива мероприятия Wink , като малкия 4овек стане голям Ще наваксаме. А и наШия татко не е много по обикалянето , пеШа, де, ина4е с кола оби4а. Пьк и за известно време работеШе в Рим и тогава не можех и да го накарам, толкоз му беШе втрьснало от пьтния трафик.
Цитирай

UK, Derby

Йорк си ми остава в сърцето,относно Стратфорт е северно от Мидландс това е родното място на Шекспир.Ние за един ден ги навестихме и двете (Warwick Castle и Stratford upon Avon).Сега ми се иска да отида до BLACKPOOL,ако улуча и времето да е хубаво ще е страхотно,но за това май ще почакам до другото лято. Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

София - България

Ами ние пътуваме по4ти всеки викенд(хоби ни е Very Happy ),4е и Белгия,но все още има какво да се види и нау4и Very Happy
Цитирай

Monaco di Baviera

Има още доста какво да гледаме и тук. Особено на север. Много искам да отидем до Любек. Бавария съм я опознала достатъчно добре. Има много красиви местности и градчета където винаги мога да ходя.
Градовете фаворити са ми Хамбург, Дрезден и Дюселдорф.
 Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

UK

Доста места съм видяла, но има и още много където не съм била. Колкото и да са мали тези британски острови (в сравнение с други места имам предвид) толкова и много има за гледане.
Любими места - Bath ми е любмия град, някой ден с мъжът ми си мислим че бихме искали да отидем да живеем там. Част от неговите роднини живеят наблизо в Sommerset, и аз също много обичам тази част от страната. Обичам и Cornwall, Dorset i Devon, има толкова много невероятни плажове (само и времето да беше малко по-надеждно и топличко, сигурно щяхме да ходим по-често.) Едно от любимите ни градчета на морето е Lyme Regis, а един от любимите плажове в Dorset е Studland.
На север сме ходили по-рядко, и ми се иска да отидем да видим повече места там. Но тъй като и на други места обичаме да ходим, извън брит. острови, то в крайна смтека не остава време за всичко.
По едно време се бяхме много запалили по ходене по баири, даже с колеги от работата участвахме в т. нар. Three Peaks Challenge - за 24 часа (е ние за 27 Embarassed , ама беше вече септември месец и се стъмваше рано) покорихме трите най-високи върха в кралството - като се започне от Бен Невис в Шотландия, после Ска Фел Пайк в Англия (Лейк Дистрикт) и накрая Сноудън в Уейлс. Е попътувахме и видяхме доста планини покрай това мероприятие, но на мен много ми се ходи за по-подробна обиколка из Шотландия. Иначе в Уейлс сме ходили доста, особено когато тренирахме за върхопокоряването.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора