pak bremenni vaprosi:)

  • 751
  • 12
  •   1
Отговори
Zdraveite na vsi4ki! A sam nova tuk i iskam da vi pitam mnogo neshta zastoto ste super i imate pove4e opit. Skoro razbrah 4e sam bremenna Laughing i dvamata s tatkoto  mnogo se radvame,zastoto napravo e stanalo ot raz.Sega sam v kraia na 2 mesez i se zabeliazvat parvite proiavi na sastoianieto  mi, kato napr. stanala sam mnogo kaprizna kam hranata(ili po skoro obratnoto)napravo mi se povdiga ot gotveno ,moga da iam samo hliab i sirene takiva po prosti neshta.Ne otkazvam i shokolad, no se pritesniavam ,4e ne se hrania kakto triabva toest ,4e ne vzimam nujnite veshtestva ot neia,vapreki 4e pia i folieva kiselina i cenrtum.Ina4e zasega niamam povrashtane,koeto bilo dobre mojelo  da imam leka bremennost taka kazvat rodnini i poznati.Imali li ste vie takav problem ???Drugoto koeto mnogo me plashi e samoto rajdane za parvi pat ste mi e i sam v ujas.Govorih s ginekolojkata mi i i kazah za straha si.Tova bilo normalno nali ste sam parveskinia,kaza mi 4e ve4e moga da si izbiram i da rodia sas sekzio ako iskam az tova si go mislih sashto pone ne 4uvstva6 nishtio v momenta pak za posle ste mu mislia.Neznam oba4e pak i s moi poznati sam si givorila, 4e ako niama nalojitelna pri4ina ne biva da se pribiagva do sekzioto.A vie kak mislite ????Strah me e ot bolkata koiato ste izpitam i drugoto sled tova imam predvid shieneto ne moga da si predstavia kak posle ste se vaztanoviavam vse pak e na delikatno miasto za predpo4itane mai e da ti rejat korema.Kazete vie kak ste se spravili i kakvo ste mi prepora4ate kakvo e nai-dobre za men i za beboka???

# 1
  • Мнения: 356
Здравей,
аз родих със секцио и не защото го исках. а така се наложи.Минусите са че се възстановяваш по-бавно и не си виждаш веднага бебенцето, а също така и не чуваш първото му изплакване.Щом толкова те е страх,роди нормално , но си сложи епидурална упойка.Слагат я в гърба и не усещаш нищо от кръста надолу.Даже и секцио правят с такава упойка.А по въпроса за шиенето отдолу всичко е до разтегливост на тъканите.Имам позната,която дори бебе близо 4 кг. и няма нито един шев.Чувала съм че после си зараства и не остават белези.На пипане и усещане си е като преди,но повтарям само съм чувала.
Спокойна брененност и леко раждане,каквото и да избереш
 newsm10 smile3503 newsm10

# 2
  • Мнения: 962
Zdr.moga nai ve4e da ti kaja da se nastroi6 pozitivno i da si bremennee6 spokoina,za6toto bebo use6ta kogato si pritesnena i e o6te po lo6o za nego.Vqrvai,az sam sa6tata kato teb ,ujasno me e strah i az sam parveskinq.No si vikam kakto e vlqzlo tai i 6te izleze  Joy A i kato gledam tolkova mn.maiki sa minali po tozi pat si vikam 6tom te sa se spravili zna4i i az moga!A i kato rodi6 kato si vidi6 beb4eto vsi4ko minava.Moga da te posavetvam da se pazi6,da nablqga6 na plodovete i zelen4ucite i spokoistvieto sega za teb i bebo sa nai vajni!  Wink Az sam v 8m. termina mi e 30 mai,do tozi moment karam mn.leka bremennost,nito vednaj ne mi se e  gadilo ili da povra6tam,dori do 7m.praveh patuvaniq po 300 km.A az ima veroqtnost da sam sekcio,no naistina ot norm.rajdane nqma po dobro kolkoto i da boli e ima upoiki taka 4e spoki!Ve4e 4esno kazano ne mislq za straha a kak 6te gu6na bebo.I si vikam kakvoto ima da stava 6te stane! A ti ot kade si?Termina ti koga e?Ako iska6 mi pi6i zori1985@abv.bg
USPEH I NE SE 6A6KAI!  Peace a SE RADVAI NA HUBAVOTO NE6TO KOETO TI PREDSTOI!  Joy

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 16:41 от mamazori

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами честито тогава:)))
За страха-нормално е ...
Ще ти кажа за секциото конкретно.
Значи докато раждах мога да  кажа че изпитах и двата вида болки-първо 14 часа контракции(нормално раждане),но по спешност се наложи да ме срежат.
Докато траеха силните контракции-((аз постоянно си бях с такива-защото ми бяха изтекли водите,и нямах сантиметър разкритие),та тогава се молех да доктора да ме среже...
Но пък след секцио болките са ужасяващи-поне при мен...Още тогава реших че по-добре нормално,независимо какво преживях...-по бързо минава..
Ако нямаш усложнения след 3/4см разкритие може да ти сложат епидурална упойка,благодарение на която не изпитваш болка.
(Аз дълго чаках за нея,но така и не дочаках,защото нямах разкритие.)
Определено съм за нормалното раждане,ако няма някакви индикации за секцио.
След секцио болките продължават едно 7 дни...
Не целя да те плаша,просто нека си наясно и с двете страни.
А в крайна сметка няма от какво да те е страх-ще си мислиш за бебчо-и така ще преодолееш всякаква паника:))))А нетърпението е голямо Wink
Успех и лека бременност!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Бременей си спокойно и не се шашкай. Не случайно природата ти е дала 9 месеца да се подготвиш физически и психически за този момент. И мен ме е страх, разбира се, но в момента радостта ми е в пъти по-голяма от страха.  

Колкото до секциото - аз подържам мнението, че трябва да се прави само ако се наложи, а не от глезотия и страх. Това е сериозна коремна операция, а раждането е нормален физиологичен процес. Разликата е очевидна, както и въпросът, от кое ще се възстановиш по-бързо. Надявам се да не ми се налага...

# 5
  • Мнения: 239
Здравей и добре дошла Laughing

Първо ще ти пожелая леко бременеене и дано се радваш на крави бебче Praynig
Едва ли мога да ти дам чак толкова съвети,колкото някоя вече настояща мама тъй като и на ще ми е за първи път Laughing
Относно яденето мога да ти кажа няколко неща.Първото е да ядеш когато ти се,а когато не ти се яде просто не яж.Каквото му е необходима на бебо той си го взима. Аз лично не съм привърженик на мита "Яж за двама" Относно повръщането аз също почти нямах "удоволствието" да го изпитам.По скоро имах гадене много за кратко,но от личен опит ще ти кажа,че липсата му не е гаранция за лека бременност /каквато на теб пожелавам разбира се/ Praynig
Сега за страха от предстоящата среща с бебо.................... Shocked Shocked Shocked
Е тук вече.......незнам какво да ти кажа за да те окуража,защото и аз изпитвам неистов страх.Аз лично за момента съм се насочила към секциото,което ни мисля,че ще ме направи по-малко майка или ще съм по-малко смела от другите майчета,които раждат нормално. Самия факт,че си решила да станеш майка според мен те прави смел човек Laughing Далече съм и от мисълта разбира се,че ще ме боли по-малко но.....
ПРосто се настрой,че връщане назад няма.Трябват ти много положителни емоции за да се радваш на това,което ти предстои,защото то наистина е нещо уникално. Само си помисли за първия път,в който ще усетиш малкото човече вътре в теб и си мисля,че поне малко страха ще отмине и ще бъде заменен с положителни мисли.

Много се увлякох затова мисля да спирам Wink
Желая ти леко бременеене и стискам палци всичко да е ОК Peace

# 6
  • Мнения: 2 381
Добре дошла при нас и честито  bouquet
По първия ти въпрос:аз не повръщах (слава Богу!) , но имах киселини SickТова обаче се преживява Wink
Трябва да се храниш пълноценно:много плодове, салати, кисело мляко.Месото също не е за подценяване.
А относно начина на раждане-ти трябва сама да решиш.Ще прочетеш много противоречиви мнения.И аз самата се колебах в началото.В последствие реших по мое желание да родя със секцио със спинална упойка.
Минусите са че се възстановяваш по-бавно и не си виждаш веднага бебенцето, а също така и не чуваш първото му изплакване.
Аз чух как бебка проплака и после я доведоха при мен в постоперативната стая.За възстановяването- зависи от организма, всичко е индивидуално.
Каквото и да решиш, ти пожелавам успех, лека бременност и в края й-здраво бебче  bouquet

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравей и честита бременност.Аз да кажа,че по-хубаво от нормалното раждане поне за мен няма.Вярно,че мнооого боли,ама се забравя и моментът на раждането е велик.Когато след няколко часа болка,вълнение и накрая напъни усетиш как бебето се изплъзва от теб,как ти олеква мигновенно и тялототи почва да трепери(не от студ) и чуеш и видиш мъника,който 9 месеца си градила ще усетиш в този момент,че ти си направила нещо велико-дала си живот и си била напълно съпричастна с този момент.Пожелавам ти да изживееш пълноценно мига на раждането.
За протокола аз родих много лесно,без раскъсвания,а си мислех,че няма да е така.Детето ми се роди 3.250кг.и 54см.Пожелавам на всяка бъдеща мама такова леко раждане.
Успех и леко бременеене.

# 8
Mnogo vi blagodaria na vsi4ki.Az sam oste v samoto na4alo kraia na 2 mesez .Termina mi e na 3 dekemvri.I beboka ste e strel4e kato men.Radvam se dano vsi4ko da e nared.Zori nepremenno ste ti pisha az sam ot Sofia.Tazi sedmiza ste si napravia izsledvaniata ,koito sa neobhodimi i ste si opredelia lekar ,koito da mi vodi bremennostta,zastoto moiata lekarka ne raboti sas zdravnata kasa.No vapreki tova ste prodalja da si hodia pri neia vednaj v meseza na konsultazii,imam i doveria,mnogo e dobra.Po vaprosa za rajdaneto mislia 4e s napredvane na bremenostta to tova ste si doide ot samosebe si - reshenieto.Ta az oste dori ne go useshtam mani4eto.Drugo si e kogato mojesh da usetish ritnizite i vsi4ko drugo naistia e istinsko  4udo tova jivotat.Sega se podgotviame s tatkoto oste psihi4eski ,4e posle ve4e niama vreme za tova dupe da ni e iako!!!

# 9
  • Мнения: 104
Здрасти и честито!
 Аз съм долу горе бременна колкото теб и също имам проблеми с храненето. Не ми се яде пържено, да не говорим за сладко и месо! А по принцип не бях капризна и умирах за сладко. Казаха ми, че организма си вземал каквото му е нужно от това с което се храним, естествено трябва да си набаяме поне в малки количества необходимите вещества.
 А за секциото аз съм за. Какво му е толкова на третия и четвъртия ден вече си добре!
 Успех ти йелая и лека бременност!

# 10
  • Мнения: 201
Честито!   bouquet
За апетита не се притеснявай, той сам ще си дойде. Идва лято, така че се опитай да ядеш полезни храни - плодове и зеленчуци поне. Прочети какво е препоръчително и се опитвай да спазваш онова, което можеш. Аз също съм доста придирчива към храните, но няма как... трябва да се яде.
За раждането - на мен това ми е първо и се налага да е секцио. Съвет не мога да ти дам, но по темата е изписано доста във форума. Опитай с търсачката и виж това и това. Успех! thumbsup

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравей,
много ти е рано да мислиш за родовия процес сега Wink
По-добре си изживей с цяло сърце и душа бременните мигове - после ще се сещаш за тях Laughing
Що се отнася до избора на родоразрешението - никой не може да ти помогне, защото както виждаш, един казва така, а друг иначе.
Моето мнение е, че е безмислено да ти нарежат корема без причина!
Раждала съм два пъти и не помня да съм изживяла някакви кошмарни състояния. Болката не е непоносима, но зависи до колко човек може пък да търпи Simple Smile
След точно 5 минути се забравя, особено като си гушнеш вързопчето.
Прецени минусите и плюсовете и си реши, но тези мисли ги остави за към края на бременността. Сега е време за щастието от нея, а после  - за щастието от развръзката й.
Лека и безаварийна!  bouquet

# 12
  • Мнения: 107
Честито и от мен!
За храната, ако можеш яж повече плодове и зеленчуци, млечни продукти, а най-добре ще е ако можеш да се храниш разделно! Но в края на краищата коа ти се яде нещо не се ограничавай! Имай предвид, че без значение ТИ какво консумираш, бебето си взима абсолютно всичко от теб, всичко. Това е и причината примерно на някои майки да им се развалят зъбите през бремемността и т.н. Така, че гледай да си набавяш всичко, за да няма негативно отражение върху твоя организъм. Трябва да пиеш Матерна - витамините за бременни, сигурно знаеш. При нужда лекаря, който те следи ще ти изпише и други хапчета, но това е само по негова преценка!
За раждането - страхът ни убива, винаги, за всяко нещо е така! Аз изпитвах огромен такъв, но някакси успях да се примниря като все си повтарях, че всички хора, които ходят по земята така са се родили, че природата си знае работата. Една моя колежка все ми повтаряше - няма страшно, все едно си яла грозде и после си пила вода, разстройство те хваща  Laughing Е аз родих секцио, защото нямах никакво разкритие, никакви контракции и все едно във вените ми течеше вода като ме включиха на системи, но да ти кажа добре че така стана, защото бебето беше 4.300кг.
Аз лично ако имах избор бих си избрала секцио, защото важното е да се чувстваш спокойна и уверена, но все пак нормалното раждане е физиологичен процес и може би той е по-добрия, аз не знам! За възстановяването, зависи от организма, трябва много движение. Каквото и да е - всичко минава и заминава и остава само най-прекрасното - твоята рожба!
Бъди смела, наслаждавай се на бремеността си и каквото и да решиш то ще е правилно!
Лека бременост

Общи условия

Активация на акаунт