Плацента превия- имали ли сте такава,разкажете

  • 16 947
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 167
Здравейте мами.Пиставиха ми диагноза плацента превия,много съм притеснена.Има ли мами с такава плацента,как мина раждането.По сложна ли беше самата операция.

# 1
  • Мнения: 512
Не раждането е проблема,а износването.Казаха ли ти да почиваш много,почти постоянно лежане,защото на мен нямаше кой да ми каже и...........кръвоизлив и раждане в 28г.с

# 2
  • Мнения: 167
Не.Казаха ми да намаля физическите упражнения.И ми изписаха утрогестан 2х2,диаспирал едно преди лягане,желязо,вит.B12,и протеин.

# 3
  • Мнения: 512
От към лекарства не знам,защото моята диагноза я проспаха.Чак като получих тежък кръвоизлив и разбрах,че  наблюдаващата ми е проспала състоянието ми и нямаше да се стигне до това ако бях лежала повече.Само ще ти кажа,че и при най-малкото зацапване тичай на лекар.В коя седмица си?Имай предвид ,че колкото тежи повече бебчо,увеличаваш лежането.

# 4
  • Мнения: 167
Съжалявам Дианче.В 34 г.с съм.В 32 ми установиха плацентата.Преди това нито съм се пазила,нито лежала.Заговори се нещо за някакво срастване от следящия ми ме лекар,което още повече ме изплаши.Почна да ми говори за кръвоизливи,махане на матки и т.н.На Феталната морфология пише само плацента превия,не пише за сраствания.Ужасно съм притеснена и много ме е страх.

# 5
  • Мнения: 512
Няма от какво да те е страх,състоянието ти е хванато навреме и по-това ,което чух от лекари трябва почивка.Досадно е да лежиш постоянно,но никакво напрягане,малки разходки с чести почивки,защото сега бебо ще наедрява бързо и ще тежи.Не се паникоьосвай,потърси второ мнение ако искаш,но почивката трябва да е постоянна за разлика от нормалната бременност,където трябват разходки за лесно раждане.

# 6
  • Мнения: 167
Благодаря ти Дария,ще почивам повече.Дано да издържа 3 седмици.

# 7
  • Мнения: 352
Здравейте момичета! И моята диагноза е плацента превия, поставиха ми я още в 16 г.с. В момента съм в 25+2г.с. и плацентата си остана превия не успя да се вдигне. На мен ми казаха да си почивам повече и да не се натоварвам физически, но аз и без това съм си в къщи от началото. По цял ден си полежавам и ставам само да си сложа за ядене или да сготвя нещо, понякога шия и гоблен полу седнала- полегнала с голяма възглавница под гърба. Чак към 17 часа слизам долу пред блока имаме пейка за около два три часа. Не знам дали това застояване седнала е желателно вие на какво мнение сте.

# 8
  • Мнения: 167
Здравейте момичета! И моята диагноза е плацента превия, поставиха ми я още в 16 г.с. В момента съм в 25+2г.с. и плацентата си остана превия не успя да се вдигне. На мен ми казаха да си почивам повече и да не се натоварвам физически, но аз и без това съм си в къщи от началото. По цял ден си полежавам и ставам само да си сложа за ядене или да сготвя нещо, понякога шия и гоблен полу седнала- полегнала с голяма възглавница под гърба. Чак към 17 часа слизам долу пред блока имаме пейка за около два три часа. Не знам дали това застояване седнала е желателно вие на какво мнение сте.
При теб има шанс да се вдигне,до 32 г.с.Докато при мен вече няма такъв.Мен ми казаха лекарите повече почивка никой не ми е казвал само да лежа.Аз също стоя доста време седнала,не става само да се лежи.

# 9
  • Мнения: 352
Не знаех, че до 32г.с. може да се вдигне. На мен ми казаха, че до 23 ще се знае окончателно. Като допълнение към диагнозата плацентата е превия тоталис, т.е. обхваща целият канал и предна и задна стена на матката. Така , че ми се струва че нямам големи шансове. Сега очаквам следващата ФМ да видя как е положението. Благодаря ти, че все пак ми даде малка надежда.

# 10
  • Мнения: 167
Не знаех, че до 32г.с. може да се вдигне. На мен ми казаха, че до 23 ще се знае окончателно. Като допълнение към диагнозата плацентата е превия тоталис, т.е. обхваща целият канал и предна и задна стена на матката. Така , че ми се струва че нямам големи шансове. Сега очаквам следващата ФМ да видя как е положението. Благодаря ти, че все пак ми даде малка надежда.
Има много жени на които се е вдигнала,до 27,28 дори до 32 има шанс.Дръж ни в течение.

# 11
  • Мнения: 352
Е за сега в 28 г.с. плацентата си остава тотална превия и това ме навежда на мисълта да раждам в София в МД. Притеснявам се единствено от пътуването до там да не си създам сама проблеми. Желателно е до 29-30г.с. да съм там.

# 12
  • Мнения: 512
Е за сега в 28 г.с. плацентата си остава тотална превия и това ме навежда на мисълта да раждам в София в МД. Притеснявам се единствено от пътуването до там да не си създам сама проблеми. Желателно е до 29-30г.с. да съм там.

Колко време ще пътуваш?Не се паникьосвай,внимавате само да не целите всички дупки.И колкото по навреме,по-добре,докато не е натежал бебо.

# 13
  • Мнения: 352
Пътуването ще е от Бургас до София, но магистралата ни е толкова хубава, че не смея да тръгна. Ще гледам да изчакам максимално, но пък ме е страх да не получа някой кръвоизлив. Най лошото, че като ги знам бургаските лекари какви са като нямаш уговорка и притеснението ми става двойно.

# 14
  • Мнения: 512
Магистралата Ви е перфектна,ММ му е кеф да кара ,скоро минахме от там.Май не знаеш какви пътища има на други места.Пътя ти е 4 часа,а по-напреднала бременност,по-голям риск при пътуване.

# 15
  • Мнения: 167
Стейси първо спокойно,аз избутах до 37 г.с съм в момента.Утре влизам в МД София,за наблюдение и евентъално секцио до ден,два.Според мен ако можеш ела до София,на гости при някой приятел или на квартира за един месец.Избери силекар,който да те следи всяка седмица.Аз съм при проф.Асен Николов.За сега съм доволна,като мине операцията ще пиша повече.Ако имаш някакви въпроси,аз съм насреща.Но все пак до 32  г.с има надежда,да се вдигне.

# 16
  • Мнения: 352
Аз има при кого да остана в София. Лелята на моя мъж живее там, но друго си е в къщи ще съм си по спокойна, а и става въпрос за два месеца престой. На мен също ми препоръчаха д-р Николов, а ако той не ме поеме ще се пробвам при Дяволов. Можеш ли да споделиш някакво мнение за Николов?

# 17
  • Мнения: 167
Ами доволна съм от него за сега,разбира си човека,говори спокойно в смисъл не всява излишна паника.Наблюдава ме всяка седмица,не поставя диагноза,ако не е сигурен.Аз отидох с тази диагноза,но той си ми направи прегледи и ме прати на нова ФМ при доц.Димитрова.Сега като мине операцията ще мога да кажа повече.Иначе и аз исках при Дяволов,но беше отпуска.

# 18
  • Мнения: 352
Ако имаш някаква възможност след секциото дрсасни два три реда за условията и персонала.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета,
регистрирах се специално, ако мога да ви бъда полезна относно ужаса тотална плацента превия, с която изкарах месеци по болниците от началото на бременността до 30 г.с., когато родих със спешно секцио. За съжаление моята бременност завърши неуспешно, но не съм тук за да ви плаша, а напротив, ако мога да помогна с нещо... на мен нямаше кой да помогне и станах самоук гениколог! Не подценявайте състоянието си, почти сте изминали тежкия път. Пожелавам ви успешен финал и здрави бебчета. Ако има нещо съм насреща... Най-важното:
-много лежане и нищо по-тежко от една чаша вода, особено снапредването на бременността и растежа на бебо;
-избягвайте пътуванията;
-бъдете спокойни, всеки стрес и силна емоция предизвикват контракции, които са противопоказни при тази диагноза.

# 20
  • Мнения: 167
Steisi мина моето секцио.В 37+1 ден направихме секциото.Мина добре поне засега всичко е наред.Излезнах от реанимация и вече съм си в стая.Сега трябва да се справя с болката и да си гледам бебчо.Относно Николов мисля,че се отнесе много отговорно.С една дума много съм доволна от него.

# 21
  • Мнения: 352
Честита рожба. Да ти е живо и най вече много здраво детенцето. Радвам се, че при теб всичко мина успешно. Бързо възстановяване.

# 22
  • Мнения: 167
Благодаря дано и при теб всичко мине добре.

# 23
  • Мнения: 481
Момичета и аз ви следя, честита рожба , радвам се, че всичко е минало  Peace Стейси при теб как е положението, дано всичко е наред?
Аз също от 16 г.с. съм с диагноза превия беше тотална, на последната ФМ  не я записаха като тотална,а маргиналис, явно се е вдигнала малко, сега съм 28г.с.
Въпрос относно хемоглобина ви, с какви стойности хемоглобин и желязо влезнахте да раждате? Също ме плашат с тежка операция и силна кръвозагуба, някоя от вас да е стигала до кръвопреливане?
До сега не съм имала никакви проблеми, не се и пазя кой знае колко, просто не ходя на работа, но ме предупредиха, че усложненията започват в 28ма седмица.

# 24
  • Мнения: 352
Аз все още не съм родила. Вече влизам в 40 седмица. По стечение на обстоятелствата, моята лекарка беше извън България днес се прибира и трябва да се уговорим вече за секциото, че вече не остана терминът ми е на 25.10. Относно хемоглобина последно моят беше 135 на 06.10. Желязото го пих до петък, защото ми свърши блистера и няма да купувам повече. За операцияра лекарката каза, че може да протече без сериозни кръвотечения, като нормално секцио всичко е божа работа.
Моят съвет е да си почиваш вече повече от сега нататък, т.к. бебока започва да тежи вече повече а и ще започнат подготвителните контракции. С напредване на седмиците аз увеличавах и лежането, а сега само лежа ставам да тоалетната и обратно в леглото. До сега не съм имала никакви проблеми, но това е индивидуално, а и кой каквото да казва лежането си помага особено накрая, когато тежестта е голяма.
Моята плацента си остана пълна превия, при теб има още някаква възможност да се вдигне, а до колкото знам имаш възможност и за нормално раждане.

# 25
  • Мнения: 481
Радвам се, че всичко е минало спокойно до тук, пожелавам и едно спокойно раждане bouquet.
При мен няма шанс за нормално раждане долу, ако ъгъла е върху цервикалния канал, то на страни нещата не са ок и е захапала на някави места и кръвоносни съдове, така, че си ме готвят за секцио, проблема е обаче, че хемоглобина и желязото са излкючително зле, вече съм на вливки на желязо, за да вдигнем на 130 хемоглобин, доктора казва, че под тази норма ще бъде трудно да се овладеят нещата, ще се очакват кръвоизливи и евентуално кръвопреливане.Въобще много ме наплаши за жалост, но може да си е прав, все пак той ще се поти над мен.Иначе съм решила, че започвам да полежавам повече, то и без туй ми е зле с тези резултати на изсл., дано да успея да ги вдигна нещата. Praynig

# 26
  • Мнения: 352
Специално за хемоглобина аз си изцеждах сок от червено цвекло около 50-60 мл. на ден смесен с ябълка или морков. Също така и си правих сутрин мляко с 2,5 лъжици  овесени ядки заради ходенето до тоалетна. Не знам от кое от двете, а може би и двете спомогнаха постепенно да го вдигна заедно с ферофалгамата. Лекарката ми каза да наблягас на червените меса и варени яйца през ден по едно ако нямаш проблем с холестирола. За сега се сещам само за това.  А когато мине секциото ако съм добре ще пиша.

# 27
  • Мнения: 481
Специално за хемоглобина аз си изцеждах сок от червено цвекло около 50-60 мл. на ден смесен с ябълка или морков. Също така и си правих сутрин мляко с 2,5 лъжици  овесени ядки заради ходенето до тоалетна. Не знам от кое от двете, а може би и двете спомогнаха постепенно да го вдигна заедно с ферофалгамата. Лекарката ми каза да наблягас на червените меса и варени яйца през ден по едно ако нямаш проблем с холестирола. За сега се сещам само за това.  А когато мине секциото ако съм добре ще пиша.
Всичко е пробвано и не действа, явно има проблем с усвояването, ще видим с вливките до къде ще стигнем.
А на теб пожелавам и вярвам, че всичко ще е наред и чакам да пишеш  bouquet Peace

# 28
  • Мнения: 352
Е моето секцко мина успешно на 19.10. Вече сме си в къщи и се нагласяме един с друг. Самата операция мина много добре без кръвоизливи и нужда от кръвопреливане. Вече се чуствам добре. Не е толкова страшно и всичко преминава. Относно хемоглобина мен ме приеха със 148, на следващият ден след операцията беше 149. Малко странно ми се видя , но това е. Не се пригеснявай и мен ме бяха наплашили с хистероктомия, но това го правят повече превантивно да си измият ръцете ако нещо се обърка.  Но все пак се пази много, повечко си полежавай и почивай. Не стой много права, защото тежестта на края е голяма и притиска много. Моят момък се роди 4200 , 55 см. Пожелавам ти успех и леко раждане. Пиши как са минали нещата при теб.
Лека вечер от мен.

# 29
  • Мнения: 481
Е моето секцко мина успешно на 19.10. Вече сме си в къщи и се нагласяме един с друг. Самата операция мина много добре без кръвоизливи и нужда от кръвопреливане. Вече се чуствам добре. Не е толкова страшно и всичко преминава. Относно хемоглобина мен ме приеха със 148, на следващият ден след операцията беше 149. Малко странно ми се видя , но това е. Не се пригеснявай и мен ме бяха наплашили с хистероктомия, но това го правят повече превантивно да си измият ръцете ако нещо се обърка.  Но все пак се пази много, повечко си полежавай и почивай. Не стой много права, защото тежестта на края е голяма и притиска много. Моят момък се роди 4200 , 55 см. Пожелавам ти успех и леко раждане. Пиши как са минали нещата при теб.
Лека вечер от мен.
Браво и честито за новия член в семейството, бързо възстановяване, спокойно бебче  Hug bouquet
Това с хемоглобина ме успокоява, че не е задължително да пада главоломно.Аз сега съм на вливки на желязо, опитваме се вдигнем на 120 хемоглобин, за да са по-спокойни нещата.Ще пиша декември, в края, живи и здрави  Peace bouquet

# 30
  • Мнения: 167
Стейси,честита рожба,да сте живи и здрави.Твоята плацента превия тоталис ли беше.
Молси чакаме добри новини от теб. bouquet

# 31
  • Мнения: 481
ЧНГ момичета,  да се похваля и аз на 27.12 през нощта извънредно тръгна на бял свят да се появява нашето чакано чудо, 4100 кг бебе се роди в 4'22ч през нощта .Операцията не беше късичка доста поработиха освен голямо бебе съм си имала и голяма матка, доста е кървяла, но все пак съм се справила с 500мл кръвозагуба и падане на хемоглобин от 130 на 101 което е доста.Благодаря за палчетата, вече сме в къщи и с е мачкаме с хубавеца Party

# 32
  • Мнения: 352
Стейси,честита рожба,да сте живи и здрави.Твоята плацента превия тоталис ли беше.
Молси чакаме добри новини от теб. bouquet
Честита Нова Година! С пожелания за много здраве, любов, късмет и много щастливи моменти с малките бебоци.
Да моята плацента беше превия тоталис по предна и част от задната стена на матката.
Молси честита рожба и бързо възстановяване.

Общи условия

Активация на акаунт