Имам ли възможност да прекратя подобен договор

  • 2 519
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте!

Обръщам се към всички вас относно едно запитване. Имаме сключен договор за интернет и кабелна телевизия от 2008г. Договорът е на името на майка ми, в момента тя е в чужбина. Смятате ли, че имам възможност, аз(нейно дете), да преустановя отношенията си с въпросната фирма.? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 600
Без проблем - майка ви да напише едно пълномощно на български, да го занесе на местен нотариус. Той ще напише, че удостоверява, че не разбира езика и текста на пълномощното, но удостоверява, че лицето еди кое си е подписало документа. Ще се наложи превод на заверката (5-6 реда). И с това пълномощно прекратяваш договора.

# 2
  • Мнения: 27
Без проблем - майка ви да напише едно пълномощно на български, да го занесе на местен нотариус. Той ще напише, че удостоверява, че не разбира езика и текста на пълномощното, но удостоверява, че лицето еди кое си е подписало документа. Ще се наложи превод на заверката (5-6 реда). И с това пълномощно прекратяваш договора.

 bouquet bouquet bouquet
А как ще стане така че да упълномощи точно мен, че мога да движа нещата вместо нея? Нали и аз трябва да се подпиша пред нотариуса, а пък съм в Бг..

# 3
  • Мнения: 46 504
Подписва се само този, който дава пълномощното.

# 4
  • Мнения: 10 055


 bouquet bouquet bouquet
А как ще стане така че да упълномощи точно мен, че мога да движа нещата вместо нея? Нали и аз трябва да се подпиша пред нотариуса, а пък съм в Бг..
Не е нужен твой подпис. Само твоите данни са достатъчни да те упълномощи.


пп. Добре е да се посочи за какво ще се използва пълномощното.

# 5
  • Мнения: 27
Благодаря ви на всички. Колко лв смятате, че ще струва подобна услуга?

# 6
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Скоро на сестра ми щяха да й пращат пълномощно от чужбина и до колкото разбрах, можело да то да се изготви в нашето посолство.
Ако й е достатъчно близо, може да се обади и да провери там.

# 7
  • Мнения: 7 325
Аз съм правила пълномощно в посолство. Това е най-добрият вариант ако и е близо.

# 8
  • Мнения: 3 784
Най-добре прочети много внимателно самия договор и какво пише по отношение на срок и условия за прекратяване. Може изобщо да не се налага да се занимавате с нотариус и пълномощни. Повечето договори за кабелна и интернет са за някакъв фиксиран срок, а след неговото изтичане автоматично стават безсрочни. Тоест, той така или иначе може да е изтекъл. И няма проблем да спреш да ползваш услугата без подаване на заявления за прекратяване, просто не плащаш, те ти я спират веднага и така. Това не е ток или вода, че да се трупа консумация, която все някой някога трябва да плати.

Но изчети внимателно текста, да не се окаже, че има някакви подводни камъни.

Друга възможност е да отидеш при оператора и да поискаш формуляр за прекратяване на договор/отношения. Могат да ти дадат бланката на теб, пращаш я на майка си, тя попълва, подписва и ти праща да я занесеш като куриер. Ако нямат такива формуляри, а приемат заявления свободен текст, същото.

# 9
  • Мнения: X
Благодаря ви на всички. Колко лв смятате, че ще струва подобна услуга?

Нашето посолство в Стокхолм взима 40 евро за подписа на консула върху пълномощно

Общи условия

Активация на акаунт