Ускоряване на метаболизма със суперхрани - как?

  • 25 951
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, потребители на BG-Mamma!
Посвещавамe тази тема на нашумелите напоследък суперхрани и на едно от по-малко популярните им качества - да ускоряват метаболизма.

Ползвали ли сте някоя от тези суперхрани и как ви подейства тя? Simple Smile

Куркума VS Спирулина
Супер Подправка срещу Супер Храна за супер МЕТАБОЛИЗЪМ

Защо куркума срещу спирулина?
Това са две от най-популярните суперхрани в днешно време. Избрахме точно тях заради безбройните им свойства. Ето част от тях:

Спирулина – зелена и енергична

Спирулината на практика е синьо-зелено микроводорасло и е една от най-попуярните суперхрани в света. Тя съдържа 55 – 70% протеин и е комбинация от 8 задължителни и 10 препоръчителни аминокиселини. Учените твърдят, че спирулината би могла да се счита за храната, която най-комплексно подпомага физическото ни здраве.

Какво прави спирулината?
•   Подпомага укрепването на имунната система.
•   Влияе положително на организма по време на бременност и кърмене.
•   Потиска апетита.
•   Повлиява развитието на хормонални заболявания и затлъстяване.
•   Спомага за детоксикирането на организма от токсини и тежки метали.

Неслучайно много известни личности и звезди я използват еждневно, за да поддържат добра физическа форма и бодър дух.

Разберете защо красавицата Жизел Бюндхен се спря на спирулина ТУК.


Куркума – оранжева и прекрасна

Куркумата често е наричана „храната на бъдещето“ или „подправката на дълголетието“. И това съвсем не е случайно. Тя е един от най-мощните естествени антиоксиданти и имуностимулатори и има подчертан благоприятен ефект върху метаболизма и храносмилането.

Какво прави куркумата?
•   Силно детоксикиращо и антиоксидантно действие.
•   Положителен ефект върху храносмилателната система.
•   Подпомага имунната система при натоварване.
•   Пoдобрява прочистващите сили при черния дроб.

Куркумата е по-известна като подправка. Прочетете още за това ТУК.


А сега нека ви предизвикаме!

Какви са личните ви предпочитания – екзотичната куркума или свежата спирулина?

Споделете ни какви са вашите предпочитания. Защо харесвате едната или другата? Колко време ги ползвате и какви резултати постигнахте?

Награди за най-активните!
За най-активните в дискусията ще има и награди – опаковки FOOD (100% Спирулина) и CURCUMA (95% куркумин и 5% пипиерин), произведени от Vital Concept.

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 11:57 от VitalConcept

# 1
  • Мнения: X
И двата продукта са полезни и имат много полезни за организма свойства. Аз лично предпочитам куркумата. Тя се използва  не само като подправка, но и в медицината и козметиката.  Ползвам я за подправяне на пиле, ориз, картофи.

# 2
  • Мнения: 47 973
Редовно ползваме куркума като подправка, защото ни допада на вкус  и цвят  Peace Пиле, супи, ориз, абе на доста неща я слагаме
Ползваме я и на таблетки, защото действа обезболяващо при артрит  Peace
Не ползвам водорасли заради автоимунните ни заболявания, по-специално Хашимото и хипотиреодиъм, има противоречиви мнения, но като превантивна мярка ги избягвам, иначе съм чувала много добри отзиви
 

# 3
  • Мнения: 5 680
Използвала съм единствено куркума и то за готвене. Честно казано от скоро знам за спирулина, но не съм имала възможността да я ползвам, но бих поправила този факт  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 819

И двата продукта са полезни за организма на човек,но лично аз предпочитам куркумата , която е уникална подправка за множество ястия.Лично аз нямам проблем с метаболизма си,затова го харесвам като овкусяващ елемент към ястията!

# 5
  • Мнения: 2 760
По чиста случайност моят опит с куркума съвпада с темата  - от снощи започнах да приемам по една лъжичка в кисело мляко с цел понижаване на кръвната захар. Много ми е неприятна на вкус, меко казано. Вкусът ѝ на таблетки по-поносим ли е?

# 6
  • Мнения: X
По чиста случайност моят опит с куркума съвпада с темата  - от снощи започнах да приемам по една лъжичка в кисело мляко с цел понижаване на кръвната захар. Много ми е неприятна на вкус, меко казано. Вкусът ѝ на таблетки по-поносим ли е?

Щом не ти харесва вкуса и наистина трябва да опиташ с таблетките. Така няма я усещаш, все пак те се поглъщат без да ги дъвчеш. Хем вълкът ще е сит, хем агнето цяло!  Peace

# 7
  • Мнения: 16
По чиста случайност моят опит с куркума съвпада с темата  - от снощи започнах да приемам по една лъжичка в кисело мляко с цел понижаване на кръвната захар. Много ми е неприятна на вкус, меко казано. Вкусът ѝ на таблетки по-поносим ли е?

Здравей Annabelle! Всъщност при таблетките "вкус" трудно се усеща. Поглъщат се с голямо количество вода за части от секундата и куркумата започва да действа. Между другото, ако говорим за вкус - спирулината, като водорасло, има определено "по-особен" (да го наречем) вкус Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
Аз мисля да използвам таблетките куркума +пиперин след раждането. Има ли нежелани ефекти при кърмене?

# 9
  • Мнения: 47 973
На таблетки няма никакъв вкус, но на мен ми е много приятна и като подправка
Между другото да не се учудите, че след прием на куркума пишкате в ярко лимонено жълто  Laughing Нормално е  Laughing

# 10
  • Мнения: 16
Аз мисля да използвам таблетките куркума +пиперин след раждането. Има ли нежелани ефекти при кърмене?

Не са ни известни странични ефекти. Но разбира се - най-добрата консултация е с лекар.

Между другото - хубаво е, че спомена за пиперина. Малко известен факт е, че куркумата се усвоява трудно от тялото и винаги се препоръчва приема ѝ с пиперин. Оптималното съотношение е 95% куркумин към 5% пиперин.

# 11
  • София
  • Мнения: 803
Не съм ги употребявала на таблетки, но съм ползвала и двете, куркумата като подправка за ориз, булгур, пиле и кускус, спирулината в смутита. Може би съм по голям фен на куркумата Simple Smile

# 12
  • Мнения: 254
Познавам качествата и свойствата само на куркумата, защото я използвам за подправяне на картофи, ориз, пилешко месо и паста. Добавя интересен и екзотичен вкус. С нея ястията винаги са различни по свой особен начин. Относно спирулината: Не я познавам. но сериозно провокирахте интереса ми и ще я изпробваме възможно най - скоро Simple Smile

# 13
  • Перник
  • Мнения: 2 265
От двата продукта познавам само куркумата. Използвам я под формата на подправка в различни ястия. Вкусът ми допада и бих опитала таблети.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 096
Здравейте! Аз приемам много хранителни добавки. Дори познатите се шегуват вече, че където и да отида - си ги вадя от чантата. Simple Smile Приемала съм Био куркума с екстракт от черен пипер и наистина усетих прилив на енергия. Предпочитам куркумата, въпреки че Спирулината също е добър антиоксидант - ползвах я по време на кърмене, а аз кърмих 2 години, че и повече. Като цяло препоръчвам и двата продукта, качествени са.

Общи условия

Активация на акаунт