Кремове без SPF?

  • 1 131
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 616
Момичета, предстои да си купувам нов крем за лице и имам някои въпросчета към вас. Тъй като съм много бяла и лесно изгарям, а на всичкото отгоре имам и лунички,задължително трябва да е с висок слънцезащитен фактор. Грижливо пазя едно ЛС от Копче с подробни обяснения, но искам още информация да събера. Усърдно се рових в сайтовете на много фирми, отделно и по магазините се оглеждах и доста кремчета ми харесаха, но на повечето от тях никъде не бе указан слънцезащитния фактор. Една продавачка ми каза, че вече всички кремове имат SPF, независимо дали това е указано на етикета или не. Ама аз не знам защо не хващам вяра на тея приказки... newsm78 Та питанката ми към вас е дали наистина мога да се доверя на кремовете, които уж имат слънцезащита, но не носят информация за нея на етикетите си или е по-добре да се насоча само към продукти, на които изрично е посочен SPF?

# 1
  • Мнения: 35 961
за тях съм чувала, че имат фактор 2-4 и за това производителите не считат за нужно да го пишат
с твоята кожа такъв крем не ти трябва

# 2
  • Мнения: 73
Аз съм със същия проблем  и използвам "Мелабел сън" на Биотрейд. Много съм доволна от него

# 3
  • София
  • Мнения: 9 468
Съмненията ти са съвсем ествествени и съвсем логични.
Едно от най- продаваните/търсени козметични продукти са кремовете с СПФ Peace. За вредата от слънцето знаем всички, съотверно- и как да се предпазваме от него Peace.
И тогава има ли смисъл фирмата предлагаща даден крем, да крие от потребителите си, че кремът има СПФ и колко точно е той. Т.е. да крие най-силните си страни? newsm78
Айде, няма нужда от чак такава дискретност. Stop Wink
С други думи казано: няма ли изрично посочено на опаковката на крема СПФ с число- значи просто няма такъв Naughty.
От друга страна СПФ показва само степента на защита от УВБ, а по-важно е крема да има ефективна УВА защита. Няма числа които да показват степента на UVA защита в един продукт. За тази цел трябва да четеш дали в съставките им някои от следните съставки: zinc oxide, titanium dioxide, avobenzone (също наричан Parsol 1789 или butyl methoxydibenzoylmethane), Mexoryl SX, или Tinosorb.  Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Трябва да търсиш крем от слънцезащитните серии,иначе другите кремове нямат,а ако имат е уакзано,но не е повече от 15-20,което не е много и няма да те предпази.Винаги се оказва факторът на опаковката,ако има такъв.

# 5
  • Мнения: 1 616
Благодаря на всички за отговорите - съмненията ми се потвърдиха! Wink Ще обърна по-голямо внимание на слънцезащитните серии, а в краен случай ще се доверя отново на "добрата стара" Елея SPF 25! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 254
Здравей!  Flutter
Копченцето е дала ценна информация. Няма как да знаеш дали в продукта наистина има филтри или е пазарен трик, освен, ако не погледнеш в състава върху опаковката  Peace
По закон, в България, върху опаковките (на вторичната задължително, а на първичната само ако има място и ако няма друга опаковка, която да е в първичен допир с клиента) трябва да е посочен съставът: Състав/ Ingredients (INCI): AQUA, ... и т.н.
INCI е международна класификация на козметичните съставки и редът на посочване на суровините е низходящ, въз основа на процентното съдържание. Затова при почти всички козметични продукти най-напред е посочена AQUA - водата.
Бих искала да се вметна, че измежду филтрите, които Копченцето е предложила на вниманието ви, има няколко търговски наименования на филтрите  Peace (Parsol 1789, Mexoryl SX, Tinosorb). Копченце, в състава филтрите могат да фигурират само с химическите си наименования и никой няма да ги открие под това име  Peace
Merck ни доставят Butyl methoxydibenzoylmethane под търговското име Eusolex®9020, а не Parsol 1789, Benzophenone - 3 под името Eusolex®4360 и т.н. Ако 10 фирми предлагат това съединение като суровина, то то ще се произвежда и предлага под 10 различни търговски наименования!
В този смисъл, бих искала да посоча няколко химически наименования, които да търсите в състава, по INCI класификацията (с нея работи целия свят):
Octyl methoxycinnamate (Ethylhexyl Methoxycinnamate)
Butyl methoxydibenzoylmethane
Benzophenone - 3 (2-Hydroxy-4-mrthoxybenzophenone; Oxybenzone)
Octocrylene
Titanium dioxide - физичен филтър
Zinc dioxide - физичен филтър

За справка, денвените кремове на Талодерма, Фармацевтични лаборатории, са със СПФ 12.
Успех в избора!
Желаем ти   bouquet кожа!

# 7
  • Мнения: 1 616
Веси, благодаря и на теб за ценното инфо! Имам въпросче по темата към теб - кои точно кремове на Талодерма съдържат SPF над 15? Преди малко в аптеката видях много изгодна промоция на "Цветуща кожа" - дневен + нощен крем, но никъде не видях посочен слънцезащитния фактор. newsm78 А не знам по какви причини от сайта не мога да достигна до никаква информация - почти всички линкове от менюто ме водят към кремовете "Цветуща кожа", а в описанието им нищо не се споменава за слънцезащита... Предварително благодаря!

# 8
  • Торонто
  • Мнения: 837
Веси е написала много точно - искам да я попитам има ли такова образование или просто много много е чела? Може да се окажем колежки  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 181
Аз съм със същия проблем  и използвам "Мелабел сън" на Биотрейд. Много съм доволна от него
да и аз съм с него SPF60-страхотен е

# 10
  • Мнения: 1 254
Веси, благодаря и на теб за ценното инфо! Имам въпросче по темата към теб - кои точно кремове на Талодерма съдържат SPF над 15? Преди малко в аптеката видях много изгодна промоция на "Цветуща кожа" - дневен + нощен крем, но никъде не видях посочен слънцезащитния фактор. newsm78 А не знам по какви причини от сайта не мога да достигна до никаква информация - почти всички линкове от менюто ме водят към кремовете "Цветуща кожа", а в описанието им нищо не се споменава за слънцезащита... Предварително благодаря!

 Peace извиняваме се за сайта, но е много яко under construction.
Всички наши дневни кремове (от сериите по типове кожа) са с СПФ 12 (вкл. Дневен - Магия от антарктическия океан).
Слънцезашитната ни серия ще бъде с кремове, млека и масла.
Кремове: СПФ 10, 15, 50+ (общ), 50+ (за деца и свръхчувствителни кожи). УВ филтри, Д-пантенол, вит. Е, Алое вера, екстракт Орех, Бизаболол, без РАВА, фото-устойчиви.  Peace

  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 254
Веси е написала много точно - искам да я попитам има ли такова образование или просто много много е чела? Може да се окажем колежки  Simple Smile

Здравей!  Hug
Просто мноооого много четох!  Peace С икономическо образование съм, но реших, че не мога да продавам нещо, което не разбирам. Изпасала съм и Директива 76/768/ЕЕС (нали тая беше  Thinking ) и Наредба 26 и сегашната Наредба 35, чета тук листи за безопасност - какво ли не  Crazy Супер интересно е!

А ти?
Какво работиш (ако не е тайна  Blush)

# 12
  • Торонто
  • Мнения: 837
Отговорих ти на лични.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 468
Копченце, в състава филтрите могат да фигурират само с химическите си наименования и никой няма да ги открие под това име  Peace
Merck ни доставят Butyl methoxydibenzoylmethane под търговското име Eusolex®9020, а не Parsol 1789, Benzophenone - 3 под името Eusolex®4360 и т.н. Ако 10 фирми предлагат това съединение като суровина, то то ще се произвежда и предлага под 10 различни търговски наименования!
В този смисъл, бих искала да посоча няколко химически наименования, които да търсите в състава, по INCI класификацията (с нея работи целия свят):
Octyl methoxycinnamate (Ethylhexyl Methoxycinnamate)
Butyl methoxydibenzoylmethane
Benzophenone - 3 (2-Hydroxy-4-mrthoxybenzophenone; Oxybenzone)
Octocrylene
Titanium dioxide - физичен филтър
Zinc dioxide - физичен филтър
Напротив, точно под това име трябва да се търсят Wink.
Веси, така е- съгласна съм, че се дават всякакви сложни химически наименования по етикетите, но това е което аз държа да видя в състава на крема, който ще си купя Wink.

Например Avobenzone- си се изписва по етикетите на козметиката, продавана у нас точно Butyl methoxydibenzoylmethane. Среща се по етикетите на голяма част от медицинската козметика. Авобензон се среща така изписан по етикетите само на козметиката продавана извън Европа, в Америка най-вече. Wink

Benzophenone - 3 (2-Hydroxy-4-mrthoxybenzophenone; Oxybenzone)- чела съм за него, че не е много надежден УВА филтър Wink. Ще го срещнете по етикетите на Ейвън например. Не смятам да се довеярвам, ако поне не е в съчетание с някой физичен филтър. Wink
Tinosorb- в козметиката на Daylong
Mexoril- в цялата гама продукти на концерна Лореал.

За минералните филтри Titanium dioxide -Zinc oxide -е ясно. Точно така са си изписани.

А накрая се сетих да ти дам линк, към нещо, което смятам, че ще ти бъде интересно Simple Smile.
http://www.paulaschoice-eu.com/dictionary.asp?TYPE=MAIN

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 16:57 от kopche

# 14
  • София
  • Мнения: 9 468
И още пак от сайта на Паула:
Octyl methoxycinnamate (Ethylhexyl Methoxycinnamate) -слънцезащитен агент, който предпазва кожата от УВБ лъчите

Benzophenone - 3 (2-Hydroxy-4-mrthoxybenzophenone; Oxybenzone) -използвани в козметиката като слънцезащитни агенти за да предпазват повече от УВБ радиация и от някои, но не всички УВА лъчи    Wink
Octocrylene -Sunscreen agent that protects skin from the UVB range of sunlight

Така, че не смятам да се придържам, към посочената по-горе от мен схема при избор на кремчета със слънцезащита. Wink

А добре, че беше ти да ме накарaш да попрочета и за Tinosorb S:

Tinosorb S. In Europe there are two sunscreen ingredients, Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine) and Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol), that are approved for protection of the entire range of UVA radiation (Sources: Photochemistry and Photobiology, September 2001, pages 401–406; and Ciba Specialty Chemicals Corporation, North America, www.cibasc.com). Whether they are preferred over the other UVA-protecting ingredients used in sunscreens has not been established. At this time, neither Tinosorb M nor Tinosorb S have been approved for use in the United States or Canada.

Общи условия

Активация на акаунт