Плацента превия- имали ли сте такава,разкажете

  • 16 946
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Здравейте мами.Пиставиха ми диагноза плацента превия,много съм притеснена.Има ли мами с такава плацента,как мина раждането.По сложна ли беше самата операция.

# 1
  • Мнения: 512
Не раждането е проблема,а износването.Казаха ли ти да почиваш много,почти постоянно лежане,защото на мен нямаше кой да ми каже и...........кръвоизлив и раждане в 28г.с

# 2
  • Мнения: 167
Не.Казаха ми да намаля физическите упражнения.И ми изписаха утрогестан 2х2,диаспирал едно преди лягане,желязо,вит.B12,и протеин.

# 3
  • Мнения: 512
От към лекарства не знам,защото моята диагноза я проспаха.Чак като получих тежък кръвоизлив и разбрах,че  наблюдаващата ми е проспала състоянието ми и нямаше да се стигне до това ако бях лежала повече.Само ще ти кажа,че и при най-малкото зацапване тичай на лекар.В коя седмица си?Имай предвид ,че колкото тежи повече бебчо,увеличаваш лежането.

# 4
  • Мнения: 167
Съжалявам Дианче.В 34 г.с съм.В 32 ми установиха плацентата.Преди това нито съм се пазила,нито лежала.Заговори се нещо за някакво срастване от следящия ми ме лекар,което още повече ме изплаши.Почна да ми говори за кръвоизливи,махане на матки и т.н.На Феталната морфология пише само плацента превия,не пише за сраствания.Ужасно съм притеснена и много ме е страх.

# 5
  • Мнения: 512
Няма от какво да те е страх,състоянието ти е хванато навреме и по-това ,което чух от лекари трябва почивка.Досадно е да лежиш постоянно,но никакво напрягане,малки разходки с чести почивки,защото сега бебо ще наедрява бързо и ще тежи.Не се паникоьосвай,потърси второ мнение ако искаш,но почивката трябва да е постоянна за разлика от нормалната бременност,където трябват разходки за лесно раждане.

# 6
  • Мнения: 167
Благодаря ти Дария,ще почивам повече.Дано да издържа 3 седмици.

# 7
  • Мнения: 351
Здравейте момичета! И моята диагноза е плацента превия, поставиха ми я още в 16 г.с. В момента съм в 25+2г.с. и плацентата си остана превия не успя да се вдигне. На мен ми казаха да си почивам повече и да не се натоварвам физически, но аз и без това съм си в къщи от началото. По цял ден си полежавам и ставам само да си сложа за ядене или да сготвя нещо, понякога шия и гоблен полу седнала- полегнала с голяма възглавница под гърба. Чак към 17 часа слизам долу пред блока имаме пейка за около два три часа. Не знам дали това застояване седнала е желателно вие на какво мнение сте.

# 8
  • Мнения: 167
Здравейте момичета! И моята диагноза е плацента превия, поставиха ми я още в 16 г.с. В момента съм в 25+2г.с. и плацентата си остана превия не успя да се вдигне. На мен ми казаха да си почивам повече и да не се натоварвам физически, но аз и без това съм си в къщи от началото. По цял ден си полежавам и ставам само да си сложа за ядене или да сготвя нещо, понякога шия и гоблен полу седнала- полегнала с голяма възглавница под гърба. Чак към 17 часа слизам долу пред блока имаме пейка за около два три часа. Не знам дали това застояване седнала е желателно вие на какво мнение сте.
При теб има шанс да се вдигне,до 32 г.с.Докато при мен вече няма такъв.Мен ми казаха лекарите повече почивка никой не ми е казвал само да лежа.Аз също стоя доста време седнала,не става само да се лежи.

# 9
  • Мнения: 351
Не знаех, че до 32г.с. може да се вдигне. На мен ми казаха, че до 23 ще се знае окончателно. Като допълнение към диагнозата плацентата е превия тоталис, т.е. обхваща целият канал и предна и задна стена на матката. Така , че ми се струва че нямам големи шансове. Сега очаквам следващата ФМ да видя как е положението. Благодаря ти, че все пак ми даде малка надежда.

# 10
  • Мнения: 167
Не знаех, че до 32г.с. може да се вдигне. На мен ми казаха, че до 23 ще се знае окончателно. Като допълнение към диагнозата плацентата е превия тоталис, т.е. обхваща целият канал и предна и задна стена на матката. Така , че ми се струва че нямам големи шансове. Сега очаквам следващата ФМ да видя как е положението. Благодаря ти, че все пак ми даде малка надежда.
Има много жени на които се е вдигнала,до 27,28 дори до 32 има шанс.Дръж ни в течение.

# 11
  • Мнения: 351
Е за сега в 28 г.с. плацентата си остава тотална превия и това ме навежда на мисълта да раждам в София в МД. Притеснявам се единствено от пътуването до там да не си създам сама проблеми. Желателно е до 29-30г.с. да съм там.

# 12
  • Мнения: 512
Е за сега в 28 г.с. плацентата си остава тотална превия и това ме навежда на мисълта да раждам в София в МД. Притеснявам се единствено от пътуването до там да не си създам сама проблеми. Желателно е до 29-30г.с. да съм там.

Колко време ще пътуваш?Не се паникьосвай,внимавате само да не целите всички дупки.И колкото по навреме,по-добре,докато не е натежал бебо.

# 13
  • Мнения: 351
Пътуването ще е от Бургас до София, но магистралата ни е толкова хубава, че не смея да тръгна. Ще гледам да изчакам максимално, но пък ме е страх да не получа някой кръвоизлив. Най лошото, че като ги знам бургаските лекари какви са като нямаш уговорка и притеснението ми става двойно.

# 14
  • Мнения: 512
Магистралата Ви е перфектна,ММ му е кеф да кара ,скоро минахме от там.Май не знаеш какви пътища има на други места.Пътя ти е 4 часа,а по-напреднала бременност,по-голям риск при пътуване.

Общи условия

Активация на акаунт