За първи път мама

  • 18 377
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 635
И какво се случва, ако детето иска да се завърти на една страна или, не дай си боже, започне да повръща, а главата му е застопорена в тази дупка на възглавницата?
Бебетата просто нямат нужда от възглавници - главите им са достатъчно големи и в легнало положение гръбнака им е правилно позициониран, ако просто лежат на равна повърхност или леко извити, както са в кошовете за кола. Не си давайте парите за такива излишни, а според мен дори опасни в дадени ситуации, вещи.

Възглавничката е за новородени, които не могат да си въртят главичката. При по-големи които вече могат, тя не възпрепятства извъртането на главичката.
Това е възглавничка- позиционер, която помага за правилното развитие на гръбначния стълб на бебето и костите на главичката без да се налага да го въртиш постоянно на една или друга посока.
Според мнението на СЗО, положението на бебето хоризонтално по гръб е профилактика на синдрома на внезапната смърт. Така че е единствено препоръчвано положение.

Профилактиката на повръщане е леко приповдигнато положение на тялото на бебето в креватчето откъм страната на главичката. Става с подлагане на одеалце или нещо подобно под матрака. Много от кошчетата за най-малките по принцип са си в такова положение и вече си имат подобна възглавничка.

Подобни анатомически извивки като на тази възглавничка има във всички съвременни бебешки приспособления- люлки, шезлонги и др.



И още искам да добавя...Правилното положение на бебето и матрак с анатомични извивки са залог за добър сън и спокойствие на бебето. Не случайно детския кокон, който също е позиционер и е с анатомични вдлъбнатини за главичката и тялото, е толкова популярен и обичан от родителите.



Последна редакция: чт, 04 авг 2016, 02:39 от Pollux

# 31
  • София
  • Мнения: 409
Здравей, за козметиката да ти кажа, аз и за трите използвах бюбхен, важно е всичко което използваш да е от една серия за да знаеш евентуално при някакъв обрив на коя марка се дължи. Аз лично не харесвам олиото и си купувам само лосион, който много по- добре попива и овлажнява.
За помпата имам една елементарна, която за второто дете не съм ползвала за третото веднъж, когато пих едно лекарство. Ако кърмиш детето на поискване реално не ти трябва помпа, имаш си достатъчно кърма и не е необходимо да се изцеждаш за да стимулираш нещо. Кърмила съм до година и три четири месеца. За първото дете в началото се изцеждах, и съхранявах в камерата, но реално почти всичко след това го изхвърлих, защото явно вкуса се променя и детето просто не желаеше тази кърма. разбира се децата са различни.

# 32
  • Мнения: 635
Може да се изцежда и съхранява мляко с цел да се разреждат кашички с него.  Помпата винаги е необходима.

# 33
  • София
  • Мнения: 91
Изключително полезна тема.

Има много мнения за нуждата от помпа, дали да е електрическа или ръчна и какво време и усилия отнема изцеждането. Предполагам трябва да се чете и да се заложи Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 860
По-скоро раждаш, виждаш какво е положението и таткото носи в болницата, там може и да поразпиташ "колежките", да видиш какви ползват - а може и въобще да не се наложи тази инвестиция.

# 35
  • Мнения: 573
Много добър съвет за помпата, за съжаление не го послушах навремето, исках да съм подготвена и сега продавам ръчна помпа на авент от доста време в продавалника, но никой не я иска Grinning Тествах я в болницата, но не пусках нищичко, на ръка успявах да изцеждам по малко, докато тръгне, но общо взето истинската помпа е бебето - колкото по-често тренира да суче, толкова по-лесно ще се регулира кърмата. Към 10-тия ден кърмата ми се регулира, а така и не бях успяла да изцедя нищо с пустата помпа и просто я забравих и така вече 7 месеца и половина. Детето ми е изключително кърмено, даже вода не съм му давала преди 6-тия месец, когато постепенно почнах ЗВБ, така че и пюрета не съм разреждала с кърма. Но до 6-ти месец друго освен кърма не беше близвал, наддаваше повече от добре и сега е 9.500 (голям е, не е дебел) Grinning А помпата си стои неизползвана. Разбира се, на много жени им върши работа, но както в моя случай, може да се окаже напълно излишна.

Но ако планираш да оставяш детето да го храни някои в твое отсъствие или при болест, ако трябва да пиеш антибиотик и други подобни ситуации, е добре да имаш с какво да изцедиш кърма. Ако се стигне до там, винаги можеш да отидеш да си купиш или да пратиш таткото да ти донесе Simple Smile

# 36
  • Мнения: 12
И аз да се включа, поне с това, през което сме минали вкъщи досега.
1. Възглавничка ползвахме, до момента, в който бебка започна да се "завива" с нея. Тя лежа доста време в неонатологията, а там видях, че я бяха сложили върху чаршаф, сгънат на няколко ката. Горе-долу 3-4см. сега вече обмислям да махна дори и чаршафа на легълцето, защото го ползва за да се набира на него. Мен ако питаш, обаче, въобще не ви трябва възглавница - бебчо няма реална нужда от нея.
2. Чувалче също не ви трябва. Първо в момента е топло и второ, ако трябва да завивате бебока и одеалце ще ви свърши работа. Новородените не шават много, много. Чувалчето е по-скоро за малко по-големи бебчета, които вече сграбчват, дърпат и се въртят в леглото.
3. За помпата, аз ползвах ръчна на Авент, но просто тази ми докара таткото в болницата. Аз не бих далатолкова много пари за помпа. Не знам как е с електрическите, но с ръчната направо направих мускули на дясната ръка. Имало е моменти, в които не мога да се изцедя, защото адски ме боли ръката.
4. Козметиката зависи много от бебето, поне аз така мисля. Изръсих се 70лв. за цяла чанта с бебешки продукти на Мустела, а за моето бебе беше все тая  Simple Smile Когато свърши крема против подсичане на Мустела, ползвах този на Бочко - според мен и дъщеря ми няма никаква разлика, освен в цената, разбира се. Като родители за пръв път, в началото я мажехме с нещо постоянно, а според мен няма нужда. Сега тя е на 5 месеца и ползваме Мустелският дермопочистващ гел за коса и тяло (просто е голяма опаковка и още не е свършил), крем против подсичане Бочко - мажем я само след като се изака и никога не се е подсичала, но не знам как е при другите бебета и лосион за тяло пак на Мустела, като я мажа само ако усетя, че кожата й е по-суха от обикновенно. Бебешкото олио го използвам за почистване зад ушите  Joy
5. Вкъщи за подсушаване след баня използваме най-обикновенни хавлии.

# 37
  • София
  • Мнения: 22 852
Тепърва ще става студено аз бих взела чувалче.  Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 344
Как така бебето не мърда в началото? Моя син си постави за задача още първите дни да изритва всякакви завивки. И до сега е едно размахване на ръце и крака. Лятото спеше с чаршавче и много често отвит, но сега е хладно и задължително сме с чувалче.
За баня си взрхме кърпи с качулка и после подсушавам с тензух.
Първоначално ползвахме А дерма, но се оказа излишно. Сега за подсичане сме с бебе Здраве, за измиващ продукт още сме на А дерна, тъй като още имаме, а за балсамче купих на Бюдхен, но не ми харесва много.
Помпа носих още в родилното, тъй като съм секцио и трябваше да стимулирам кърмата. На много жени след секцио не им теква въобще.

# 39
  • София
  • Мнения: 22 852
Как така бебето не мърда в началото? Моя син си постави за задача още първите дни да изритва всякакви завивки. И до сега е едно размахване на ръце и крака. Лятото спеше с чаршавче и много често отвит, но сега е хладно и задължително сме с чувалче.
За баня си взрхме кърпи с качулка и после подсушавам с тензух.
Първоначално ползвахме А дерма, но се оказа излишно. Сега за подсичане сме с бебе Здраве, за измиващ продукт още сме на А дерна, тъй като още имаме, а за балсамче купих на Бюдхен, но не ми харесва много.
Помпа носих още в родилното, тъй като съм секцио и трябваше да стимулирам кърмата. На много жени след секцио не им теква въобще.

И аз бях със секцио и си подготвих помпа,но така и не текна,едва едва събирах за 1 хранене през деня и след 1 м минахме изцяло на АМ.

# 40
  • София
  • Мнения: 344
Ами в родилното се цедях на 2 часа за някакви си 10 мл. Отначалото беше малко, но постепенно се регулира. При мен бено засука чак вечерта на 3 ден. Бяха ми казали, че ако не започна веднага да стимулирам гърдите няма да имам кърма. До трерия месец изцяло се хранихме на кърма и за тези три месеца качи над 4 кг. Спрях да кърмя по здравословни причини, а не защото имам проблеми с кърмата. Не знам дали съм си помогнала за това с помпата, но определено не ми е навредило.

# 41
  • Мнения: 19
Здравейте мамчета,ето че и ние намираме отново малко време ,но вече почти на 2 мес.
Родихме се на 8.09.16,3750кг. и 51см.
Щастливи сме и се радваме на прекрасни моменти,вече гукаме и си държим играчката,ставаме все по интересни и закачливи.
Това което искам да попитам е има ли някой да знае за костилките от череши където ги продават в ДМ за колики можели да се заменят с нещо друго.Аз лично си ги купих но след това се зачудих дали например ако се сложат някакви др. костилки и се затоплят ще имали същият ефект.

# 42
  • Мнения: 442
Здравей и от мен! Честито, пожелавам ти да имаш едно здраво бебче, което много да те радва, а ти да бъдеш много спокойна и щастлива мама.
Аз никога не съм ползвала възглавница за сина си, той е на 10 месеца и мисля скоро да не използвам, тъй като информацията, която имам е, че не е добре за детето. За чувалче, не мога да дам кой знае какво мнение, тъй като не сме ползвали, но не виждам нищо лошо в това, стига да е неговия размер и да го търпи, а за халатчето мисля, че на този етап ще ти е по– удобно с  хавлийка. Разбира се, всеки сам отсява и преценява кое е най– добре за бебето. Дано съм ти била полезна.  Wink

# 43
  • Мнения: 22
Много благодаря за съветите,мисля да се вслушам.
Друго което  искам да попитам е за помпите за изцеждане.Дайте някакви съвети.Също искам да ме посъветвате каква козметика да му взема/шампоан,лосион,крем за подсичане и т.н./
Ние имаме още 2 мес.,термина ми е на 1.09 но все пак да си се подготвя Rolling Eyes

Аз лично купих 2 стъклени шишета на Авент 120мл и 240мл, 2 залъгалки, 2 сменящи биберона с 2 дупки за шишетата, помпа и комплект от 10 кутии за съхранение на кърма или пюрета за по - нататък. Винаги можеш да ги използваш при второ детенце или да ги продадеш ако не са ти нужни. Но за мен лично Авент е най-доброто на пазара във всяко отношение. Моята принцеса е на 4 месеца, тази помпа е желязна. Незнам по колко пъти я ползвам на ден, но е страхотна. Само стерилизатора ми не е на Авент, но ако купувам бебефон пак ще избера Авент  Hug Да сте живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт