Моля ви за спешно инфо - става дума за секти или....???

  • 4 667
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 413
Мигито, не знам дали протестантите по принцип имат такава политика, но аз ходех в "Истина от Сион" и там се стараеха целенасочено да формират групи, в рамките на които предимно да става междуличностното общуване и определено ни говореха, че трябва да се отделим от не-членовете на тази точно църква и да привличаме към нея - това ме караше да я определям като "секта" newsm78

# 31
  • Мнения: 2 575
Мигито, не знам дали протестантите по принцип имат такава политика, но аз ходех в "Истина от Сион" и там се стараеха целенасочено да формират групи, в рамките на които предимно да става междуличностното общуване и определено ни говореха, че трябва да се отделим от не-членовете на тази точно църква и да привличаме към нея - това ме караше да я определям като "секта" newsm78

а можеш ли да ми кажеш по кое време се правят обикновено  тези сбирки?
защото ако брат ми ходи някъде, все се чудя кога ли е това - той е на училище и после обикновено е вкъщи пред компютъра, където прекарва часове наред в чат-ове. Рядко излиза с приятели вечер.......В последно време след училище ходи и на курсовете за SAT в Американския колеж, така че не му остава много възможност според мен. И все пак  - кога и по-колко време продължават такива сбирки? Thinking

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат
...защото ако брат ми ходи някъде, все се чудя кога ли е това - той е на училище и после обикновено е вкъщи пред компютъра, където прекарва часове наред в чат-ове.

Не е много морално, но не можете ли да проверите с кого си говори, кои сайтове посещава?
Не се стряскайте толкова веднага, може и да не е секта, може да се е запалил по Анастасия и нейните идеи Simple Smile

Ако е секта, обаче, ви желая много сили и деликатност... и да го измъкнете!!! Сори, че с нищо не помагам в случая, но липсва информация.

# 33
  • Мнения: 8 917
Съвет не мога да дам, но пожелавам всичко да се оправи!
newsm10

# 34
  • Мнения: 5 370
 вижте това.
Да не те стряска, че този материал е публикуван във в-к АТАКА, но в общи линии това са разните му деноминации, които влязоха в Бг след 89 година. После някои от тях минаха под шапката на протестантски църкви-за жалост, не помня точно кои-и сега вече нещата са някак поукротени. Дано са прави и другите момичета като ЖАНА, че е някакъв временен период при брат ти.

# 35
  • Мнения: 2 575
Цитат
...защото ако брат ми ходи някъде, все се чудя кога ли е това - той е на училище и после обикновено е вкъщи пред компютъра, където прекарва часове наред в чат-ове.

Не е много морално, но не можете ли да проверите с кого си говори, кои сайтове посещава?
Не се стряскайте толкова веднага, може и да не е секта, може да се е запалил по Анастасия и нейните идеи Simple Smile

Ако е секта, обаче, ви желая много сили и деликатност... и да го измъкнете!!! Сори, че с нищо не помагам в случая, но липсва информация.


о, това неморалното беше първото, което вкъщи направиха, но точно от там няма нищо стряскащо - по-скоро съвсем нормални разговори, но......точно от там стана ясно че има някакво момиче, което отдавна смята да избяга и всъщност с нея е тръгнал и брат ми.

# 36
  • Мнения: 294
Много се чудех дали да пиша, защото нямам кой знае какъв опит с тези неща, освен наблюдение на една моя съученияка в Колежа, но реших, че може да помогна със споделено мнение...
Е, на кратко, това, което аз щях да направя (не дай Боже някога да ми се случи, защото това е голям проблем) е:  да "разузная" всичко по въпроса - какви са възгледите, кои са участниците сред познатите му, да видя кои са организациите, които се имат подобни възгледи, даже ако трябва ще го проследя .... Същевременно бих завела детето на хомеопат, защото проблема е психически, а то на психолог няма да отиде доброволно, а хомеопата първо прави психологичен портрет на пациента и след това определя проблема и лечението му. Аз и сина ми се лекуваме с хомеопатия от 1,5 години и съм много доволна. Хомеопатичните лекарства помагат да се възстанови психическото разновесие на индивида, тъй, че може би ще могат да повлияят на действията и мненията му newsm78.  При положение, че иска да бъде близо до природата сигурно ще бъде лестно да му се "даде" идеята, че е добре да се лекува с хомеопатия, тъй като тя е базирана на природните закони, и живата, и енергийна сила на човека. Според мен трябва да говорите предварително с хомеопата по въпроса за да го насочите какво и къде да търси...
Не знам дали съм права, но повече идеи не ми идват в главата. Стискам палци... Успех Hug

# 37
  • Мнения: 3 740
Защо не опиташ ти, като по-близка до него по възраст, да проявиш искрен интерес към идеите му - без да го критикуваш, просто да види, че се интересуваш наистина от това, което мисли. Дори и да ти се иска да го поправиш, засега се въздържай, нека да си върне доверието в това, че в семейството му го разбират. Това ще отнеме известно време, но поне ще ти стане ясно за какво става дума и тогава ще знаеш как да реагираш.

# 38
  • Мнения: 2 575
вижте това.
Да не те стряска, че този материал е публикуван във в-к АТАКА, но в общи линии това са разните му деноминации, които влязоха в Бг след 89 година. После някои от тях минаха под шапката на протестантски църкви-за жалост, не помня точно кои-и сега вече нещата са някак поукротени. Дано са прави и другите момичета като ЖАНА, че е някакъв временен период при брат ти.

направо нямам думи!!! А аз мислех сциентолозите за съвсем друга материя Thinking
Въобще не ми пука, че е в. Атака - много, много добре е написано!

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нека се поразходят...надявам се, като им свършат парите да се сетят за важността на материалната страна на живота и това да ги върне в реалността.

Искрено се надявам да е моментно хрумване и нищо повече.
Пък ако са решили да си правят стопанство...ами те са умни деца, би трябвало да знаят, че трябва да учат доста преди това, защото всичко става с труд и пари.

Поговорете за чисто практичната част на нещата (с кого, как, кога, къде , с какво...)и ще стане ясно дали сериозно мисли за ферма или "мили хора" му прокарват странни идеи.


# 40
  • Мнения: 1 413
Асинка, ние се събирахме в неделя сутрин на църковна служба, която обаче се провеждаше в наета зала, а не в храм.
Ходехме всяка неделя сутрин, както и в православието има служба в този ден, до към 12.30 иначе се събирахме като приятелска компания в дома на някого, просто се познавахме от "църквата" и си говорехме много и за "църковни" и религиозни неща.

# 41
  • Мнения: 2 575
Защо не опиташ ти, като по-близка до него по възраст, да проявиш искрен интерес към идеите му - без да го критикуваш, просто да види, че се интересуваш наистина от това, което мисли. Дори и да ти се иска да го поправиш, засега се въздържай, нека да си върне доверието в това, че в семейството му го разбират. Това ще отнеме известно време, но поне ще ти стане ясно за какво става дума и тогава ще знаеш как да реагираш.
и аз така мислех, но има един проблем - моята възраст хич не е близка - разликата ни е 15 години.....
Чудя се дали, ако наистина се направя на заинтригувана от чудесната идея за безгрижен живот, няма да ми каже поне от къде взима информация, та да я прочета и аз newsm78

# 42
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Като идея, сама по себе си, не ми изглежда толкова стряскаща. Бунт е някакъв най-вероятно. Но даже и на мен,  дето съм излязла от възрастта на бунтарите, ми минават понякога такива мисли, при това съвсем не мимолетно. Приказката за човекът с кроасана е притеснителна, да, сектите обичат такива метафори. А той как говори за идеята си, разсъждава ли, или повтаря някакви заучени фрази? Може ли да се аргументира? Как вижда живота си след 10 години, а когато вече ще има семейство? Той някакъв физически труд извършвал ли е, знае ли какво е да копаш царевица, например? Той на кроасани ли мисли да я кара:) (в смисъл, стремежът му към отшелничество ли е, или към природен живот)

Първо трябва да разберете има ли връзка със сектански глупости - спомнете си кога и с кого е излизал тези месеци, телефонните му разговори, прегледайте библиотеката, говорете с приятелите. Надявам се да не е замесена секта.
Убедете го да си завърши образованието - родителите са го издържали => това е негово задължение. Лятото да прави каквото си иска. Ще си поочука главата малко повече и ще му мине меракът. Селският живот и якото бачкане не са за млад човек, който е свикнал на активен социален живот. След 3 месеца ентусиазмът му ще е 0. Тази година ли завършва училище? А какво мисли да прави с казармата? Щото военните няма да плеснат с ръце и да кажат - О, сладък, ти искаш да копаш на село, отивай, нямаме нужда от теб.
Ако изключим сектите, аз лично, в идеята му не виждам нищо особено притеснително, напротив, един такъв експириънс ще го научи на много неща. И съм убедена, че това няма да е доживотното му решение.

# 43
  • Мнения: 2 575
Тинкърбел - разбира се, че първото което всички опитват да го убедят е да си завърши училище, а после да прави каквото си иска. Ако ще да учи и да държи SAT, ако не да си влиза в казармата, ако пък иска да си прави експерименти, поне да е след една година - нали е в езикова, има още 1 годинка до края.

А по повод как се вижда след 10 години? - казва, че няма да има деца и не се интересува особено ( което според мен не е нещо ненормално за 90% от мъжката аудитория Rolling Eyes)
Нека се поразходят...надявам се, като им свършат парите да се сетят за важността на материалната страна на живота и това да ги върне в реалността.



и на мен това първо ми мина през ум

# 44
  • Мнения: 3 740
Чудя се дали, ако наистина се направя на заинтригувана от чудесната идея за безгрижен живот, няма да ми каже поне от къде взима информация, та да я прочета и аз newsm78

Точно това ми е мисълта. Най-лошото е липсата на информация. Ако се окаже, че няма нищо общо със секта, да се поблъска, лошо няма.

Общи условия

Активация на акаунт