Нощно будене

  • 2 660
  • 48
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!
Имам вапроск кам вас: Какжо правите като бебетата ви се будят нощем?
Аз имам голям проблем с втората ми дащеря Сара.Докато беше савсем малка спеше добре,с едно събуждане към 2 за храна.От краяа на 2-рия месец отпадна и нощното кърмене,спеше до 6 сутринта.Проблемите започнаха към петия месец и сега вече полпжението е нетърпимо.Няма нощ в която да не стана поне 2 пъти.После кам 6-7 пак ставам за да я накармя и тя е кокуряк към  9-9:30.През деня сащо не спи дълго 30-45 мин наобяд и към 4-5.Вечер заспива след 10 а много често и към 12.Вече изнемогвам.Работя и ми се иска и малко лична свобода през вечерта и поне 6 часа необезпокояван сън..... Cry
Мислех си че е от растящтите зъби,но положението не се подобрява Сара е вече на 10 месеца и има 6 зъба.През деня е много активна и палава.Непрекаснато играят с Майя (сестра и) която ще направи 4.Така и каката си ляга късно след 11 и няма да ви казвам,че за мама и тати няма никакво свободно време. ooooh!
Помогнете моля !  wflag

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 03:01 от Tatti

# 1
  • Мнения: 3 367
охххххххххххх..аз акъл не мога да дам защото сме на същото дередже..но какво правим-ми даваме му да яде(подпираме бутилката на одеяло и си яде сам) и го оставяме да си дудне докато не запо1не истерично да крещи..бих го оставила да се подере но са в съседни стаи и ме е шубе да не събуди сестра си..днес ще дам каша че уж гладен бил,да видим..не му говоря,не се глезим,нишо интересно не правим изобщо нощем барем заспи от скука..

аз спазвам железен режим и с 2та-лягат си в 8 безкомпромисно,спят следобед 2-4,имаме си табиет преди заспиване и Ния спи непробудно от 8 до 7..в книгите пише=повтаряемост на нещата преди сън,никакви буини активности след 7,лягане и ставане по едно и също време дори ако трябва да е будиш насила няколко дни..

късмет и дано имате повече СЪННИ нощи:)
Анна

# 2
  • Мнения: 2 959
Миличка, то нощното будене е доста нащумял проблем сега. И Дана ми се буди нощно време по няколко пъти. Аз за себе си съм решила този проблем, тъй като аз спя с нея и когато се размрънка, я накърмям и тя ми обръща гръбче и си заспива, така че аз не го приемам като голям проблем. Според мен, това е етап и ще се надживее с течение на времето. Успех и повече търпение ти желая! Децата така бързо растат, но ти всъщност имаш опита с Майа. Hug

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
Пробвала ли си да я будиш сутрин по-рано? Аз я слагам да спи в 19:30-20:00, сутрин става 6:30- 7:00, ама поне вечер имам малко спокойствие. През деня спи 2 пъти, обикновено по половин час. Избягвам да я слагам да спи след 3 следобед, защото после вечерта не иска да ляга. Иначе за зъби четох, че давали хомеопатия- Камомила, но при нас този вариант отпадна, защото почти не пие вода.

# 4
  • Мнения: 2 959
Komodeno , нали още кърмиш Сара? Ако е така защо не провериш в Кърмаческият Форум? Там доста често обсъждаме проблема за нощното будене! Hug

# 5
Да все още кърмя Сара и тя не се буди от глад.Пробвала сам и с каша преди последното кармене за да съм сигурна че не е гладна,но разлика нямаше.Като се сабуди през нощта съм я оставяла и да плаче както пише в книгите но номера работи за кратко и след няколко дни вместо да заспи като се умори тя започва да крещи,хлипа и на мен ми домачнява и я взимам на ръце.Много често нощта заваршва като я взема в моето легло,но така каката ще ревнува,защото и нея я мъчим да си спи в кревата а не да ни навестява през нощта когато се събуди.А като оставя Сара да си поплаче ще събуди и Майя.
Тя така или иначе не спи много ако трябва да я вдигна в 7 това значи че аз ще сам съвсем мъртва до 8 когато на мен ми свършва работнорто време,а след това ме чака приготвяне на вечеря.Предпочитам ако може да спи поне до 8 и 30 след кърменето в 6-7.
За съжеление не иска много неща от шишето.Сокове не пие,вода не винаги само след пюрето или кашата та незнам как да и дам тази Лайка.
Вечер се опитвам да я слагам кам 10-10 и 30 да спи ,но не винаги успявам,но тя се буди кам 12 и така се продължава на 2 часа до сутринта.Не и говоря,не светвам никакви лампи,всичко е вазможно най-тихо и спокоино,но не става.......
Майя ляга след 11 та и по касно,срамота!Но тук май вината си е наша,иначе детето си спи непробудно до 9.Тя и като беше бебе спеше,но креватчето и беше в наща стая и ако усетя че се разбужда протягах ръка да я докосна и заспиваше,а сега са със Сара в една стая.
Четох разни неща из книгите ама нищо не работи в нейния случай.

# 6
  • Мнения: 2 959
Komodeno, вземи си Саричка при теб, след като така се успокоява детенце. За ревността на Майа не се притеснявай, тя е голяма и може да разбере като й обясниш. Peace
......Като се сабуди през нощта съм я оставяла и да плаче както пише в книгите но номера работи за кратко и след няколко дни вместо да заспи като се умори тя започва да крещи...
Не при всички минава номера с оставянето да реве. Или всъщност минава, но трябва да се въоръжиш с яко търпение, защото при някои бебета са необходими 2-3седмици да приемат новият режим. Но аз също съм от майките, които не издържат ревящо бебе. Hug

И все пак моят съвет е: Пусни си публикация и в Кърмаческият Форум, там има доста майки които успяха да преодолеят нощното будене и могат да ти дадат съвет! Peace

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 19:11 от Kalida

# 7
  • Мнения: 3 367
очевидни няма универсална рецепта..аз съм ЗА спането на децата отделно от родителите,и като кърмех ставах,? на философия де..и съм против взимането в леглото на родителите,има маса литература по въпроса..лягане след 9 за деца под 7 години според мен не е редно,но както казах много акъл давам и пак ставаме по минимум 4/нощ сус Стефан..аз му намерих цаката като си лягам рано,ма мноооооого рано,в 9 и 30 -10 и ми се събиурат 8 часа въпреки ставанките..с татко им си общуваме по телефон и маил:) а готвя само уикенд за цяла седмица..
леко вам,
Анна

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 334
за лайката знам, че след определена възраст може направо зрънцата да се дават, но не помня след колко месеца точно. Ивана не ги иска и така.

# 9
  • Мнения: 1 072
Ние ги отучихме с реване. Само не скачайте всички, моля ви. Всеки си знае за себе си, майката пита как сме се справили.
С първото се траеше, с второто не приличах на себе си, а беше вече на 1 годинка. Подведена от форума и напъствията "Взимай си го, то иска мама, бла бла", започвайки с будене по 1-2 пъти на 6 месеца стигнахме на през 2 часа на 1 годинка и рев докато не получи мама и нищо друго. Не се траеше. В консултацията ми казаха да си взема болнични, защото се притесняват за мен. Той и без това ревеше през 2 часа, само дето и не се отучваше по никакъв начин.
Е, рева 2 седмици, сега спи от 20 до 6.30. За други майки това е нормално положение, и децата им спят така от 3-ия месец, аз съм супер щастлива и за мен това е огромно постижение.
Успех, и мисли и за себе си. Аз лично не вярвам, че малко рев на тая възраст може да се отрази на психиката на детето, докато на твоята и на отношението ти към другото дете ако си изнервена уморена - да.

# 10
  • Мнения: 649
и ние се борим с това чудовище- съня  Twisted Evil имаме вече изграден ритуал, който помага за заспиването, но не и за сънят.... ето нашият ритуал: душ или баня ,20.00 вечеря (каша), после се гушкаме и си четем приказки до 20.30 и после имаме един пеещ часовник и заспива почти веднага в неговото легло, не на ръка. Дотук добре....ама няма нощ, в която да не сме станали поне 1,2,3,4,5,6.... пъти   newsm61 обаче не го вадя от леглото като се събуди, не святкам лампа, само го милвам по главичката, слагам го в по- подходяща поза, че много се върти, давам му бибата, не му говоря... така си заспива отново. обаче все още се храним нощем- към 4.00- 5.00 часа, после спи до 8.30-9.00.

много писания, дали ти помогнах не знам....   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 367
Ние ги отучихме с реване.
Сара,
хич няма да скоча ами акъл ще искам-не се ли будиха взаимно като реве единия а дургия спи..аз само затуи не съм го оставила да повика малечко,в отделни стаи са,но тук се строи от картон и се чува ужасно..а 2 крещящи деца няма да преживея..
мерси предварително,
Анна

# 12
  • Мнения: 1 526
Да не ви притесня момичета, но моят красавец и до ден днешен ми се буди поне по веднъж! А като бебе се будеше всеки 2 часа- пробвала съм какво ли не, но нищо не помагаше- само като го взимах да спи при нас в спалнята и така до 2та год. После като че поразредихме пробужданията, при нас беше въпрос на време. Стискам палци при вас нещата да се оправят по- бързо!

# 13
  • Мнения: 2 959
...Само не скачайте всички.....
SaraJK, мила, защо така? Тук никои с/у никои нескача и не осъжда, просто споделяме преживян опит. Peace Всеки сам взима за себе си решение. Peace

....беше въпрос на време...
И аз мисля така. Въпрос на време, търпение и малко нерви от страна на мама. Hug

# 14
  • Мнения: 1 283
олее,кога съм я пуснала тази тема,не знам! ooooh! Съвет не мога да дам за сега,който има идеи да ги сподели! Peace

Общи условия

Активация на акаунт