Какво ви изписват за гнойна ангина?

  • 61 049
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
На нас досега винаги са ни изписвали Оспен или Оспамох, а сега ни изписаха Клацид и ми стана много чудно. На някой да са му изписвали Клацид за ангината?

# 1
  • Мнения: 1 187
До колкото знам за гнойна ангина най-подходящи са пеницилиновите антибиотици. На нас са ни изписвали само Оспен. Бързо да оздравявате!  Hug

# 2
  • Мнения: 3 042
На дъщеря ми изписваха обикновенно Оспексин при гнойна ангина.

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
клацида е малко по силен антибиотик, може би са ви го изписали, защото има повече налепи, не знам ,но и на нас винаги за гнойна са ни исписвали пеницилинови АБ,но от 2 год да чукна на дърво не сме боледували а преди какво ли не сме прекарали и пили че май и аптека можех да отворя, сещам се че клацид сме пили но точно за какво ooooh!бързо оздравяване и пожелавам на всички да има по малко теми точно тук.

# 4
  • Мнения: 262
благодаря за ифото, дано само да не се окаже че този АБ не е бил подходящ и да се наложи да пием друг, че малко се усъмних тоя път, но дано да бъркам и аз пожелавам да има по-малко теми тук че "аман" от болести вече

# 5
  • Мнения: 14 654
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.

# 6
  • Мнения: 262
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.


ами какво даваш тогава как се лекувате защото ние сме и с 38 Т а и много го боли гарлото

# 7
  • Мнения: 295
Клацида са ни го изписвали за пневмония .За ангина дурацеф  оспамокс.На нас ни правят антибиограма и каквото покаже там .Най добре и на вас да направят тя става за три дни .

# 8
  • Мнения: 1 111
  Гнойната ангина без антибиотик е малко трудно да се излекува, на мен ми изписваха Оспексин, не знам защо , но бил за предпочитане пред Оспамокса, а колкото до Клацида, то сега е модерно да се изписват скъпи лекарства.../всъщност не знам колко струва точно/
  На мен Оспексина ми го изписаха с безплатна рецепта/така било за децата до 3 г. май/

# 9
  • Мнения: 262
ооо супер вие при кой лекар сте

# 10
  • София
  • Мнения: 98
За гнойна ангина ни изписват Аугментин или Зинат. Оспамокс-ът и Оспексин-ът се смятат за не чак толкова добре пречистени. Първите два естествено са по-скъпи и не ги изписват с безплатна рецепта. Клацид-ът по принцип го дават за плевмония, но и той е широспектърен. Скорошно оздравяване.

# 11
  • Мнения: 71
За гнойна ангина са ни изписвали само Аугментин, Клацида ни го изписаха когато бяхме с пневмония, а Зината когато имахме бронхит. Клацида е доста силен АБ, но Аугментина доколкото знам се приема с разлика не по-малко от три месеца от предишния прием.
Скорошно оздравяване!!!
 Whistling

# 12
  • Мнения: 14 654
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.


ами какво даваш тогава как се лекувате защото ние сме и с 38 Т а и много го боли гарлото
ако не кашля ,освен високата Т и много възпаленото гърло,не му давам никакво лекарство,обикновено за 24 часа Т спада , ако е под 39 не му давам понижаващи лекарства.повече течности , хубаво завиване и гърлото минава за два - три дни.ако започне да кашля-тогава вече може и лекарства

# 13
  • Мнения: 1 942
за гнойна ангина ни изписват оспамокс или оспексин,но не ги купувам.


ами какво даваш тогава как се лекувате защото ние сме и с 38 Т а и много го боли гарлото
ако не кашля ,освен високата Т и много възпаленото гърло,не му давам никакво лекарство,обикновено за 24 часа Т спада , ако е под 39 не му давам понижаващи лекарства.повече течности , хубаво завиване и гърлото минава за два - три дни.ако започне да кашля-тогава вече може и лекарства

radeto - вие май не сте карали ангина така както описваш ...  newsm78 Нелекувана ангина поврежда сърцето и други органи.

Боби прави ангина след ангина от миналата зима /до тук 6 пъти/. Ходихме да вземат секрет и да направят антибиограма /така ли се пишеше  newsm78/, но за да се застраховахме отидохме в 2 лаборатории и дадоха 2 различни отговора и препоръки за антибиотик.

# 14
  • Мнения: 1 564
  Гнойната ангина без антибиотик е малко трудно да се излекува, на мен ми изписваха Оспексин, не знам защо , но бил за предпочитане пред Оспамокса, а колкото до Клацида, то сега е модерно да се изписват скъпи лекарства.../всъщност не знам колко струва точно/
  На мен Оспексина ми го изписаха с безплатна рецепта/така било за децата до 3 г. май/
--------------------------------------------------------------------------------------------
И ние така,само че без безплатната рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт