Прекъснат полов акт около овулация

  • 18 160
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, с приятеля ми така се пазим от почти година.
Но вчера, докато правихме секс, от превъзбуда той изпусна повече "предеякулационна течност" и той ме попита "Кога трябва да си в овулация". Погледнах си календара, по принцип моята овулация в повечето случаи е болезнена и я усещам, но този месец още не съм я усетила. Последната ми менструация беше на 26 юни, цикъла ми е на 24-25 дни, което означава, че си очаквам овулацията около 7-9 юли, т.е. вчера,днес, утре. Следващата менструация очаквам на 19-ти юли. Та погледнах си календара и му казах, че тези дни трябва да съм в овулация и той отговори "Поне да си знаем този месец какво можем да очакваме" и продължихме да правим секс, който приключи чрез прекъсване преди да свърши. Той се изпишка, изми се и след няколко часа пак правихме секс с прекъсване накрая.
Въпроса ми е какъв е шанса да се забременее в такъв случай? Защото аз ясно видях, че той отдели доста по-голямо количество течност от нормалното при възбуда.
Знам, че има много двойки, сдобили се с бебче по този начин, не ни притеснява ако се е случило, просто не сме го планували. А възможността да съм в овулация е голяма, пък и знам, че ден-два преди овулация се забременява по-лесно дори от деня на самата овулация.
Все пак ми изглежда като чудо това да се случи точно от такова съвпадение на датите, но все пак да попитам ... Да си имаме едно на ум за "очакването" на менструацията ми.
Благодаря много и ще уведомявам какво се случва ..
П.С. : Писах в тази група, защото смятам, че тук има много опитни мами, които могат да дадат адекватно мнение.
Благодаря и успех на всички бъдещи мамчета  newsm51

# 1
  • Мнения: 29 276
Щом не искате бебе, ползвайте презерватив.  Peace
Или противозачатъчни.

Имаш възможност за таблетки от рода на Ескапел, мисля беше до 3 дни от акта.

# 2
  • Мнения: 194
Знам за Ескапел и производни, но категорично не искам да пия такива хапчета. Казах, че не е планувано, а да си имаме едно наум, че този месец може да се е случило нещо.
Не питам как да елиминираме проблем, а какъв е шанса това да се е случило според по-опитните.
Благодаря за отговора все пак Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 22 923
Според мен си има шанс  Peace

# 4
  • Мнения: 25 571
Като не ти пука дали си бременна, защо го тормозиш тогава с този прекъснат акт? Да си кара направо и продължавайте да играете на тото. Все някой ден, така или иначе, ще стане бебето.

# 5
  • Мнения: 194
Едва ли има жена, на която не й пука дали е забременяла или не. Затова задавам въпрос, естествено, че ме интересува какво се случва, не съм направила нещо от безотговорност. Комуникация не ни липсва, просто на този етап не бяхме мислили да имаме дете. Но и от неговата реакция съдя, че той няма нищо против дори да се е случило, аз естествено искам и той знае, но не сме действали за осъществяването. И вчера не беше умишлено, но по принцип не повтаряме толкова скоро след първия акт. Което ми подсказва, че и той го иска.
Знам, че се случва без да има "изпускане", а в момента възможността е голяма, още повече около датата на овулацията. Просто искам от вас да чуя или от хора, на които им се е случвало Simple Smile

# 6
  • Мнения: 25 571
Полов акт без предпазни средства, само с едното пазене, си е на практика умишлен опит за забременяване.
Разбирам, че хем ти се иска, хем не ти стиска и оставяш всичко в ръцете на случайността, ама защо тормозиш човека тогава? Поне около овулацията ползвайте презерватив, ако мислите, че ви е рано.

# 7
  • Мнения: 30 802
Имам усещането, че в доста от случаите на "възможно ли е да съм бременна" има полунесъзнателен опит да се върже не съвсем готово гадже с бебе.

# 8
  • Мнения: 5 259

Не питам как да елиминираме проблем, а какъв е шанса това да се е случило според по-опитните.
Благодаря за отговора все пак Simple Smile
Според мен е дори по-малко от 1: 100 000. Почти нулев шанс.

Прави си тестове за овулация. Щом знаеш горе-долу кога ти е, можеш да минеш и с един тест на месец.

# 9
  • Мнения: 194
Не искач да го вържа с бебе. Той не е малък, знае, че искам, но на този етап не ми е фикс идея. Пък и щом знае, значи и знае какво прави, иначе няма да го прави. Глупаво е да се говори, че искам да го вържа, по-скоро мъжа да го наррави умишлено, а не аз.
Да кажем, че съм оставила всичко в неговите ръце, той да реши кога и как, без аз да го притискам по какъвто и да било начин.

Последна редакция: пт, 08 юли 2016, 19:57 от kliuchence

# 10
  • Мнения: 2 850
Малък шанс, но не е невъзможно.
Интересно ми е как не си го питала, ако се случи, какво ще правите? При такъв метод винаги има риск от гаф. За теб разбрах, че искаш бебе, но убедена ли си, че приятелят ти е на същото мнение.  Иначе казано, сигурна ли си, че не се притеснява от възможността да забременееш, понеже съществува и нещо, наречено аборт, евентуално ако реши, че не е готов "в този момент" за бебе?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 849
Трябва ти един единствен сперматозоид за да стане бебе, по време на полов акт преди самия финал също се отделят сперматозоиди в порядъка на няколко хиляди да не кажа много по-голямо число. Един сперматозоид може да живее до 72 часа в организма на жената, т.е. ако си правила секс преди 2 дни, а днес си в овулация, отделила си яйцеклетка, а въпросния приятел няма проблеми с качеството на спермата, вероятността за бременност е много голяма да не кажа огромна.

# 12
  • Мнения: X
Трябва ти един единствен сперматозоид за да стане бебе, по време на полов акт преди самия финал също се отделят сперматозоиди в порядъка на няколко хиляди да не кажа много по-голямо число. Един сперматозоид може да живее до 72 часа в организма на жената, т.е. ако си правила секс преди 2 дни, а днес си в овулация, отделила си яйцеклетка, а въпросния приятел няма проблеми с качеството на спермата, вероятността за бременност е много голяма да не кажа огромна.


Точно  Peace
Учудвам се на всички, които пишат, че вероятността е ниска...
Ние се пазихме само в дните около овулацията ми (винаги я знаех кога е уж, но подрани веднъж) и резултата след 2 дни става на 9 месеца  Heart Eyes

За всички, които ще ми обясняват кой съм вързала и как не знам как да се пазя, моля да си го спестят. Всеки си има глава на раменете и знае какво прави. Щом толкова се "пазят" хората, може би са решили, че  не е проблем и да стане бебето. Поне при нас беше така, не бяхме много изненадани  Laughing

# 13
  • Мнения: 194
В началото на нашите отношения ни се случи гаф, след който пих Ескапел, точно заради това повече не искам да пия. Тогава решението беше и на двамата. Сега дори не стана на въпрос за хапчета. Нито аз, нито той искаме да пия пък противозачатъчни по ред причини.
Та ако той се беше притеснил със сигурност щеше да ми сподели, а и щяхме да говорим за евентуалното решение.
И аз смятам, че си има вероятност, но колко е голяма - не знам.Зависи си от много фактори, знам, но исках да се посъветвам тук, честно казано за предпочитане, отколкото да споделям с приятелки.
Благодаря отново Simple Smile

# 14
  • Мнения: 194
Именно, не знам за какви връзвания може да става дума тук, при положение, че обясних на този етап как стоят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт