ами и моя не наддава

  • 508
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47 962
толкова теми има все за това,ама да напиша и аз Rolling Eyes
току що си идваме от консултацията,и измериха бебчо там,за един месец точно е качил  само 520 грама,а миналия-600. Cry
като сантиметри също не е пораснал много,дори само 1 всъшност.
изцяло на кърма сме,спи около 7-8 часа през ноща,иначе сме на 6 кърмения през деня.роди се 4150,,,сега е 6720,което е нормално тегло за възраста,през деня общо взето е спокоен,след кърмене-също,,разбира се вечер  плаче около 1-2 часа, но аз го отдавам на колики.
от 1-2 седмици постоянно си лапа ръчичките и си смуче палчето,отказва залъгалка, вода и гърда извън времето за хранене,иска си само пръста,това значи ли че  е гладен ?(аз вода само предлагам,но той и гладен не я пие)
а и 6 пъти не е ли много начесто за неговата възраст?но като наддава малко не смея да разредя храненето newsm78
само да поясня,че ние нямаме твърд график,просто той си е създал нещо като ориентировъчни часове за сън и къпане и покрай тях и време за кърмене
доколкото разбрах от нешата,които четох из форума,500 е долната граница,или 125 на седмица,въпроса ми е имам ли основание да се притеснявам,след като качва все по-малко и по-малко?според лекарката си е добре,но дъщеря ми само на кърма качваше по кило и нещо,други бебчета на неговата възраст-също.на външен вид е съвсем добре,развива се нормално,и въобще мога ли да го отдам на вид метаболизъм ?
ще продължа да кърмя както досега,нямам намерение да давам някакви добавки и др.подобни глупости,просто искам да знам нормално ли е наистина да качва по толкова малко на такава ранна възраст?

# 1
  • Мнения: 1 737
Нормално е, не виждам никакъв проблем, щом видимо е жизнен и се чуства добре, не реве денонощно от глад. Не може всички да се вписват в таблиците.
Моето дете - нищо, че е доста по - голямо - по-предния месец не наддаде, а предния свали 200г. Никой не вижда никакъв проблем от това - нито педиатърката, нито хомеопата му, след като го виждат колко е жизнен, енергичен и весел.

# 2
  • Мнения: 1 427

а и 6 пъти не е ли много начесто за неговата възраст?

Изобщо не е много!Кърми го когато поиска и не брой кърменията!Моята дъщеря е на 1 година и се кърмим поне 10 пъти на ден!Иначе си наддавате нормално-не е малко!Този рев вечер дали е от колики?Може и гладен да е-давай му да суче!

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Е как да не наддава бе човек?!??
Недейте с тези заглавия- помислих, че грам не е качило детето.  WinkИ 100 гр.  да качи, значи наддава. Лапането на ръцете може да е от зъби и е нормално децата да не искат да ядат като ги болят венците. Но детето ти си качва много добре. Не го сравнявай с нито едно друго дете- той си е сам за себе си. Както съм писала и преди- дъщеря ми качваше по 100-200 грама на месец. Жизнена е. Малко по - дребничка е, но е пъргава и игрива. Ако искаш опитай да го храниш по- често. Не чакай да си поиска, а му предлагай. Храненията може да са 15 - няма да надебелее или отслабне- просто ще приема почти същото количество за денонощие. Но 6 хранения изобщо не са му много. Не ги намалявай изкуствено. Ако той не иска да яде по- често- значи му стига. Ако иска - значи има нужда от това. Води се по детето, а не по схемите. Ако той се чувства добре-всичко е наред. Не го натиквай в рамки. Hug Щом детето е щастливо, значи постъпваш правилно- нека той ти е коректива, а не табличките. Grinning

# 4
  • Мнения: 47 962
много,много ви благодаря ,ми истина е че не отслабва,но явно бях много афектирана от консултацията Embarassed
кърмя го когато си поиска,режима сам си го изгради и аз се опитвам понякога по-начесто,но не иска,дори вечер като реве  се опитвам да го кърмя ,но не иска,а след като го изкъпя и го накърмя си заспива без рев и спи 7 часа,едва ли би спал гладен
и кърма имам,не се оплаквам, и детето си суче добре,,и вода не ще ,ама все очаквам да  е точно като първото дете и се притеснявам  Confused
май най вече си мисля-като наддава толкова малко сега,по-натам като е нормално да качва малко,той колко ли ще качва?!
yosarian  и другите,благодаря за бързия отговор и успокоителните думи, а за yosarian  и Бу искам да кажа-браво,форума е много ,много полезен,кърмещите майки имат нужда от подкрепа

# 5
  • Мнения: 2 274
И аз сипомислих, че става дума  да нито един качен грам...а, то какво било!  Laughing
Много си е добре детето. Не се затормозявай излишно!  Hug

# 6
  • Мнения: 642
хе-хе! какво съвпадение -  и ние сме качили "само" 500 гр за 1 месец, ама какво да пра'йш?
то си е до организъм.
отначало като чух "5 кг сте." и си казах "лелееееее! само 500 гр е наддала", после обаче се сетих, че няма какво да се тръшкам - толкова иска детето толкова яде!
е, за сантиметрите се опулих, ама тя така си върви: роди се 50 см, на 1-я месец беше 55 см, а сега 61 см ! , но както казах по-горе: то си е до организъм.
но не намалявай храненията!

# 7
  • Мнения: 799
И ние сме така. Само първия месец качи повече от 500 гр. Роди се 3070, сега е 5 470 гр. и от 51 на 61 см. (на почти 4 месеца). Яде по 5-6-7 пъти на ден, нощем спи по 7-8 часа. Напоследък нещо е поразредила акането за сметка на повръщането, но е такъв живак... Палеца й е основна храна, но не ще да цока мляко, понякога пие чай.

# 8
  • Мнения: 3 161
Е не е ли нормално по-едрите бебета да наддават по-малко в последствие? Аз така знам. Нали си е в нормите за възрастта - какво се шашкаш? Иначе 6 пъти на ден ми се вижда малко - опитай по-често да кърмиш, ако се навие бебо.

А вечер като плаче 1-2 часа, даваш ли да суче> Да не би тогава да огладнява, а ти да пропускаш сигнала, защото си мислиш, че вече се е наял? Нормално е вечерно време бебето да виси с часове на гърдата, не отказвай, ако иска.

# 9
  • Мнения: 47 962
предлагам аз вечер,предлагам,но не ще
ама проблема вечер е повече от съня-спи,нощем и после сутрин 2-3 часа и следобед не спи.съответно вечерта е много изнервен и като го изюкъпем вече заспива спокойно
извинявайте всички,не исках да ви шашкам,ама наистина малкйо ми се видя,а бях  уверана че си му  стига кърмата,давам му ако ще и по 1 час да суче,но след15 минути сам се дърпа и повече не иска изообщо,дори пробвах да предлагам другата гърда,да не би да няма и затова да не ще-не.с 2 думи-като че ли ни е наред кърменето,детето се развива  нормално
иначе и аз съм чувала че по-едрите бебета наддават по-малко,но щерката беше доста по-едра(4650)и наддаваше по килце първите 5 месеца,докато беше изключително на кърма,после значително намали темпа,разбира се,ама си мислех че и тоя мишок ще е така....е,това е поредното доказателство колко са различни децата

Общи условия

Активация на акаунт